Çay vs Kahve
PiranhaPiranha
Üye
Rajaz, şimdi filtre kahve super birşey lezzetli hiçbir kahveye benzemez (türk kahvesi için cezveyle savaşa gerek yok) makinası falan var ama bence kahve içmeyi seviyorsan bunada pişman olmazsın. bari makinasını alıyoruz tiryakisi bilem olurum demişsin, yok ya olma bence ister çay ister kahve herşeyi kararında bırakmak lazım. Kahve makinası 50-60TL sanırım. Yalnız bu kahvenin fiyatıda biraz tuzlu ona göre altta son yazdıklarıma bak...

Tavşan kanı, demli sıcacık dumanı tüden of miss Çay'mızın da gönlümüzde yeri her zaman ayrıdır ona laf eden mi oldu yaw sakin olun. Aynı türk kahvesini cezvede kıvama getirmek beklemek gibi Çay yapmasıda biraz zahmetli zaman alıyor onu diyoruz. demleyeceksin kaynatacaksın bekleyeceksin ki tam anlamıyla bir çay içmenin zevkini tadını alasın, bardakdan her yudumda 'oh be mis gibi yarasın' diyesin...

Ama kahveye gelince filtrede süzme olayı dışında bi numarası yok, nescafe desen sıcak suyu ekle bitir işi zahmeti yok. Filtre kahveden sonra nescafe'nin yüzüne bakmaz oldum fakat biraz pahalıdır paketi 6-7 TL. aman başlamayı düşünenler marketlerde fiyatları kontrol etsinler her yerde de bulunmuyor Tansaş'da görmüştüm Pehlivanoğlu marketlerinde de satılmaya başlanmış parayı denkleştirsem alıcam. öyle bitince gidip nescafe kavanozu poşeti gibi her daim alınmaz. Bazı kahve içme yerleri açılıyor büyük alışveriş merkezlerinde mesela oralarda da bulunabilir...
DeLiOpAtRa
Üye
evet biraz pahalı ama ayrı bir lezzeti var, o parayı vermeye değer.
Ben aromalı olanları tercih ediyorum. Mesela Gloria Jeans bu konuda iyi istediğin gibi çektirebiliyorsun kahveyi; ister french press için isterseniz kahve makinesi için.
LunodLunod
Üye
Ya çay içmek bana hiç bir zevk vermiyor :/ Ben mi garibim? Hea ama İce Tea FTW!
EnewwssEnewwss
Üye
Ben ikisine de tiryakiyim. Çayında kahveninde hertürlüsünü içerim.

Şuanda bitanesini içicem ama arada kaldım :)
creiGncreiGn
Üye
Var mı bunun gibisi?

Spoiler:
image
DeLiOpAtRa
Üye

Ben ikisine de tiryakiyim. Çayında kahveninde hertürlüsünü içerim.

Şuanda bitanesini içicem ama arada kaldım :)

saate bakarsak bence iç hatta bitki çayı falan iç mideyede iyi gelir hem uyku da kaçırmaz :)P
EnewwssEnewwss
Üye
Çayı koydum. Demlensin içelim, bakalım keyfimize :D

Yapacak bişey de yok oturdum top gearın eski bölümlerini izliyorum.
FaironFairon
Üye
Biri hazırlarsa çay onun haricinde kahve içerim. İşin içine bitki çayıda girerse o zaman rezene çayı her türlü alır derim :D
DeLiOpAtRa
Üye

Biri hazırlarsa çay onun haricinde kahve içerim. İşin içine bitki çayıda girerse o zaman rezene çayı her türlü alır derim :D

yasemin veya papatya güzel oluyor
poşette değilde kurutulmuş bitkisinden yapılıyorsa hele
baharatlı çay çeşitleri de güzel
mesela tarçın- karanfil
önerebilirim kış için özellikle insanın içini ısıtıyor
tarçın- karanfili normal çayla da yapabilirsiniz
ben denedim güzel oldu
PiranhaPiranha
Üye

yasemin veya papatya güzel oluyor
poşette değilde kurutulmuş bitkisinden yapılıyorsa hele
baharatlı çay çeşitleri de güzel
mesela tarçın- karanfil
önerebilirim kış için özellikle insanın içini ısıtıyor
tarçın-karanfili normal çayla da yapabilirsiniz
ben denedim güzel oldu

Bitkisel çaylar daha sağlıklı yararlı oluyor bu yazdıklarını bende severim tavsiye edilir.. Mesela klasik siyah çay yerini tutmaz ama yinede tavsiyem Yeşil çay olabilir poşette veya yaprak farketmez hepsi güzel. Ihlamur, Adaçayı, Gülburnu (kuşburnu'da denir) çayıda mesela nezle grip soğuk algınlığına çok iyi gelir. bu tür çaylara Limon mutlaka katılmalı...
discussioncontroller