Metro Exodus
tolga_pctolga_pc
Üye
2 saat kadar oynadım bıraktım şimdilik zira çok keyif alamıyorum, peç yemesi gerek. Ultrada 60 fps oynuyorum ama oyun aar 30 fps gibi. Nadiren de olsa FPS'in dibe çakılması da cabası. Hızlı kayıt mevcut, tuşu da var, ama çalışmıyor. Stealth patladı birşey oldu diyelim, 10 dk geri checkpointden oynamak zorundasın falan. Aksiyon da çok fazla, evet şikayet edeceğimi düşünmezdim ama 2 saatte iki oyun dolusu aksiyonlu sahne yaşayınca noluyor yav oldum, keşke daha yavaş ilerleseymiş. Son olarak bir artı sayayım, diyalog sayısı hayvan gibi, herkes birbiriyle yarım saat konuşuyor, ilgi çekici şeyler de olunca durup dinliyorsunuz mecburen. Yarın komple gömülürüm artık.
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
Optimizasyon özürlüsü bir oyun. RTX 2080ti bile 4K çözünürlükte 60 fps’i göremiyor.
ÇöpZevkliAdamÇöpZevkliAdam
Üye

Optimizasyon özürlüsü bir oyun. RTX 2080ti bile 4K çözünürlükte 60 fps’i göremiyor.

Metro 2033'te aynıydı. Bu herifler optimize etmeyi ya beceremiyorlar ya da siklemiyorlar ki bence siklemiyorlar.
tolga_pctolga_pc
Üye
Nereye siklemiyorlar , oynasan donun düşer grafiklerden. Gtx 1060ın 1080p de olsa Ultrada AA açık AFx16 iken ortalama 60 fps ile oynattığı böylesi grafikli bir oyuna optimizasyon özürlü demek doğru değil. Benim şikayetim FPS değeri değil, hissettirmemesiydi, peçle düzelir. Dx11'e çevirdim, stabilite ve performans %10 arttı, daha bir 60 fps gibi hissettiriyor şu an ama şöyle orta halli bir peç yese kaymak gibi olur.
veeverveever
Üye
Volga'da 7 saat oynadiktan sonra gorevin bug yiyip ilerlememesi uzerine patch gelene kadar oynamama karari aldim. FOV, Blur, ekstra grafik ozelliklerinin ayarlanamamasi ayri eksiklikler.
CombiningPersonCombiningPerson
Üye
tolga_pc dedi:

Nereye siklemiyorlar , oynasan donun düşer grafiklerden. Gtx 1060ın 1080p de olsa Ultrada AA açık AFx16 iken ortalama 60 fps ile oynattığı böylesi grafikli bir oyuna optimizasyon özürlü demek doğru değil. Benim şikayetim FPS değeri değil, hissettirmemesiydi, peçle düzelir. Dx11'e çevirdim, stabilite ve performans %10 arttı, daha bir 60 fps gibi hissettiriyor şu an ama şöyle orta halli bir peç yese kaymak gibi olur.

Sen salak mısın ya? Götüm gibi optimizasyonu. Crafting'e geçerken bile FPS düşüyor.
tolga_pctolga_pc
Üye
Götünü siktiğim ani fps düşüşleri var dedim zaten, AA AF sonda Ultra 60 fps oynatıyor 1060, gayet de olması gerekene yakın optmizasyonu. Craftingde falan düşüş de yaşamadım ben hiç, SADECE bindiğimiz trenin yanındayken trene yüzümüzü dönünce sebepsizce 30 fpsye iniyor, bir tek o var bende. Sistem seçiyor demek ki.
veever dedi:

Volga'da 7 saat oynadiktan sonra gorevin bug yiyip ilerlememesi uzerine patch gelene kadar oynamama karari aldim. FOV, Blur, ekstra grafik ozelliklerinin ayarlanamamasi ayri eksiklikler.

Aynen aynen blurun tam kapanmaması, indirmediğin sürece silahların ekranın yarısını kaplaması çok can sıkıcı. H'ye basılı tutup silahı aşağı indirebiliyorsunuz bu arada, gözden kaçıran olursa diye yazayım.

7 saat oyndıysan sanıyorum çıkış görevi falan, ben de oraya varmak üzereyim, karşılaşmazsam yazarım.
Üye
Sen yaşamadın diye yok mu oluyor nohut götünü siktiğimin kuş boku beyinli piç kurusu? Sistem seçmesi yarrak gibi optimizasyonu var demek işte. Tek haneli ıqlarınızla neye karşı çıkmaya çalışıyorsunuz anlamıyorum ki

Beğenenler: Samson, ÇöpZevkliAdam

tolga_pctolga_pc
Üye
Siktir lan pezevenk, mevcut bahsettiğim sistem ile benzeri ya da daha iyi sistemlerde aynı performansta çalışmaması ara bir peçle çözülebilecek birşey, mesele bahsettiğim sistemde oynattığı fps değeri. 1060la highda 40 fps zor alıyorum dersem gider optisi yarrak gibi dersin, az abartmadan ciyaklamayı öğren yamuk kafalı

Beğenenler: mcprozack

Üye
ya aptal orospu çocuğu optimizasyon sorunları patchle çözülmüyor mu? ev ev dolaşıp yeniden mi kodluyorlar oyunu? optimizasyonun ne olduğunu dün öğrenen sik kırığı terim satmaya çalışıyor burada
bak hele bak fps 40'a düşerse optimizasyon kötü oluyormuş ha sikeyim seni orospunun creampie'ı
discussioncontroller