Oyungezer 129 - Temmuz 2018
MuhallebiMuhallebi
Üye
-Ö- dedi:

AC kapaklı sayılarımız hep ortalamanın üstünde satmıştır, o da önemli :)

Süslemeye gerek yok.

Beğenenler: tolga_pc

tolga_pctolga_pc
Üye
Benim seriye şans vermek için 2-3 saat oynayıp sıkıntıdan bayıldığım oyunda ne görülmüş acaba şahane olarak. Hayır metacritic kullanıcı puanı bile 6 oyunun. Neyse ogz logictir kafa yormayayım.

Beğenenler: Monthius

swordbreaker
Üye
her ay Oyungezer'le Level'ı birlikte alıyorum. Bu ay ufak bir kıyaslama yapmak istiyorum. Level hep buram buram mürekkep kokuyor. Havalansın diye ambalajından çıkarıp uzak bir yere koyuyorum. Oyungezer'de öyle bir sorun yok aldığım gibi okumaya başlıyorum. Bu ay 54 sayfalık kapsamlı E3 dosyasıyla beklediğime fazlasıyla değdi. Level ise E3'e 20 sayfa ayırdı ancak büyük boy anime posteriyle (blazblue) yüzümü güldürmeyi başardı. Gönlüm her iki derginin de hayatına uzun yıllar devam etmesinden yana çünkü tatlı rekabet gider geriye tek ses kalırsa işin tadı tuzu kalmaz diye düşünüyorum. Nice E3lerde level ve oyungezer'i birlikte okumak dileğiyle, herkese sevgiler. :-)

Beğenenler: edenknight, ParaDise

MonthiusMonthius
Üye
tolga_pc dedi:

Benim seriye şans vermek için 2-3 saat oynayıp sıkıntıdan bayıldığım oyunda ne görülmüş acaba şahane olarak. Hayır metacritic kullanıcı puanı bile 6 oyunun. Neyse ogz logictir kafa yormayayım.

Belki bilmiyorsun ama incelemeleri yaparken "tolga_pc beğenmiş midir?" diye düşünerek yapmıyoruz. İnceleme dediğimiz şey genel bir değerlendirme olsa da yazanın kişisel zevklerine göre şekilleniyor büyük ölçüde. Metacritic User Score dediğimiz olgu da son senelerde "Beğendiysem 10, beğenmediysem 0" şeklinde işleyen bir sistem zaten. Arası çok fazla yok, negatif yorumlara bakarsan bunu çok rahat bir şekilde görebilirsin zaten. Öte yandan bir nebze daha güvenilir olan Steam oyuncu incelemelerinde ise %84 pozitif yorum var oyunla ilgili. Kısacası "işime geldiği gibi alıp kendi düşüncemi haklı çıkarmaya çalışıyorum logic" yapmazsan oyun hakkında daha doğru bir genel izlenim edinebilirsin. :)

Beğenenler: edenknight

CombiningPersonCombiningPerson
Üye
Monthius dedi:

Öte yandan bir nebze daha güvenilir olan Steam oyuncu incelemelerinde

LüL

Stratejik karar aldık deyin geçin hocam, AC'nin ne kadar çöp bir oyun serisi olduğunu sağır sultan bile duydu artık.

Beğenenler: Muhallebi, Corax

502502
Üye
AC ve Oyungezer kadar eski olan Oyungezer'in AC kapağı fetişini tartışacağınıza literal olarak herhangi başka bir şeyi tartışın daha iyi. Mesela Dünya'ya başka bir gezegenden gelmiş olabilir miyiz, herkes renkleri aynı şekilde görmüyor olabilir mi, bunları tartışın.

Monthius dedi:

Metacritic User Score dediğimiz olgu da son senelerde "Beğendiysem 10, beğenmediysem 0" şeklinde işleyen bir sistem zaten. Arası çok fazla yok, negatif yorumlara bakarsan bunu çok rahat bir şekilde görebilirsin zaten. Öte yandan bir nebze daha güvenilir olan Steam oyuncu incelemelerinde ise %84 pozitif yorum var oyunla ilgili.

Metacritic'te herkes 0 veya 10 veriyor genelde, evet, ama Steam'de göstermelik 0-10 bile yok. Oyunu beğendiysen baş parmak yukarıyı gösteriyor, beğenmediysen aşağıyı. Daha güvenilir olduğuna nasıl karar verdiğini anlayamadım.

Beğenenler: Corax

Üye
İşine geldiği gibi alıp kendi düşüncesini haklı çıkarmaya çalışıyor logic işte hocam
MonthiusMonthius
Üye

Monthius dedi:

Öte yandan bir nebze daha güvenilir olan Steam oyuncu incelemelerinde

LüL

Stratejik karar aldık deyin geçin hocam, AC'nin ne kadar çöp bir oyun serisi olduğunu sağır sultan bile duydu artık.

Satış rakamları ve popülerliğinden haberi yok demek ki sağır sultanın o zaman. Ya da "ben sevmiyorum, o yüzden evrensel olarak çöp olduğunu varsayıyorum" demeye devam edebilirsin tabii. Lakin çok kıymetli gerçekliğini çatırdatacağım belki ama dünya senin etrafında dönmüyor, üzgünüm. :(

502 dedi:

Metacritic'te herkes 0 veya 10 veriyor genelde, evet, ama Steam'de göstermelik 0-10 bile yok. Oyunu beğendiysen baş parmak yukarıyı gösteriyor, beğenmediysen aşağıyı. Daha güvenilir olduğuna nasıl karar verdiğini anlayamadım.

Metacritic'e isteyen girip direkt oy verebiliyor, oyunu gerçekten oynayıp oynamadığına dair bir garanti yok. Sırf seriye gıcık olduğu için biri girip 0 basarak oyunun puanını aşağı da çekebilir, çok sevdiği için girip 10 tane hesap açıp hepsinden 10 puan da basabilir. Steam'de en azından oyuna sahip olanların yorumlarını görüyorsun, ne kadar oynadığını ve hatta oyunu promosyon olarak alıp almadığını görebiliyorsun. %100 güvenilir, en doğru değil fakat Metacritic User skorlarından çok net DAHA güvenilir, evet.

Beğenenler: 502, edenknight

Üye
Aar popülerse iyidir. Oyun jurnalciliği bitmiş be.

Beğenenler: Taxman

MonthiusMonthius
Üye

Aar popülerse iyidir. Oyun jurnalciliği bitmiş be.

Aar ben sevmiyorsam sağır sultan bile çöp olduğunu duymuştur.

Okuyuculuk bitmiş be. :)
discussioncontroller