Wii sizce nasıl?
Falanca
Üye
Brawl vasat bi dövüş oyunu değil. Kafanı yamulturum saçların düzleşir Cemil. Ha PS3 ezer. Ama Call of Duty ile gelme karşıma.

Xbok da sadece dandik.
Vaizard
Üye
Xaladin dedi:

Yazdiklarimin hepsine inaniyorum. Altina inaniyorum diye imza atabilirim. Guldururum de.

Sen yazar misin wii sports disinda wii diyince aklina gelen iyi oyunlari? Cok merak ettim. Benim aklima Nintendonun kendi yaptigi, Sonic'in tum yeni nesil oyunlarina bin basan birkac tane mario oyunuyla birlikte, wiiware, A Boy and His Blob remake'i -her ne kadar turkiyede herkes o ne lan? diye sorsa da-, Mega Man 9 belki ve ucuncu partiden de bir MadWorld falan geliyor IYI oyun olarak.

No More Heroes belki girer aradan bir yerlerden yine. Bu kadar ama. OKAMI dersen zaten yillar once PS2'de cikmis bitmis oyun. Dusun dusun aklima ne geliyor baska... hah mesela Super Smash Bros. Brawl vasat bir dovus oyunu olsa da Wii'de IYI sinifina girebilecek nitelikte bir oyun.

Ve benim kisisel favorim ise kesinlikle bana gore WII'deki en iyi oyun: "The Legend of Zelda: Twilight Princess" ... Ki bu da aslinda Gamecube'de de var. Sayilmayabilir. Bu sayilmazsa kisisel favorim Mario Uzayda olur. Var ya uzaya cikan mario. Cidden alay etmek icin demiyorum. Adamlar TA$ gibi oyun yapmis... Evet mario falan ama...

kasarak aklima tum gelen oyunlari yazdim.

Ne yani şimdi sen ilk attığın mesajla ikileme düşmedin mi? Hani Wii Sports'dan başka iyi oyunu yoktu? Saydın zaten en iyi oyunlarını hani bak.

Xaladin dedi:

Alet donanimsal manada yedinci nesil dedigimiz konsollar PS3 ve XBOX360 ile yarismaktan ote, yanlarindan gecemeyecek halde.

Bla Bla bla, neyi kanıtladın şimdi? Evet bunu herkes biliyor zaten.

Xaladin dedi:

Arkadasim simdi gulebilirsin.

Emin ol, zaten SSBB'e vasat bir dövüş oyunu diyene gülerim zaten.
Xaladin
Üye
Acilen oyungezer'i birakip daha akla mantiga yatkin kaynaklar okuyup bisiler ogrenmen lazim. Cok acil ama... En azindan bu tarz bir ortamda iki kelime laf edebilecek duzeye gelebilmen gerek. Ki insanlara karsi sunabilecegin iki mantikli argumanin olsun.

Buradan anliyorum ki algi duzeyi OyunGezer'le sinirli kalmis bir arkadasa ben sabahtan beri Wii'nin neden ve hangi acidan zayif oldugunu anlatmaya calisiyorum. Ve uslubu hala epic FAIL web siteleri seviyesinde cakili kalmis arkadasa. Tuhaf...

Senin icin ilkokul duzeyinde bir turkce ile tekrar uzerinden geceyim:

Saydigim oyunlar elle tutabilecegimiz birkac WII oyunu. WII ciktigi gunden bu gune kadar... Dikkatini cekerim. Bu genis zaman yelpazesinde elimize alacagimiz oyunlarin cogunlugu "first party" yani "ilk parti," "Nintendonun yaptigi", belli bir zaman araliginda cikmis oyunlar. Bugun kiyasladigimiz rakipleri haftadan haftaya Internet Icerik paketlerini guncellerken Wii'de herhangi bir oyun icin content bile indirmek mumkun degil. Zira, aletin network mantigi, halen bir onceki neslin standartlarinda. Cok az bir gelisme var.

Teknoloji bu kadar onemli mi bunu ayrica tartisiriz. Ben, Wii neden dandik derken oturup sana farkli kulvarlardan ornekler sunuyorsam, senin bunu sirf "bla bla" uslubuna vurman icin anaokuluna falan gidip sekeri calindiginda mizmizlanan cocukla ayni yasta olman gerekiyor.

Nintendo DS de Sony PSP'ye nazaran donanimsal manada COK GERI bir el konsolu ama gel gor ki PSP'ye bin basar. PSP'ye nazaran COK DAHA IYI EL KONSOLU. Cunku Nintendo bu el konsolu isini cok daha iyi biliyor. Mesela bir el konsoluna ne tur bir oyun cikartilmali vs... Budur.

Gordugun gibi deliler gibi bir PS3 fani da degilim. Hemen hemen tum cihazlara esit mesafede olmaya calisan, bu i$i a$iri ciddiye alip bu konuda belli alanlarda kafa yoran biri olarak...

Ama halen uslubun bla bla diye devam edecekse arkadasim, cidden ya otur gul, ya da gel efendi gibi oturup okuya okuya ogrenelim. Bi$iler ogrenip ogrendigini kendince argumanlara dayatarak buraya yazmak, bisiler anlatmak ayip degil.

Senin bu yaptigin ayip ama. Bayagi da ayip yani... Bla bla ymis... yazik...

Ayrica Falanca, ezer. Brawl da teknik anlamda cok yetersiz. Ha belki o biraz da konsolla alakali olabilir. Napsin adamlar... Online olayi hic olmamis mesela. Bir ara iptal edeceklerdi. Ne yapsinlar ama el mahkum? Bilmiyorum sonra ne oldu....

Ama evet. Dogru yolu bulmus Falanca. PS3 ezer.... En azindan su an icin.
Vaizard
Üye
Bak, ukalalık yaparak ''ben biliyom'' havalarında uzun uzun yazmak istemiyorum. İster hala ilkokulda olduğumu düşün, ister bilgi seviyemin OGZ'de yazmaya yetmiyeceğini. Gene kendin yazdın ve gene çeliştin. Şöyle ki;

Xaladin dedi:

Hangi oyunlari dogru duzgun? Ben mi kacirdim acaba?

Kaldi ki Wii Sports disinda oyunu olmayip da eglenceli olmasi da cok ilginc.

Xaladin dedi:

Sen yazar misin wii sports disinda wii diyince aklina gelen iyi oyunlari? Cok merak ettim. Benim aklima Nintendonun kendi yaptigi, Sonic'in tum yeni nesil oyunlarina bin basan birkac tane mario oyunuyla birlikte, wiiware, A Boy and His Blob remake'i -her ne kadar turkiyede herkes o ne lan? diye sorsa da-, Mega Man 9 belki ve ucuncu partiden de bir MadWorld falan geliyor IYI oyun olarak.

Xaladin dedi:

Saydigim oyunlar elle tutabilecegimiz birkac WII oyunu. WII ciktigi gunden bu gune kadar... Dikkatini cekerim. Bu genis zaman yelpazesinde elimize alacagimiz oyunlarin cogunlugu "first party" yani "ilk parti," "Nintendonun yaptigi", belli bir zaman araliginda cikmis oyunlar.

Anlatabiliyormuyum? Yani ilk bu aletin Wii Sports'dan iyi başka oyunu yoktu, ama sonra ki mesajlarında ''first party'' oyunları iyi oldu. Benim ilk mesajında dikkatimi çeken tek şey (kabul edemediğim) konsolun Wii Sports'dan başka iyi oyunu olmadığını söylemeni enteresan bulmamdı.

-------

Ve evet bla bla. Hala Wii'yi ezmek için aletin donanımsal yönünün çok zayıf olduğunu bozuk plak gibi tekrarlayanlara söylenebilecek en mantıklı kelime.
seyfoyun
Üye
Wii Sports'dan başka oyun yok lafı biraz ağır olmuş. Var 10-15 tane çok iyi oyun, ama o kadar. o 15 tane oyun bitince yapacak başka birşeyi yok Wii sahibinin.

Ayrıca Wii'nin en iyi oyunu Super Mario Galaxy'dir bence. Son zamanda çikan Silent Hill Shattered Memories belki geçebilir onu.
TURGON
Üye
Başlık açmak yerine burada sorayım izninizle;

Türkiye'den bağlanan wii'ler için wiiware zımbırtısı çalışıyor mu?
Misafir
Puanın olduğu sürece çalışması lazım.Eskiden Opera'yı indirenler vardı.Bende Nintendo Channel'ı indirmiştim bedavaya.
Not:Büyük ihtimalle 4.2 firmware isteyecek.Eğer makinan çipli ise yapma derim.
Misafir
Kardeşimin Wii`si 4.2`den sonra bozuldu (Çipsiz),Benimki hala sağlam (çipli)

Yaa Wii artık bitti benim gözümde oysaki,ilk Galaxy oynayışım,ilk Super Brawl maçında 1. oluşum,Mad World`de etrafı kana bulamam...... Call Of Duty 5`e 6 ayımı vermem.peh.
TURGON
Üye
Puanı satın alırım eğer shopping channel görünürse. Makinada çip vs yok. Ama durduk yere firmware güncellemesi yapmak istemiyorum.
Misafir
@Turgon
Yapmasını isteyecek, eğer 4.2 firmware'i yoksa.Ancak HBC var ise sadece Shopping Channel'ı da updateleyebilirsin (Bunun için bana ÖM at.).Zaten Wiiware, Shopping Channel'ın içinde.

@limp
4.2'nin böyle gıcık bir huyu var.Çipli, çipsiz farketmiyor bazen, her türlü makinayı brick edebiliyor.
Wii çok durgun ve bunun bütün nedeni Nintendo'nun politikası(Örneğin Fatal Frame 4'ü sadece Japonya'ya özel çıkarmaları.).Benim umduğum şey bundan iyice kar edip, yeni konsollarını her iki tür oyuncuya fırsat sunmaları aynı PS2 gibi.Havaların soğuk olması (Wii salonda) nedeniyle çıkan oyunların çoğunu deneyemedim.2010'da biraz hareketlilik bekliyorum.

Neyse FF4 için İngilizce patch çıktı, şimdi onu indiriyorum.Çarşamba-Perşembe gibi oynarım heralde.
discussioncontroller