Oyungezer 129 - Temmuz 2018
502502
Üye
Diablo III ne güzel oyun di mi hocam

Monthius dedi:

Steam'de en azından oyuna sahip olanların yorumlarını görüyorsun, ne kadar oynadığını ve hatta oyunu promosyon olarak alıp almadığını görebiliyorsun. %100 güvenilir, en doğru değil fakat Metacritic User skorlarından çok net DAHA güvenilir, evet.

Demin esas nokta Steam kullanıcı incelemeleriyle yüzde 84'ü bir oyunu övmek için kullanmanın anlamsızlığıydı. Metacritic'te oyuna sahip olma zorunluluğu olmaması (ki bunu yukarda açıkçası dikkate almamıştım) bunu pek değiştirmiyor. Bir oyunu "steam kullanıcı puanı yüzde 84" diye savunmak zayıf ötesi bir argüman.

Steam kullanıcı incelemelerinin metacritic'ten daha iyi olduğunu kabul ettim; ama bulaşık deterjanı çamaşır suyundan daha lezzetlidir demek gibi bir şey bu.

Beğenenler: Corax

veeverveever
Üye
Steam kullanıcı incelemeleri önemli değil ise, dergiler önemli değil ise, diğer online oyun incelemeleri önemli değil ise, satışlar önemli değil ise, Metacritc önemli değil ise ben ana akımın genel fikrini almak için neyi kontrol edeceğim /v/'yi mi ?

Oyungezer yurtdışı ve yuriçi diğer dergilerin yaptığından farklı bir olay yapmıyor ana akım dergileri için bu tür kapaklar gayet normal ve olması gereken açıkçası, bunun problem olması acayip kaçmış.
MonthiusMonthius
Üye
502 dedi:

Monthius dedi:

Steam'de en azından oyuna sahip olanların yorumlarını görüyorsun, ne kadar oynadığını ve hatta oyunu promosyon olarak alıp almadığını görebiliyorsun. %100 güvenilir, en doğru değil fakat Metacritic User skorlarından çok net DAHA güvenilir, evet.

Demin esas nokta Steam kullanıcı incelemeleriyle yüzde 84'ü bir oyunu övmek için kullanmanın anlamsızlığıydı. Metacritic'te oyuna sahip olma zorunluluğu olmaması (ki bunu yukarda açıkçası dikkate almamıştım) bunu pek değiştirmiyor. Bir oyunu "steam kullanıcı puanı yüzde 84" diye savunmak zayıf ötesi bir argüman.

Steam kullanıcı incelemelerinin metacritic'ten daha iyi olduğunu kabul ettim; ama bulaşık deterjanı çamaşır suyundan daha lezzetlidir demek gibi bir şey bu.

Yahu ben zaten Steam kullanıcı yorumları çok doğru ya da şahane, kesinlikle onları temel almalıyız gibi bir yorum yapmadım ki zaten? tolga_pc "oyun çok kötü, metacritic kullanıcı puanı bile 6" demiş; ben de Metacritic'in bu konuda mantıklı bir kaynak olmadığını, ondan bir nebze daha güvenilir olan Steam incelemelerinde puanının karşılığının ne olduğunu söyledim. Kısacası "eğer kullanıcı yorumlarını gerçekten önemsiyorsan bak burada bir nebze daha güvenilir olan versiyonunda durum daha farklı" demeye getirdim.

Yoksa "Steam'de %84, o yüzden iyi" demiyorum. Beğeni kişisel bir şey arkadaşlar, birinin beğendiğini diğer herkesin beğenmesi (ya da tam tersi) zorunlu değil. Bence oyunlara hâlâ puan veriyor olmak bile ideal bir seçim değil hatta. Ama sistem bu, elimizdekiyle idare ediyoruz o yüzden. İsteyen istediğini beğenebilir, isteyen istediğini beğenmeyebilir. Kendi kişisel beğenilerinin evrensel bir gerçek olduğunu iddia etmek... işte problem o noktada çıkıyor. :)

Beğenenler: ParaDise

CombiningPersonCombiningPerson
Üye
Zevkler ve renkler tartışılmaz değil mi hajum?
MuhallebiMuhallebi
Üye
Call of duty black warfare 7 kapak yapılsa tonla laf edecek adamlar gelmiş bu durumu savunuyor.

Mısırlı skini yapıp havada ok kontrol etme gelince şahane oldu gerçekten oyun.
MonthiusMonthius
Üye
Muhallebi dedi:

Call of duty black warfare 7 kapak yapılsa tonla laf edecek adamlar gelmiş bu durumu savunuyor.

Valla o kadar "benim doğru kabul ettiğim şey nasıl kabul görmez" diye saldırdınız ki, atladığınız çok önemli bir detay var: Kimse oyun şahane, o yüzden kapak olması lazım demedi. :) "Siz sevmiyorsunuz diye oyun çöp demek değil" dendi en fazla.

Ön yargı ve kişisel nefretlerinizi kenara bırakarak sakinleşip yazılanları okursanız, idrak etmeye çalışırsanız belki daha yapıcı tartışmalar döndürebiliriz. :)
MuhallebiMuhallebi
Üye
Monthius dedi:

Kimse oyun ŞAHANE, o yüzden kapak olması lazım demedi

-Ö- dedi:

Origins'le beraber ŞAHANE bir seriye dönüştü AC yeniden

CombiningPersonCombiningPerson
Üye
veever dedi:

Steam kullanıcı incelemeleri önemli değil ise, dergiler önemli değil ise, diğer online oyun incelemeleri önemli değil ise, satışlar önemli değil ise, Metacritc önemli değil ise ben ana akımın genel fikrini almak için neyi kontrol edeceğim /v/'yi mi ?

Oyungezer yurtdışı ve yuriçi diğer dergilerin yaptığından farklı bir olay yapmıyor ana akım dergileri için bu tür kapaklar gayet normal ve olması gereken açıkçası, bunun problem olması acayip kaçmış.

Lol ne boş yapmışsın be
Ana akımın fikrini öğrenmek için düzenli olarak bir yerleri mi kontrol etmen gerekiyor senin?
Sivriltmeyi unuttun köşeleri herhalde.
SamsonSamson
Üye
Siz burada 5 metrekare odada hayatınızı çürütoyrsunuz adama amsterdamda kırmızı ışık bağdat caddesinde otunu tüttürüp assasins creed oynuyor.

Muhallebi dedi:

Bu adam araba topa doğru sürerek kaleye gol skorlamaya çalışıyor.

Zevkler ve renkler tartışılmaz değil mi hajum?

Bu adam hay allah diye diye oyun oynuyor.

veever dedi:

Bu adam 4chan'de pedo fotoğraflarına osbirliyor.

502 dedi:

Monthius dedi:

Steam hesabı var mı belli değil, bol keseden sallıyor.

Monthius dedi:

Muhallebi dedi:

Valla o kadar "benim doğru kabul ettiğim şey nasıl kabul görmez" diye saldırdınız ki, atladığınız çok önemli bir detay var: Kimse oyun şahane, o yüzden kapak olması lazım demedi. :) "Siz sevmiyorsunuz diye oyun çöp demek değil" dendi en fazla.

Ön yargı ve kişisel nefretlerinizi kenara bırakarak sakinleşip yazılanları okursanız, idrak etmeye çalışırsanız belki daha yapıcı tartışmalar döndürebiliriz. :)

Kedisinin facebook hesabı var.

Bence kazanan Monthius arkadaşlar, rezil oluyorsunuz şu an.
SamsonSamson
Üye
Son sözü söylüyorum izninizle; AC serisi çöp bir seridir, savunulacak bir tarafı yok nokta (.)
discussioncontroller