Çay vs Kahve
masterchiefemre
Üye
Piranha dedi:

Bir ilk örnek olarak masterchiefemre, seni bir kenara yazıyoruz :D
Thyestes, alıntı: "..Demlenmiş çay oh miss gibi her sabah kahvaltıda en azından 3-4 bardak çay içerim. Liptom Earl Grey tercihim güzel oluyor. Nescafe yide severim ama Türk kahvesini bir türlü sevemedim çok çirkin geliyor. Neyse sonuç olarak ben hertürlü çay derim.."... Thyestes, evet haklısın içilir aynen. bence halis mulis çayımızın demlenmişinin yeri ayrıdır da işte her daim hazırlaması falan uzun sürüyor ben kısa yoldan tavsiyeler olarak söyledim...

gerçekten hiç sevmiyorum çayı da kahveyi de..hadi çaya bir yere kadar tahamül edebilirim ama kahveye asla! apacı birşey o ya içilmez.
Rajaz
Üye
Hort!

Abiler, uzun zamandır kahve içmedim. Yakında kahve almayı düşünüyorum. Türk usulü kahve değil, kremalı içmeyi severim, bazen de sade olarak, ama genelde, dediğim gibi kremalı seviyorum.

Ne tavsiye edersiniz? Hangi marka sizce? Bir de hangi markanın hangi ürünü nasıl bir taddadır, nasıldır, içimi kolay mı, sert mi vs.

Şimdiden teşekkür edrim. :D
AlphariusAlpharius
Üye
Filtre mi normal mi?
Rajaz
Üye
Farklarını bilmiyorum ki abi? Önceden gider pakette alır, kremasını koyar içerdim, marka falan bile hatırlamıyorum çoook uzun zaman oldu. :D Her türlü bilgi ve yardıma açığım vallaha. :D
RaideN
Üye
Sırf dişlerimi sarartıyor diye 2 sini de içmiyorum artık acım büyük :(
dodgerdodger
Üye
both.
Rajaz
Üye
RaideN, ben de o yüzden içmiyordum da meeh dedim artık, gidip dişçiye bakımlarımı yaptırıyorum, doktor, içebilirsin de dedi.

Önerilerinizi esirgemeyin abiler. Maddi durumum olsa hepsinden alıp deneyeceğim de, para yok. :/
LostLost
Üye
Kahve tabi ya, kremali.. suan eciyorum. super (Y)
acdervisacdervis
Mod
Günde 3-4 bardak çay, can çekince de(haftada 2-3) kahve. ^-^
PiranhaPiranha
Üye
Rajaz dedi:

Hort!
Abiler, uzun zamandır kahve içmedim. Yakında kahve almayı düşünüyorum. Türk usulü kahve değil, kremalı içmeyi severim, bazen de sade olarak, ama genelde, dediğim gibi kremalı seviyorum.
Ne tavsiye edersiniz? Hangi marka sizce? Bir de hangi markanın hangi ürünü nasıl bir taddadır, nasıldır, içimi kolay mı, sert mi vs.
Şimdiden teşekkür edrim. :D

Konuyu hortlatmışsınız lan yine :D en son 17 Haziranda yazmışız vay be...

Abicim sana önerim kesinlikle "filtre kahve" den şaşmayacaksın. içimi tam kahve kokusu tam kahve tadı tam anlamıyla kahve! yok böyle bişey super yani. işte yapılması Nescafe kadar kolay değil. Kağıt özel kahve filtresinden alman lazım, kahveyi koyup sıcak suyla süzülüşünü beklemen lazım ki missler gibi kahvenin zevkine tadına varasın... Filtre kahve denince marketlerde bir tek "Jacobs" var.. Birde çoğu yerde mağazaları olan "Tchibo" markası var buradan da temin edebilirsin. Bu anlattığım kahveden tadınca, 'biz şimdiye kadar ne içiyormuşuz be Nescafe'de neymiş peh' diyeceksin :D (Son bir not: üstte param yok demişsin ama bu dediğim kahve pek ucuz sayılmaz ona göre. paketi 6-7TL sanırım bende uzun zamandır içmedim içemedim)...
discussioncontroller