Çay vs Kahve
Rajaz
Üye
Piranha dedi:

Konuyu hortlatmışsınız lan yine :D en son 17 Haziranda yazmışız vay be...

Abicim sana önerim kesinlikle "filtre kahve" den şaşmayacaksın. içimi tam kahve kokusu tam kahve tadı tam anlamıyla kahve! yok böyle bişey super yani. işte yapılması Nescafe kadar kolay değil. Kağıt özel kahve filtresinden alman lazım, kahveyi koyup sıcak suyla süzülüşünü beklemen lazım ki missler gibi kahvenin zevkine tadına varasın... Filtre kahve denince marketlerde bir tek "Jacobs" var.. Birde çoğu yerde mağazaları olan "Tchibo" markası var buradan da temin edebilirsin. Bu anlattığım kahveden tadınca, 'biz şimdiye kadar ne içiyormuşuz be Nescafe'de neymiş peh' diyeceksin :D (Son bir not: üstte param yok demişsin ama bu dediğim kahve pek ucuz sayılmaz ona göre. paketi 6-7TL sanırım bende uzun zamandır içmedim içemedim)...

Güzel cevabın için sağol abi ya, kimse yardımcı olmayacak sandım ki kurtarıcım Piranha üstad yardıma koştu. Sağol varol, bayramın da kutlu olsun ayrıca(geçti gerçi :( ).

Filtre kahve için filtre makinesi falan mı almak gerekiyor abi? :/
creiGncreiGn
Üye
Çay iç abi, boşver kahveyi falan :P.
haşırt_the_bilekbord
Üye
Nescafe Gold'un özel bir yapma tekniği mi var? Sadece su ekleyerek yapılıyorsa kötü bir şeymiş.

Eski postumda çay demişim ama zevkim değişti zamanla. Çayın hazırlanması çok zahmetli kahveye göre. Üstüne Nescafe'nin ekstra kahveli 3'ü 1 aradası çok güzel. O yüzden kahve :)
hammer_of_alkadrazhammer_of_alkadraz
Üye
creiGn dedi:

Aynen abi :D

Demle bir güzel çayı, sabaha kadar fincan fincan iç, yanında da bisküvi, nutella vb. Miss..
ImplexibleImplexible
Üye
O değil de Türk kahvesine acayip sardım, odamda çalışırken içmesi çok hoş geliyor çaya göre. Nescafe ile götürüyordum bir zamanlar, o da sarmadı pek. Şu an Türk kahvesinden başkası kesmiyor. Oh mis.
Rajaz
Üye
creiGn dedi:

Abi zaten bir sigara tiryakisi nasılsa öyle çay tiryakisiyim. Ama röptoşambr ve yüzümde trollface ifadesiyle forumu okurken kahvemi hüpletmek çok farklı ya. :/
AlphariusAlpharius
Üye
Rajaz dedi:

Filtre kahve için filtre makinesi falan mı almak gerekiyor abi? :/

Kahve makinesi alıyorsun. Farklı farklı 500 tane çeşit var ama kahve tiryakisi falan değilsen çok uçmana gerek yok hepsi aynı işi görüyorlar neticede :)

İki tip filtre oluyor biri süzgeç gibi metal diğeri de kağıttan. Kağıdı öneririm metali temizlemekle uğraşmaya gerek yok.

Yapman gerek makinenin su haznesine kaç bardaklık yapmak istiyorsan o kadar su doldurmak ve filtreyi yerleştirip içine kahveyi koymak. Sonrasını makine hallediyor.
Rajaz
Üye
Bir de makine parası vereceğiz demek.. Hmm.. O zaman bu kadar para harcamışken ben tiryaki olurum, boşuna gitmesin. :D

Yardımın için sana da sağol, üstad. ^^
DeLiOpAtRa
Üye
dışardan alırsan filtre kahveyi isteğe göre çekebiliyorlar 
illaki kahve makinesine gerek yok
french press alırsın daha ucuza gelir. (ben cappucino vs. fln yapmıcam dersen eğer)
baypalbaypal
Üye
çay ve ona banmak için yeterince büsküğüt :D
discussioncontroller