Rol Yapma Oyunları ile İlgili Sorular
Mad Dok
Üye
Saykorps ne yapıyorsun?
psychorpse
Üye
Mad Dok dedi:

Saykorps ne yapıyorsun?

LAAAAAAAAAAANNNN!!!!
Mad Dok
Üye
Kızma canım sıkıldı :D
psychorpse
Üye
Mad Dok dedi:

Kızma canım sıkıldı :D

:D Yok kızmadım da harbiden flood yapmışım gibi oldu.

:rofl:
seyfoyun
Üye
Yeditepe Universitesi BilimKurgu kulubu baskani olarak, bu aralar oyandigim, ve kulupte oynanan RPG oyunlarindan bahsedeyim.

Su an kulupte duzenli olarak oynadigimiz ve 2 senedir devam eden bir Star Wars RPG'miz var. Old Republic zamaninda geciyor ve Mandalorian Wars'dan yaklasik olarak 2-3 sene oncedeyiz. Cok harika anlar yasadik, kitap olarak yaninlansa, cok harika olabilir :D.

Onun disinda Harry Potter, Kara Kule ve Elder Scrolls:Morrowind benim oynadigim oyunlar arasinda.

Kulupte bunun disinda Stargate (SG1), D&D 3rd ve 4th, Jade Empire, Command & Conquer, Descretion oyunlari da oynanmakta.

Bu oyunlari biz de oynamak istiyoruz diyen arkadaslar, Reflexion IV'u bekleyin derim. E Reflexion'da RPG yok, sadece kostum partisi diyenler ise simdiden heyecanlanmaya baslayabilirler.
DharkanDharkan
Üye
seyfoyun dedi:

Bu oyunlari biz de oynamak istiyoruz diyen arkadaslar, Reflexion IV'u bekleyin derim. E Reflexion'da RPG yok, sadece kostum partisi diyenler ise simdiden heyecanlanmaya baslayabilirler.

Peki. xD
Lord_Duxus
Üye
Peki ama ne zaman yahu? Şimdi gidip bizim finallerin tam ortasına yerleşiverecek gibi bir his var içimde! =)

Haftasonu bizim okulda Koç'tan arkadaşlarla ufak con.'umsu bir toplandık, güzel geçti baya... Yazdığın gibi değişik bir sürü oyun oynanan bir yere konuk olup neler oluyor göresim geldi! =)
abdulrezak9393
Üye
Ankara'da D&D 4th Edition oynamaya başlayacağız yakında. Hepimiz aşırı acemiyiz. Tecrübeli birileri varsa başımızın üstünde yeri var...
Dragnar
Üye
Bence ıkısının oynadıı mevkı farklıdır ondan karsılastırılamaz.Wizard onceden hazırlanmıs we detaylı gorewlerde one cıkar ama sorcerer dırek sawas olarak yada anı bır saldırıda cok daha ustun ama soyle bır sorun war bır kuledekı hazıneyı kacırma gorewınde sorcerer bı b** yapamaz ama wizard her turlu marıfetıyle wizard-thief 2lısını muhtesem werımle kullandırır
KurtulanSamaKurtulanSama
Üye
Dragnar, gerçekten çok iyi bir necromancer olurmuşsun. Sayısız ölü konuyu diriltip üzerimize saldın yahu...

Yorumunun ilk kısmına katılıyorum ancak ikinci kısımda hatalısın. Büyücüler onlara verilen bilgiye göre büyülerini hazırlar. Bir mezarlıktan geçecekse Divination okulu büyüleri hazırlayacaktır ki karşısına çıkan nâmeftler(çok sevdim ben bunu ya) ile rahat baş edebilsin. Ama es kaza o mezarda karşılarına divination okulu büyülere bağışıklığı olan bir yaratık çıktı ve wizard da sadece 4 tane farklı okul büyüsü hazırlamıştı. işte o zaman işi çok zor olur, çünkü o 4 büyü ile yaratığı öldüremezse ve tek başına ise yapacağı diğer büyüler yaratığı etkilemeyecektir ve silah olarak hançer gibi ufak silahlar kullanabildiğinden büyü olmadan da adam akıllı hasar veremeyecektir.

Sorcerer ise zaten öğrendiği her büyüyü istediği zaman yapabildiğinden hazırlanmasına gerek yoktur ayrıca sorcererlar kısa kılıç(elf ise uzun kılıç va uzun yay da var) gibi silahlar ile de çalıştığından dövüş konusunda da sıkıntı çekmeyecektir...
discussioncontroller