Wii sizce nasıl?
cyberdejincyberdejin
Üye
resident evil 4 ve bir elin parmağı kadar oyunda "farklı" bir oynanış vaadetse de, kendi "casual" diye tanımladığı abuk grafikli komik ikonlarla spor taklidi yapmaca oyunları ve marionun bir milyon variasyonlu oyunlarından ibaret olup az önce söylediğim 3-4 oyun dışında tüm oyunlarından 30 dakika içinde sıkıldığım, satış rakamları bakımından  başarı hikayesi konsoldur. ( pazarlama stratejisi mükemmeldi)

PS3 ve XBOX'un hareket algılayıcı ekipmanları piyasaya çıktığında HD versiyonunu görmemiz kesin olan konsoldur...

Böylece aşağı yukarı 3 konsol da birbirinin aynısı haline gelecektir ki işte burada ortaya exclusive oyunların gücü devreye girecektir. Eh böyle bir durumda da wii doğal olarak hem ps3 hem xbox 360 'ın yanında sabun olup eriyecektir. Wii yi çook ama çok zor günler bekliyor. Bu mesajımı 2 yıl sonra okuyun...
Sermat
Üye

wii doğal olarak hem ps3 hem xbox 360 'ın yanında sabun olup eriyecektir. Wii yi çook ama çok zor günler bekliyor

Katılıyorum
terra_branford
Üye
Bence Wii dünyanın en güzel oyun konsoludur.Eğlencede sınır tanımıyor!
Xaladin
Üye
Neye gore
DreamonDreamon
Oyungezer

resident evil 4 ve bir elin parmağı kadar oyunda "farklı" bir oynanış vaadetse de, kendi "casual" diye tanımladığı abuk grafikli komik ikonlarla spor taklidi yapmaca oyunları ve marionun bir milyon variasyonlu oyunlarından ibaret olup az önce söylediğim 3-4 oyun dışında tüm oyunlarından 30 dakika içinde sıkıldığım, satış rakamları bakımından  başarı hikayesi konsoldur. ( pazarlama stratejisi mükemmeldi)

PS3 ve XBOX'un hareket algılayıcı ekipmanları piyasaya çıktığında HD versiyonunu görmemiz kesin olan konsoldur...

Böylece aşağı yukarı 3 konsol da birbirinin aynısı haline gelecektir ki işte burada ortaya exclusive oyunların gücü devreye girecektir. Eh böyle bir durumda da wii doğal olarak hem ps3 hem xbox 360 'ın yanında sabun olup eriyecektir. Wii yi çook ama çok zor günler bekliyor. Bu mesajımı 2 yıl sonra okuyun...

Wii'yi bende Xbox 360 veya Playstation 3 kadar çok açmaz oldum ama sırf ps3 ve xbox hareket algılayıcı kontrol destekleyen oyunlar çıkardılar diye bu wii'nin biteceği anlamına gelmiyor. Wii'nin halen piyasadaki en ucuz konsol olması ve Move ve Kinect'in orjinal konsolun üzerine pahalı birer fazladan ekipman olarak gelmeleri şu an için en büyük zaafları. Kinect ve Move bir ihtimal kendilerine iyi kötü bir kitle toplayabilir ama bunun wii satışlarının erimesi anlamına geleceğini düşünmüyorum
Xaladin
Üye
Bence zaten artik Wii'yi pek de kaaleye almamaliyiz. Sonuc itibariyle ucuncu parti yapimcilar da aynisini yapiyor. Bize ne oluyor sanki :P
spawn_06
Üye
Dreamon dedi:

Wii'yi bende Xbox 360 veya Playstation 3 kadar çok açmaz oldum ama sırf ps3 ve xbox hareket algılayıcı kontrol destekleyen oyunlar çıkardılar diye bu wii'nin biteceği anlamına gelmiyor. Wii'nin halen piyasadaki en ucuz konsol olması ve Move ve Kinect'in orjinal konsolun üzerine pahalı birer fazladan ekipman olarak gelmeleri şu an için en büyük zaafları. Kinect ve Move bir ihtimal kendilerine iyi kötü bir kitle toplayabilir ama bunun wii satışlarının erimesi anlamına geleceğini düşünmüyorum

Şöyle ki ;

Wii bugüne kadarki satış başarısını çok akıllıca bir pazarlama politikası ile elde etti. Hedef kitle olarak Sony ve XBOX 'un el attığı tüm pazardan uzak durup ,onların umrunda olmayan ama dev bir kitleye kucak açtı. ( Daha önce hiç oyun oynama deneyimi olmamış aile bireyleri ve particiler...) İşe hareket algılama "büyüsünü" de ekleyip fiyatınıda biraz daha ucuz yapınca, sony ve xbox birbirlerini yerken, nintendo kendi yarattığı pazarın kralı olmuş oldu. Lakiiiin.... sony ve xbox kaçan treni depar atarak yakalamaya başladılar. Şu anda yeni ortaya çıkmış bir oyuncu kitlesi var ve artık nintendo o kümesin tek horozu değil. Alıcı wii mote yerine move ve kinect'i gördüğünde gidip ucuz diye wii almaz bence.

Wii ne yapacak peki ? Wii2 olacak elbette. ( Daha hassas bir kontrol mekanizması, HD grafikler, 3D oyunlar)

Eh iş böyle olunca ne olacak. Elimizde 3 tane aynı elemanları kapsayan konsol seçeneği olacak. Wii şu anda bile erimeye başlamıştır. 2010 sonu itibariyle wii2 duyurusuna hazır olun .

Yani üstad, wii bitecektir. Sizin söylediğiniz şey bundan 2 yıl önce geçerliydi. :D
shou
Üye
wii alsam mı acaba xbox 360 var elimde onda da halo oynuom başka güzel exclusive yokki :( (gears of war ve perfect dark zero hariç )
Isshin
Üye
Wii öldü. (Zelda çıksın, resmi ölüm tarihi belli olur.) Wii U ise ölü doğdu.
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
Remote'u PC'ye bağladım, Kirby oynuyorum. Grafikler daha iyi gözüküyor. :D
discussioncontroller