Medieval II: Total War & Kingdoms
tersadamtersadam
Üye
1 dolara düşmesiyle tekrar oynadım.
İngiltere ile başladım. Rebelleri temizledim. Kuzeyimi de aldım. Danimarka'ya saldırıp antwerp'i aldım. Papa hristiyan kanı dökme dedi. Nazi Almanya'sına saldırınca Danimarka, adamlarının yarısı katledildi. Denizden sıkıntı yaratınca da barış yaptım. Salak Fransa sağa sola saldırdı. Papa, Fransa'ya karşı, Toulouse'a çağırdı bizi. Oraya giderken birliklerimin önünü kesti Fransa. Az adamlı birliklerimi doğrayınca önceki savei açtım. Kapattım oyunu. Gemilerimden biri de dünya turu atıyor. Marmara'dan Karadeniz'e falan geçti.
ButeoButeo
Üye
Europa universalis ve crusader kingsi kesfettikten sonra kimse bana total war oynatamaz.

Ne hastasiydim oyunun be.. gecen empire acayim dedim, ilk turdan 5 ulkenin bana bos yere savas acmasi + koskoca anadolunun, iragin tek sehirden meydana gelmesi...

Besinci turda kapattim.
AlphariusAlpharius
Üye
ikisinin yeri ayrı açıkçası

ama total war düşüşte o bir gerçek
Utku ÇakırUtku Çakır
Oyungezer, Admin
tersadam dedi:

1 dolara düşmesiyle tekrar oynadım.
İngiltere ile başladım. Rebelleri temizledim. Kuzeyimi de aldım. Danimarka'ya saldırıp antwerp'i aldım. Papa hristiyan kanı dökme dedi. Nazi Almanya'sına saldırınca Danimarka, adamlarının yarısı katledildi. Denizden sıkıntı yaratınca da barış yaptım. Salak Fransa sağa sola saldırdı. Papa, Fransa'ya karşı, Toulouse'a çağırdı bizi. Oraya giderken birliklerimin önünü kesti Fransa. Az adamlı birliklerimi doğrayınca önceki savei açtım. Kapattım oyunu. Gemilerimden biri de dünya turu atıyor. Marmara'dan Karadeniz'e falan geçti.

Stainless Steel moduyla İngiltere ile turtle yapmayı çok severdim. Ama bildiğin ağır turtle yani, bütün adayı al, daha da gerisine karışma. Arada iki üç full ordu çekip uzak yerlere akın yapıyorsun kutsal topraklarda 7-8 şehri yağmalayıp, bütün binaları yerle bir ediyorsun, sonra onları bedava Papal States'e kilitliyorsun. Papal States zaten üç beş turn sonra kaybediyor onları, rinse & repeat. Böyle 100-120 turn içinde 600-700 bin dinar sahibi olduğumu bilirim.

200 turn falan sonra genelde güneyde Castille Caen'e kadar dayanmış oluyor. Moğollar & Timur durdurulamamışsa o da bastırmış oluyor. Bazen Holy Roman Empire coşuyor ama kime ne?

FUCK YOU I HAVE AN ISLAND

Beğenenler: DarkSoul47, tersadam

tersadamtersadam
Üye
Arka arkaya 6-7 turn sürekli kayıp verdim mali açıdan. -7000e düşünce tüm şehirleri finansal duruma getirip, yapı ve askerleri iptal ettim.

Parayı toparlayınca haçlı seferine katıldım fransa üzerine.
Papa ölünce sefer iptal oldu ama hazır seferdeyiz diye Fransa'nın başka bir şehrine de daha saldırmıştım.
Esas kuşattığımız şehirde savaş olmadı, Milan sonradan geldi aldı orayı.
Ben de görevleri yapacağım diye fransa'ya daldım madem savaş başlattım diyerek. tek şehirleri kaldı. yeni papa savaşı kes diyor. Diplomat yolluyorum kabul etmiyorlar. Ben napayım?!
Ondan sonra da danimarka antwerp'e 2000 adamla dayandı.
Tüm şehirlerimdeki valiler 2-3er turn arayla ölünce kalan fransa askerleri de Bruges'e geldi.
Gemilerle adam taşırken sürekli, Portekiz ve İspanya'da adaya girdiler.
Sıçıyoruz.
DarkSoul47DarkSoul47
Üye
Total War serisinin GZS savaşlarını alıp paradox oyunlarına koysalar da strateji bayramı olsa yav. Total War'u deli gibi severdim ama şimdi oynadıkça sığlık canımı sıkıyor çok fena. :/ Oysa yıllarımı gömmüştüm şu M2TW için. böyle hissetmesem iyiydi.

Beğenenler: Elladan

tersadamtersadam
Üye
Savastan kacip, hayvani ordu kasmak icin danimarka, almanya ve fransa'ya ateskes anlasmasinin yaninda ada disindaki tum topraklarimi dagitip ustune para verecegim anlasmalar yolladim. Kabul etmediler. Yine daldilar her taraftan.
3-5 tur geriden gelen kaydi actim. Danimarka'yi yolda yakalayip bictim. Fransa'nin da tum askerlerini yok edip, sehirlerini aldim. Almanya geri cekildi.

Seytani kahkahalar atarken telefon caldi. Frekans degisiminden dolayi televizyon ayarlamaya gittim. Gittigim yerde isiklar pirpir etti ama hic birsey kapanmayinca rahatladim. Isimi bitirip eve dondum, masaustum acikti. Elektrik git-geel yapinca kapanmis oyun. Kaydetmemistim :(
tersadamtersadam
Üye
Elektrik kesintisinden sonra tekrar actim.
Benzer seyler oldu fransa disinda. Bana saldiramadan hepsini yok ettim bu sefer.
Ayni sekilde de danimarkayi uzaklastirdim.
Ispanya da gemilerle geldi. Gemilerini indirdim. London'dan ekip yolladim ciktiklari kiyiya. Geri cekildiler ama gemileri olmadigindan sahilde kaldilar. Diplomat gonderip ateskes yaptilar. Gemileri gelip aldi hepsini.

Papa öldu. Yeni papa sagolsun iyi davrandi. Savasi kes, aramiza gel dedi. Fransa yok oldugu icin kesmis oldum savasi. Danimarka ise neutral oldu. Ispanya da kendi istegiyle ateskes yapmisti. Portugal ise trade olayi yolladi. Tamam dedim falan.

Papa hacli seferi ilan etti hatay tarafina. Tamam diyerek gemilere asker bindirdim. Ne oldugunu anlamadigim bir sey oldu, hacli seferine giden adamlarimin ustunde carpimsi bi isaret cikti hac yerine. Yine de devam ettiriyorum yollarina. Sanirim hatay'daki dusman birlikleri kaciyordu sehirden.

Bu sirada once danimarka geri donup saldirdi. Adamim fazla oldugu halde balance olayinda yuzde 70e 30 danimarka ondeydi. Okcularimin hepsini ileri gonderdim kaleden cikarip. Caprazlama ileriye dogru siraladim. Danimarka'nin siralanmis askerlerinden en yakini, beni gorebilen tek birlikleri saldiriya gecince yuzlerce okcuyla karsilastilar. Kactikca yeni birlikler geldi tek tek. Hepsini bu sekilde yok ederken gaza gelip piyadeleri yolladim, agir bir sekilde kaybettim cogunu. Neyseki okcularla galip geldim.

Firsat bu firsat diyen ally milan ise fransa'dan aldigim sehirlerden birini kusatip anlasmayi bozdu.

Save edip ciktim, 3-4 gundur giremiyorum oyuna :(
tersadamtersadam
Üye
Edithun.
Utku ÇakırUtku Çakır
Oyungezer, Admin
İngiltere ile oynuyorsun, eğer Orta Doğu taraflarına crusade olursa kara yoluyla git. Haçlı orduları sen hedeften şaştıkça desertion vermeye başlıyor. İspanya taraflarından gönderirsen askerlerini deniz yoluyla, teknik olarak düz bir şekilde Hatay'a gitmediğinden dolayı askerler, "Lan Kral bizi Haçlı Seferi diye kandırdı, alakasız bir yere götürüyor," deyip orduyu terk ediyorlar.

Haçlı orduları başka ülkelerin topraklarına girdiklerinde trespasser olarak sayılmıyorlar zaten.
discussioncontroller