Çay vs Kahve
alperen92
Üye
Yapsın yapsın... Koşa koşa... koşa koşa...
xleonxnkxxleonxnkx
Üye
Gabriel dedi:

Leon Kahve Buluşması yapsın diyenler?  :stab:

;D :p: :p: :ihi:
creiGncreiGn
Üye
Kahvaltıda ve eğer gün kekti, pastaydı, börekti vs. yiyorsam yanında çay; geceleri bir şeyler okurken ya da bilgisayar başındaysa nescafe. Türk Kahvesi pek içmedim.
gangstar59
Üye
tabikide kahve yoksa nası ayılcaz
trakya rulez :)
SweetNightmare
Üye
Crow dedi:

Yaseminli yaseminli yeşil çay. Hem tadı hemde yararı kahveden daha fazla.

tabikide kahve yoksa nası ayılcaz
trakya rulez :)

Tartışma kızışıyor.  :D  :D
PiranhaPiranha
Üye
NesCafe, Tea-Çay içinde sallama çay olursa Liptonunkiler güzel aromalı kokulu mis gibi oluyor veya English Eraly Tea denenmeli olmadı Seylan+Türk çayı karışımları aroma arayanlara birebirdir şu son yazdıklarımı 25'lik paketlerde bardak poşet çay diye alıcaksınız... IceTea, Light Pepsi-Cola larda dğer tercihlerim. Tabiki Cola yerine soğuk meyve sularıda, ayranda gayet iyi gider hem sağlıklıdır...

Yalnız şu varki kışın hadi neyse sıcak sıcak güzel gidiyorda, bu vakitler sıcaklar bastırınca birde PC başında odanız hamama dönünce hiç sıcak içecekler çekilmiyor keyfle içilmiyor. Eee peki Çay-Kahve seviyorsanız napacaksınız? önerilerinizi söyleyin bakalım. Size bir tarif verelim biliyorsunuzdur, IceCafe yapın derim. bunun için soğuk süt ve biraz buz gerekli. Bardağa iki çay kaşığı tercihen NesCafe koyun ısttığınız sıcak suyu bir parmak kalınlığı kadar ialve edin, şekerinizi atın, üstüne soğuk sütünüüz ekleyip bardağı doldurun birde buz attınızmı tamamdır...
ThyestesThyestes
Üye
Demlenmiş çay oh miss gibi her sabah kahvaltıda en azından 3-4 bardak çay içerim. Liptom Earl Grey tercihim güzel oluyor. Nescafe yide severim ama Türk kahvesini bir türlü sevemedim çok çirkin geliyor. Neyse sonuç olarak ben hertürlü çay derim. :D
masterchiefemre
Üye
ikiside uzak dursun hiç sevmem kendilerini...
SwooshSwoosh
Üye
filtre kahve ne mükemmel birşeymiş. yeni anladım bunu.
PiranhaPiranha
Üye

ikiside uzak dursun hiç sevmem kendilerini...

Bir ilk örnek olarak masterchiefemre, seni bir kenara yazıyoruz :D
Thyestes, alıntı: "..Demlenmiş çay oh miss gibi her sabah kahvaltıda en azından 3-4 bardak çay içerim. Liptom Earl Grey tercihim güzel oluyor. Nescafe yide severim ama Türk kahvesini bir türlü sevemedim çok çirkin geliyor. Neyse sonuç olarak ben hertürlü çay derim.."... Thyestes, evet haklısın içilir aynen. bence halis mulis çayımızın demlenmişinin yeri ayrıdır da işte her daim hazırlaması falan uzun sürüyor ben kısa yoldan tavsiyeler olarak söyledim...
discussioncontroller