Rol Yapma Oyunları ile İlgili Sorular
deddodeddo
Üye
Starwars genişletilmiş evreninden Yojimbo, Tanistlin ve Kavuncu çok iyi anlıyorlar. Bu tarz bir rp'de danışılacak ilk insanlar olmalılar.
croctheone
Üye
wizard-witch-witchcraft-alchemy büyücü/cadı
sorcerer-sorceress-sorcery sihirbaz
mage->kısaltma magician : hokkabaz

ilki direk yıllarca çalışmaya dayalıdır öğrenmeye dayalıdır.
ikincisi içinde varolan gücü dışarıya vurabilendir sihiri öğrenmeden yaşayandır
üçüncüsü hem zeka hem el çevikliği dexterity bağlı şekilde klasik sirk hokkabazıdır.

WoD'da ise mageler ağırlıklı olarak sorcerer başlarlar wizard olarak gelişirler ama maskeli baloda en fazla sirk hokkabazı olabilirler :D
croctheone
Üye
altalta olacak ama genel olarak hepsinin farkları kullandıkları kaynaklardır. sourceları neyse ona göre isimlendiriliyor.

Türkçe'de ise geçtim direk dil olarak kökenimizde çok daha derin bir olay vardır. Bizde hiç bir zaman ruhbanlık kabul görmediğinden clericler yer almaz ama pagan toplumda Lokman Hekim (witchdoctor), Şaman, Büyücü/Cadı, Kahin, Sihirbaz gibi farklı metafizik alanlarında sınıflar bulunmaktaydı.  tabi bunlar ayrı bir konu :P ama divine/nature/arcane bir de tutulabilinir hepsinin kaynaklarına ve kullandıkları araçlara göre ayrı isimler alıyorlar...
Laçin
Üye
Şincik şöyle bir şey oluyor. Meseal Crock ustam sorc., ben mage. Benim yazdığım bu mesajı bir büyü farzedin. Ben bu mesajı yazana kadar bir tarafımı yırtıyorum, ve bunu yazınca yorulduğum için uyumam gerekiyor. Şimdi gidip yatıyorum.

Crock ustam ise iki kere ard arda bilgi veriyor. Bu da onun sorc. olduğunun bir göstergesi oluyor ;D

Yani şöyle düşün; bana flood serbest değil ama croc'a serbest ;D

Not: Böyle bir anlatma fikri geldi aklıma, umarım alınmadın erol'um? Bütün flood'lar sana kurban olsun! :D
Laçin
Üye
Elbette iyi biliyorlar. Ama projeye katılırlar mı bir muamma. Ben bi dürterim onları ;D

Ayrıca sanırım jacen herkesten biraz daha fazla biliyor bu evreni, değil mi croc?
Misafir
Öhm. Ayıpladım sizi. O kadar Star Wars muhabbeti geçip de beni unutmuşsunuz... <_<
Laçin
Üye
Sen ve Star Wars o.o Sen SÜPER misin?
Misafir
Ben herşeyde süperim.

Şaka bir yana, Star Wars RP'si için özel forum kurup DM'lik yapmışlığım var. =) Tamamen Clone Wars üzerine kuruluydu. =p
Laçin
Üye
Oha! Daha neler görecez senden, dur bakalım ;D

Şaka bir yana eski cumhuriyet dönemi olsa süper olur ^^
Misafir
Laçin dedi:

Oha! Daha neler görecez senden, dur bakalım ;D

Şaka bir yana eski cumhuriyet dönemi olsa süper olur ^^

Bayağı oluyor ama o atraksiyona gireli, Episode III'ün yeni gelmek üzere olduğu zamanlardı. =) Taniscan hatırlar belki hatta o forumu. =p
discussioncontroller