Travian
ArandurArandur
Üye
Başarılı bir köy kurma-geliştirme-savaşma oyunu.

Türkçe forumlarında gerekli tüm bilgiler mevcut.

http://www.travian.com.tr
Sahtoman
Üye
Travyan

Nam-ı Dier Travyan.

Oyunun Sonunun Geldiğini Düşünüyorum Lakin En Son Accountlar Uçmuştu..
Misafir
Web tabanlı bir oyun asla oynamadım(ogame vardı ama o sayılmaz sadece 20dk sürdü) Aslada oynamam.Çok sıkıcı bir hareket yokki oyunda :D
Sahtoman
Üye
8 köy yaptım.

ve kral benim hahahahha

nidalarıyla multihuntere dalmıştıpm

sonuç : hiç bi askerim geri dönmedi.

bende bıraktım !

server 2
piri_funny
Üye
yaw benim arki brasilde ortalığı gağıtı yodu 1 gün girmedi oyunu bırakcak hale geldi (köyü pay etmiş 20 kişi:)
ArandurArandur
Üye
Bu tarz oyunlarda eğer çok büyük yerlere gelmişsin günde bir kerecik girme lüksün bile kalmaz. O sebeple ölçüyü kaçırmadan, kendi sınırlarını zorlamadan oynamak en iyisi.

Travian bana göre güzel bir strateji oyunu. Beğenmediğim nokta ilgi istemesi, gün içinde defalarca kez girip bina falan yapmanız lazım. Fakat ekonomi-asker dengesi ve savaş stratejileri oyunu değerli kılıyor.
denoleyn
Üye
Hiç sevemedim bu ve kardeşlerini. Çok sıkıcı geliyorlar. Adam gibi ilerleyemiyorsun, sürekli ödevmiş gibi angarya şekilde bina kasıyorsun falan. Güzel oyunlar değil bence bunlar
Psychonaut~Dartagan
Üye
İçerik olarak zayıftır zaten Browser Online oyunlar.Ama insanları tanımak ve gözlemlemek için ayrı bir fırsattır.
Efendim oyundaki insan türlerini şöyle ayırıyoruz: Kurtlar, tavşanlar ve aslanlar.
Tavşanlar: Genellikle sömürge olarak kullanılan, henüz küçük, zararsız oyuncular.
Kurtlar: Birlik halinde güçlü olanlar ama ayrı kaldıklarında orta düzeyde kalan türler.
Aslanlar: Tek başına da çok güçlü, oyuna bağlı olan elemanlar. Server galipleri de en iyi aslan sürüsünden olur.
Bu 3 ana tür kendi arasında da ayrılabilir.Ve bu türler zamanla birbirlerine dönüşürler.
Bazen de etrafta 4. bir tür vardır: Hamamböcekleri.Sadece yer kaplayan, manzara kapatan, sömürmeye ayırdığınız zamana değmeyen türler.

Oyunun en gıcık kısmı ise şudur: Köyün daha ilk temellerini atmışsınızdır fakat manyağın biri size takmıştır ve sizi yok edene kadar rahat durmaz.Bunu yaşayan çok olmuştur.Keşke daha barışçıl oynayabilseler. Başkasının oyununu mahvetmekten ne zevk alıyorlar acaba?
ArandurArandur
Üye
Tüyo: Kahraman Kışlasını 10. seviye yapıp 2. köyü kurmadan gelişiminiz eksik kalır

Kaynak saklamak konusunda galyalılar iyi. Bir de çok saldırı gelirse daha iyi gelişemeden 2. ve 3. sığınak çözüm olabilir.
ArandurArandur
Üye
Merhaba arkadaşlar flood yapıyorum fakat 701 nüfuslu 4. serverdaki köyümü hayrına vereceğim. Tek istediğim oyunu bilen birisine gitmesi. Bu hesapta mevcut iki köyüm var. İlgilenenler bana ulaşsınlar.
RaideN
Üye
Oyun güzel bence,ama başka oyunlara başladım zor geldi 2-3 oyun ;D
discussioncontroller