X4: Foundations
kurtkapankurtkapan
Üye
kimse yazmadı mı lan nasıl görmedim bunu yaw

steam incelemeleri çoğzel hacum ama deli buglar var diyor bütün egosoft oyunları gibi ama shackin videosunu izliyorum:

fighterı park ettiği yerde bittim ulan, kaldıracağını bilsem 100 lira verir oynarım şu an(hayatımda bir oyuna 100 lira vermedim)

rebirth bokundan sonra özlemişiz be kardeşim. büyük ihtimalle ben oynayabildiğim zaman bütün buglar çözülmüş, harika bir şey olmuş olur.
SamsonSamson
Üye
Herhangi bir oyuna 80 liradan fazla veren gerizekalıdır.
UnicornKnightUnicornKnight
Üye
Elite Dangerous'da uzay üslerindeki hangarlara girişi ve neredeyse milimetrik yanaşmalar & manevralarla park konumuna geçişi göz önüne alınca çok ilkel ve çocuk oyuncağı kalmış yahu, öyle abartılacak bir şey değil.
veeverveever
Üye
Samson dedi:

Herhangi bir oyuna 80 liradan fazla veren gerizekalıdır.

Elite Dangerous'da uzay üslerindeki hangarlara girişi ve neredeyse milimetrik yanaşmalar & manevralarla park konumuna geçişi göz önüne alınca çok ilkel ve çocuk oyuncağı kalmış yahu, öyle abartılacak bir şey değil.

0/10 yemler tbqhfamalamdingdong
kurtkapankurtkapan
Üye

hocam elite daha dogfight ve küçük gemi ağırlıklı değil mi yaw
Üye
hayvan gibi politika ve ticaret tarafı var la n'aptın?! (koalisyonlar, konfederasyonlar, kaçakçılık, korsanlık, kölecilik vs vs vs) yabancı ırkın da boy göstermesiyle hepten bambaşka bir tat bir lezzet aldı üstelik. bu türde olup da gerçeğe en yakın galaksi deneyimini vaadeden (gerçek yıldız haritaları, gezegenler, galaksiler vs gibi) olan da Elite, sürüyle simülasyon donanımının (eskinin Saitek/MadCatz, günümüzün Logitech çatısı altındaki profesyonel joystick ve throttle donanımları, sürüyle head tracking yazılım ve ekipmanları vs vs) ürün tanıtımı noktasında asıl unsur olan uçuş simülasyonları yerine kendisi baz alınarak üzerinden reklam & promosyon çalışmalarının yapıldığı mecra yine Elite.

dolayısı ile aşırı yüzeysel bir tanım olmuş o söylediğin be, hemen bir çok yönüyle simülasyonun hasıdır Elite. ayrıca her ne kadar şu anda hala atmosfersiz gezegenler için kullanılabilir durumda olsa da gezegen yüzeyine inme ve yüzey aracıyla keşif yapma imkanı da mevcut.

Beğenenler: kurtkapan

kurtkapankurtkapan
Üye
gel anama da küfret : (
SamsonSamson
Üye
Elite MMO değil mi?
Üye
öyle gibi de değil gibi de. belli sistemler, ticaret yolları ya da kaçakçıların kullandıkları alternatif rotalar ve elbette ki çeşitli fraksiyonlar elindeki istasyonlar dışında genellikle hemen hiçkimseye denk gelmeyebilirsiniz.

bu evrenin devasalığından yalnız, oyuncu sayısı noktasında sıkıntısı yok. zaten ilgili & ilintili her donanıma hayvan gibi para gömen (ve OpenTrack gibi örneklerde de yazılım ayağını açık kaynak edinip gerekli donanımı kendisi yapan) simülasyon manyaklarının -ki biri de benim- ihya ettiği bir yapım. şu oyunculara 25-30.000 dolara uzay aracı satan adını anımsayamadığım yapım da bu parsayı görüp de hayata geçti mesela, doğmamış çocuğa don biçmeyi sevmediğim için o'nun hakkında şimdilik bir yorum yapmayayım ama. (çok büyük bir keriz silkelemeye dönüşme potansiyeli var fonlama yoluyla toplandığı iddia edilen o akıllara zarar rakamlar gerçekse)
discussioncontroller