Death Note [RP-DIŞI]
Çağlayan
Üye
Smurf bir konuda haklı. L ve Kira kendilerini adeta sivillerden soyutlayıp sadece güvenilir kendi adamlarıyla oyunu bitirmeye çalışıyorlardı. Kurallar bu noktada gözden geçirilmeli, Kira ve L sivillere muhtaç olmalı. Ancak her şeyin bir bedeli olduğu gibi sivillere güvenmek de beraberinde şüphe bedelini getirmeli. Sivillerin özelliklerini kullanmadan rakibe ulaşmaları imkansız olmalı, ancak bu özellikleri sadece sivillere kimliklerini açıkladıkları takdirde kullanabilmeliler.
Misafir
Köprüaltı yeter ya tüm oyunun heycanı o mekanda çıktı zaten, değil mi ama? XD
Çağlayan
Üye
Lynx lynx dedi:

Köprüaltı yeter ya tüm oyunun heycanı o mekanda çıktı zaten, değil mi ama? XD

Ne fındıklar kırıldı orada xD :eyes:
KocaAyak
Üye
bir oyun daha duzenleyelim.kiskandim simdi :)
Misafir

Smurf bir konuda haklı. L ve Kira kendilerini adeta sivillerden soyutlayıp sadece güvenilir kendi adamlarıyla oyunu bitirmeye çalışıyorlardı. Kurallar bu noktada gözden geçirilmeli, Kira ve L sivillere muhtaç olmalı. Ancak her şeyin bir bedeli olduğu gibi sivillere güvenmek de beraberinde şüphe bedelini getirmeli. Sivillerin özelliklerini kullanmadan rakibe ulaşmaları imkansız olmalı, ancak bu özellikleri sadece sivillere kimliklerini açıkladıkları takdirde kullanabilmeliler.

Eee, 3. oyunda öyleydi zaten? Teknisyendi, gazeticiydi vs bir sürü sınıf ekledik sivillere sırf Kira ve L sivillere muhtaç kalsın diye? =)
Çağlayan
Üye
Ama Kira veya L sivilleri kullanırken kendi kimliklerini açıklamıyorlar hatta bırak açıklamayı, toplantılara bile almıyorlardı onları. Bu muhtaçlık sayılmaz. Siviller bu noktada sadece araç oluyorlardı; oysa onların özelliklerini kullanmak, Kira ya da L'in güvenliğini tehlikeye sokmalı.
Misafir

Ne fındıklar kırıldı orada xD :eyes:

Anlatılmaz yaşanır. xD
Misafir
Sivillere kalmış birşey ama bu? Teknisyen tutup da "beni aranıza alıp güvendiğinizi göstermezseniz sizin için çalışmam" diyebilir bu durumda. Kendini zorla kabul ettirebilir... Zira elindeki güç gerçekten oyunun kazanılmasını yada kaybedilmesini etkileyebilecek bir güç.

Yada şöyle diyeyim, "şöyle yapılsa ve şöyle olsa daha iyi olurdu" diyeceğiniz somut fikirler varsa ona göre onları değerlendirelim, sonuçta geliştirmeye açık bir oyun bu. =)
Çağlayan
Üye
Kira'nın Sesi ile Watari benzer özelliklere sahip olmalı. Kira'nın Sesi'nin ortada boş boş dolaşıp medyatik bir ünlü olmasından başka bir numarasını göremiyoruz. (Bi de karakterimin kalbini çaldı, çapkın!) Oysa Watari ölürken bülbül gibi sayıyor herkesin adını. Cik cik. Bence Watari'ye ve Kira'nın Sesi'ne fazladan özellik eklemeli. Watari suikast yapabilmeli mesela. Kira'nın Sesi de medya içerisindeki tüm olaylardan haberi olmalı vs.

Ayrıca siviller bu el gerçekten zayıftı. Zira "Beni aranıza alıp güvendiğinizi göstermezseniz sizin için çalışmam" dediğimizde "İkile bakalım" yanıtını alabiliyorduk ki ben de Kira ya da L olsam, ben de sivillere güvenmezdim yani. Onlarsız oyunu kazanabiliyorum çünkü.

Bir de bu Kira ve L taraftarları nerede toplanıyorlar? Bence bu iki kısmın da bir sığınağı eklenmeli oyuna. Bireyler toplantı vakitleri Shinigamilere bu sığınaklara çekildiklerini söylemeli ve o sırada siviller "internet cafede" olduğu söylenen X'i net cafede göremeyince X'in iki taraftan biri olduğunu anlayabilmeli mesela.
Misafir
Hmmm mantıklı bu dediklerin, daha fikir geldikçe söyle sen, eklenecek güzel şeyler çıkabilir bunlardan. =)
discussioncontroller