Satılık Steam Hesabı 503 Oyun
NoumenonNoumenon
Üye
Yine de söylemeden duramayacağım:
Ortamkaos dedi:

Emin ol miktarı ne kadar da olsa birşeylere harcayacak bir kesim hep var.

Ortamkaos dedi:

Ayrıca hepimiz bu memleketin başında gereğinden çok dolandırıcıya sahip olduğunu biliyoruz. İsim vermeme gerek bile yok.

Zaten biz de bunu diyoruz beyfendi. İnsanları kızdıran durum, ürünü/malı gerçek değerinden değil de "hangi değerden koyarsam koyayım alacak sazanlar var" düşüncesiyle satmaya çalışman (steam hesap satışının yasak olmasına hiç girmiyorum).
Mehmet Aydın da kurduğu sistemin bir noktada patlayacağını ama o noktaya kadar kendisinden tavuk, inek almaya devam edecek sazanların olduğunu biliyordu.
Aranızda sadece nicelik farkı var, nitelik değil.
Ha sazan bulmuşsun bize ne. Üstte kendi kendini ifşa eden adam, cüzdanlarımızla kişiliklerimiz arasında korelasyon kurmaya çalışıyor bir de, hey Allahım.

Ortamkaos
Üye
Noumenon dedi:

Yine de söylemeden duramayacağım:

Zaten biz de bunu diyoruz beyfendi. İnsanları kızdıran durum, ürünü/malı gerçek değerinden değil de "hangi değerden koyarsam koyayım alacak sazanlar var" düşüncesiyle satmaya çalışman (steam hesap satışının yasak olmasına hiç girmiyorum).
Mehmet Aydın da kurduğu sistemin bir noktada patlayacağını ama o noktaya kadar kendisinden tavuk, inek almaya devam edecek sazanların olduğunu biliyordu.
Aranızda sadece nicelik farkı var, nitelik değil.
Ha sazan bulmuşsun bize ne. Üstte kendi kendini ifşa eden adam, cüzdanlarımızla kişiliklerimiz arasında korelasyon kurmaya çalışıyor bir de, hey Allahım.

İlk alıntındaki demek istediğim şeyi yanlış anlamışsın kardeşim. Bir 50 liraya saat vardır. Bir 150 bin dolara. 150 bin dolara bir saat vardır çünkü onu alacak biri vardır. Ben kimsenin Bremont'u ya da Mont Blanc'ı 100 dolar etmeyen imalat fiyatıyla onlarca dolara sattığı için dolandırıcı olarak itham edildiğini görmedim. Bunun arkasındaki psikoloji malesef bir kesimin migros/carrefour alışverişçisiyken geri kalanın bim alışverişçisi olmasıyla aynı. Parası olan kesim, parasının olduğunu göstermekten hoşlanması ve/ya da kendinden düşük gördüğü kesimle aynı şeyi kullanmak istememesi. Kurduğum ilk cümlede bahsettiğim bu idi.

Yani bir şeyi sen karşılayamıyorsun diye cephe almana gerek yok. İstiyorsan ya da karşılayabiliyorsan alınırsın, aksi ise almazsın. O "503" oyunun sallamasyon oyunlardan oluştuğunu da sandığınızı düşünüyorum. Toplamda yaptığım harcamanın yarı fiyatına sattım. Konudaki sazan lafını da ben kullanmadım ve öyle de görmedim alan arkadaşımı. Her 2.el satıcı alıcıları için öyle düşünüyor herhalde bu ülkede. Satmazdım ama kullanmadığım/ kullanmayacağım şeyi elimden çıkarma isteği benim hakkım. Ederinin altına olan şeyleri, ederinin üstüne satmayı meslek kolu haline getiren biri değilim merak etme.

Yasak konusuna gelince. Tek sebebi gerçek dolandırıcılar ve gerçekten dolandırılan kesim yüzünden valve'ın başının ağrıması ve haklı olarak, sorumluluk üstlenmek istememesi. O madde olduğundan dolayı adamların "Biz bunu yasakladık, ve çalıntıları önlemek için her türlü güvenlik eylemini koyduk. Yine de bunu yapıp dolandırıldıysan, sorumluluk kabul etmiyoruz." Neyse. Tam olarak ne kadara sattığımı söylemedim bile çünkü kimseyi ilgilendirmiyor.

Bu konuyu siz eleştirin diye açmadım arkadaşım. Kendinizde öyle bir zorunluluk hissetmenize gerek yok. Ha yapacaksanız, birazcık saygıyla yapın. Başından beri yazılan çoğu şey hakaret ya da küfür. Biri çıkıp mantıklı bir argümanla "sen bu fiyatı düşünmüşsün ama bence böyle böyle sebeplerden dolayı ederi o kadar etmez." dediğine tanıklık etmedim.
CaturdayCaturday
Üye
haydaaa adam normal insan çıktı

Beğenenler: Samson, Muhallebi, Xardas

Zodiac
Üye
kimse bu forumda oyle demez cunku steam hesabi satanlara direkt acikgoz enayi gozuyle bakiliyor. mesajlar da seninle tasak gecme uzerine zaten.

gercek dolandirici diye birsey yok simdi sen o hesaptan oyun satin aldigin kredi karti bilgilerini destege verdigin an hesabini geri alabilirsin. bu olasilik seni potansiyel dolandirici yapiyor. hesabi geri alip alip baskasina sat steam sulun osman edition. 2. el? steam hesabi satin alan da ciftlik banka da para kaptirmistir ya da ona denk bir zekasi vardir.

Ortamkaos
Üye
Zodiac dedi:

kimse bu forumda oyle demez cunku steam hesabi satanlara direkt acikgoz enayi gozuyle bakiliyor. mesajlar da seninle tasak gecme uzerine zaten.

gercek dolandirici diye birsey yok simdi sen o hesaptan oyun satin aldigin kredi karti bilgilerini destege verdigin an hesabini geri alabilirsin. bu olasilik seni potansiyel dolandirici yapiyor. hesabi geri alip alip baskasina sat steam sulun osman edition. 2. el? steam hesabi satin alan da ciftlik banka da para kaptirmistir ya da ona denk bir zekasi vardir.

Forum kısmıyla ilgilenmedim sitenin bugüne kadar. Bilseydim rahatsız etmezdim. İlanım için platform ararken gördüm şansımı deneyeyim dedim. Kullanıcı adımı bir çok komünitede ortak kullanıyorum ve şahsıma ulaşılması biraz dedektiflikten sonra zor olmayacaktır. Niyetim olsa bile dolandırma riskini göze alamam. İhtiyaç haritası aktif üyesi olarak da insanları sıkıntıya sokmaktansa sıkıntıları çözmeye yardım etmekle daha ilgiyim. Farkındayım, internetten iş yapmak riskli. Malesef bu hem kötü bir niyeti olmayan satan kısmı, hem de almak için güven bulamayan alan kısmı felaket etkiliyor. Keşke böyle olmasa ama yapacak bir şey yok.

Çiftlik bank olayına da ayrıca hiç üzülmedim. "Kurbanların" bu hale düşmesi az uğraşla emeksiz kazanç hayalinden kaynaklı. Biraz içgüdüsel, belki de doğamızda var kolay kazanç hasreti. Ama yapanın yanında yapmamayı tercih edebilecek bilince sahip insanları da görebiliyoruz. İki taraf da suçlu. Biri hayal tacirliği yapıyor, diğeri hayaline kapılıp mantığı umursamıyor. Eğitim önemli.
Komansnala
Üye
Zodiac dedi:

Kimse bu forumda böyle demez.

discussioncontroller