Oyungezer 128 - Haziran 2018
-Ö--Ö-
Oyungezer, Admin
image

FİLM GİBİ OYUNLARIN GELDİĞİ SON NOKTA
Detroit: Become Human İncelemesi

2018'DE BALDUR'S GATE II RUHUNU YAŞAMAK...
Pillars of Eternity II: Deadfire İncelemesi

HAYATTA KALMA OYUNLARININ TEPE NOKTASI MI?
The Forest İncelemesi

MICROSOFT'UN İDDİALI YAPIMI BİRAZ ŞEY OLMUŞ...
State of Decay 2 İncelemesi

"TOTAL WAR"LA "MİNİK" KAVRAMLARI YAN YANA NASIL OLMUŞ?
Total War Saga: Thrones of Britannia İncelemesi

THIS WAR OF MINE'IN YAPIMCILARINDAN
Frostpunk İncelemesi

ÖLÜMÜN CİLALANMIŞ HALİ
Dark Souls Remastered İncelemesi

İNCELEMELER
Automobilista (GKN)
Battletech
City of Brass
Creepy Road
Dark Souls Remastered
Detroit: Become Human
Friday the 13th: Killer Puzzle
Frostpunk
Judgement: Apocalypse Survival Simulation
Metropolis
MLB: The Show 18
Monster Hunter: World (Upd.)
Oddmar
Out of the Park Baseball 19
Pillars of Eternity II: Deadfire
Pit People
Pizza Connection 3
State of Decay 2
The Forest
Total War Saga: Thrones of Britannia
Yakuza 6: The Song of Life

ve çok daha fazlası...
Portal'da Battlefield V ve Call of Duty: Black Ops 4, Detay'da Tyler Durden, Retrospektif'te Jules Verne, Data'da donanım incelemeleri, Anime'de Megalo Box, Piksel'de Prince of Persia: Warrior Within...

iOS platformu için Oyungezer App'i:
https://itunes.apple.com/us/app/oyungezer/id1048116372?mt=8&ign-mpt=uo=2

Android platformu için Oyungezer App'i:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.magzter.oyungezer

Web'den okurum diyenlere Magzter sayfası:
http://www.magzter.com/TR/Seti-Media/Oyungezer/Entertainment/

-Ö--Ö-
Oyungezer, Admin
Yazın ilk gününden selamlar herkese,

Hafiften geç kaldık yine, kusurumuza bakmayınız. Dijital versiyon bugün (Cumartesi) açılır diye tahmin ediyorum. Basılı versiyon içinse tahminim en erken Pazartesi.

Dergi bu ay iri oyun incelemeleriyle dolu. Elbette 2 büyük yıldızı var bu sayının: Serpil'in kaleminden çıkan Detroit ve Can Arabacı'nın kaleminden çıkan Pillars of Eternity II. Enfes yazılar ikisi de, tavsiyedir. The Forest'ıdır, State of Decay'idir, Total War'udur, Frostpunk'ıdır derken oyun taşıyor kısacası dergiden. Onur'un Warrior Within yazısı da özellikle gaza getirici olmuş bu arada bence, her şey dururken oturup onu oynayasınız gelebilir.

Şimdiden iyi okumalar o halde!

Beğenenler: Tiberius, ParaDise

-Ö--Ö-
Oyungezer, Admin
Yazmaya başlarken yazın ilk günüydü en azından :)
ParaDiseParaDise
Üye
cıksa da alsak :d
vicente__
Üye
İncelemeleri merak ediyorum. Elinize sağlık şimdiden. Bu arada geçen ay ortası bir hanımefendi seti'den aradığını ve derginin ulaşıp ulaşmadığını sordu. Güzel hareketti.

Beğenenler: darkkkral, ParaDise

DecypherDecypher
Üye
Herkesin eline sağlık, cidden harika bir sayı olmuş :)

Aslında İpek'in Geralt'ından Erkut Altındağ'ın Akademik yazısına, Tarık'ın kısacık bir fragmanı cerrah ustalığıyla kesip biçmesinden incelemelerin her birine kadar her köşeye, her yazıya ayrı bir şey söyleyesim var. Ama şimdilik kısa keserek iki yazıya minik birer özel parantez açmak istiyorum.

Can'ı iyi ki Deadfire incelemesi için gaza getirmişim :D Harika bir inceleme olmuş, resmen döktürmüşsün Can. Ortaya böyle bir yazı çıkacağını bildiğim için şaşırmadım aslında ama beklediğim sonucu görmek mutlu ediyor tabii. Yaşasın ısrarcılık!

Serpil'in Detroit incelemesi dört dörtlük, hatta yüz yüzlük olmuş yav. Gerçekten de bunca sayfayı yazmak çok zahmetli bir iş, okumak için harcanan her bir saniyeyi, her bir dakikayı sonuna kadar hak eden bir incelemeydi. Umarım bizim gibi okumayı ve yazmayı seven 'mantıksızların' sayısı hiç azalmaz.
Alejandro
Üye
Dergi bayilere düştü mü arkadaşlar?
MonthiusMonthius
Üye
Serpil'in Detroit yazısı muazzam olmuş hakikaten. Serpil'i daha sık yazması için ikna edebiliriz bence. (Edelim!)

Decypher dedi:

Can'ı iyi ki Deadfire incelemesi için gaza getirmişim :D Harika bir inceleme olmuş, resmen döktürmüşsün Can. Ortaya böyle bir yazı çıkacağını bildiğim için şaşırmadım aslında ama beklediğim sonucu görmek mutlu ediyor tabii. Yaşasın ısrarcılık!

Valla iyi ki gaza da gelmişim, yazması da keyifliydi. :) Hatta o kadar kaptırmışım ki yazmayı bitirdikten sonra temiz iki sayfalık kırpma yaptım sığsın diye. (Ona rağmen Ömer'in biraz daha kırpması gerekmiş. :P ) Beğendiğine ve hayal kırıklığına uğratmadığıma sevindim çok. :D

ParaDiseParaDise
Üye
Alejandro dedi:

Dergi bayilere düştü mü arkadaşlar?

düşmüş dostum ankara ankamall'daki d&r dan aldım bugun dergiyi ^^
KontakspreyKontaksprey
Üye
Oyungezer'in cesaret edipte yapamadığını, beğenmediğiniz rakipleriniz yapıyor. Zahmet edin de okuyun. Şu yazıyı şuraya koyduktan sonra arkamdan sallayacak tiplere de en derin saygılarımı iletiyorum...!

https://www.merlininkazani.com/turkiyede-oyun-oynayabilmek-artik-buyuk-bir-luks-blog-101858

Beğenenler: Benjamin

-Ö--Ö-
Oyungezer, Admin
@Kontaksprey Wowow sakin ol şampiyon :) Nedir bu öfke, nedir bu çatıştırma ve bir tarafı yüceltip öteki tarafı aşağılama sevdası? Merlin'i neden beğenmeyelim yahu, adamlar çalışıyor. Ersin de içinden gelmiş gayet güzel bir yazı karalamış, ellerine sağlık diyeyim buradan.

Çok da cesaret-korkaklık mevzusunun olduğunu düşünmüyorum yalnız bu konuda. Oyun fiyatlarının yüksekliğinden dem vurmak, bunun sebepleri üzerinde durmak vesaire diğer tüm Türk oyun medyası gibi bizim de yaptığımız bir şey. Dergiden aklıma gelen 1-2 örnek paslayayım:

image

image

image
discussioncontroller