Oyunlarda Anti Aliasing Açık Olmasına Rağmen Tırtıklı Kenar Sorunu
ares28
Üye
Oynadığım her her oyunda(GTA5, CSGO, Witcher3, DOOM, Dishonored2, Metro Redux, Bioshock Infinite, Fallout4,Prey, KF2, MoutnBladeWarband, FM17) en yüksek anti aliasing ayarını kullansam dahi(8X MSAA, FXAA) köşelerde tırtıklar var ve hareket ettiğim zaman etraftaki gölge ve texturelarda flicker(objelerin yerinden oynaması) denilen şey meydana geliyor. İnternetten videolu karşılaştırma yapıyorum başka 1080p oynayanlar da öyle bir sorun göremiyorum videolarda bile görüntü kalitesi düşmesine rağmen insanlarda öyle bir sorun yok. Gayet pürüzsüz kenarlar ve objeler harket ettikleri zaman oynamıyor(özellikle gölgeler) https://youtu.be/XgbvaKzx9Eo

PC ÖZELLİKLERİ

GPU: NVIDIA GE FORCE GTX 1060 6 GB
CPU: Intel(R) Core(TM) i7-4790 CPU @ 3.60GHz x 8 ‎(3.60Ghz)‎
Windows 10 Pro
RAM : Dual 16 gb DDR3-3999.1.MHZ

SamsonSamson
Üye
Saltuklu
Üye
Çok rahatsız edici bir reklam.
rubyredrubyred
Üye
videodan bir şey anlamadım çok parçalanıyor fakat flicker driver kaynaklı olabiliyor ama ben yanlış görmediysem artifact de var görüntüde. overclock varsa geri alıp kullanmanı öneririm ya da ekran kartı belleklerinde kalıcı hasar olabilir.

Beğenenler: Dharkan

ares28
Üye
Beyler kenar yumuşatma sorununu çözdüm ama objelerin hareket etmesi sorunu hayla devam ediyor
ares28
Üye
Mesela ağaçlar ve çimler çok sinir bozucu bir şekilde parlıyor, gölgeler tırtıklanıyor
rubyredrubyred
Üye
mevcut driverı DDU ile kaldırıp şu an kullandığın driver WHQL değilse en güncel WHQL driverı kur. Zaten güncel WHQL driverı kullanıyorsan ondan bir önceki betayı kurup dener misin ?
tolga_pctolga_pc
Üye
Beta mı? Beta driverlar birkaç senedir yayınlanmıyor diye biliyorum. Driverları indirirken benim filtre ''All''da durur her zaman yani beta ve whql karışık ama görmedim çok uzun zamandır beta driver.
rubyredrubyred
Üye
tolga_pc dedi:

Beta mı? Beta driverlar birkaç senedir yayınlanmıyor diye biliyorum. Driverları indirirken benim filtre ''All''da durur her zaman yani beta ve whql karışık ama görmedim çok uzun zamandır beta driver.

evet 1 senedir beta driver çıkmıyormuş. o biraz amd zamanımdan ezberlenmiş bilgi olarak gelmiş.
tolga_pctolga_pc
Üye
''Daha fazla olmuş olması lazım'' diyerek kontrol ettim, dediğim gibi geçen sene temmuzda 1 tanecik beta driver hariç en son düzenli beta yayınlaması 2015 yılına ait. Geçen seneki çıkan tek beta driver da alel acele Titan Xp için çıkarılmış zati. 2-3 sene oldu yani.

Beğenenler: rubyred

ares28
Üye
Beyler anti allasingi yükseltince objelerin kenarlarındaki tırtıklanmalar gidiyor ama bu sefer de ağaçlar ve gölgeler titriyor nasıl çözücem?
aynen şu videodaki gibi oluyor
discussioncontroller