Microsoft Flight Simulator X
KnightOfPainKnightOfPain
Üye
Dün başarılı bir şekilde Ankara - Istanbul uçuşu gerçekleştirdim , uçağa doğru düzgün indirince nasıl mutlu oldum anlatamam :D Yok bide hava durumunu live aldım , etraf karanlık falan :)

Not : Varsa tabletiniz , kesinlikle Infinite Flight oyununu deneyin , 10 tl falan , ama kesinlikle değer , ve son derece güzel bir oyun .
AstusAstus
Üye
Başlığa bakmadan okudum. Ankara'dan İstanbul'a gelmişsin de kar, tipi yüzünden zorluk yaşamışsın gibi anladım. Dedim, uçakta flight sim oynamış. Güzel tecrübe doğrusu...

mindfuqdawat
KnightOfPainKnightOfPain
Üye
zuahahahahha :D dünde tersini yaptım , istanbul - ankara yaptım , daha başarılı geçti , flight plan düzenlemeyi öğrendim falan . neyse asıl büyük soru :

adam burda kullandığı eklentileri yazmış , bakma fırsatım olmadı . Bu eklentileri kurmak kolaymı ? bide anladığım kadarı ile bazıları paralı eklentiler . Önerebileceğiniz (özellikle grafikleri daha güzelleştiren ) eklentiler varmı ? yada olmazsa olmazlardan falan :)
AvenAven
Üye
Benim hatırladığım en ünlü eklenti şuydu = http://www.realenvironmentxtreme.com/
Ama steam versiyonunda çalışır mı bilmiyorum, hepsi uyumlu değilmiş sanırım. Paralı eklentiler için ne yapacağını biliyorsundur zaten, o konuya girmiyorum o yüzden. ;)

edit: Aklıma gelmişken: http://www.reddit.com/r/flightsim/
image

Beğenenler: KnightOfPain

KnightOfPainKnightOfPain
Üye
Buna ne dersiniz ?

http://gaming.logitech.com/en-us/product/extreme-3d-pro-joystick

FSX güzel oynanırmı bununla ?
AvenAven
Üye
Ben de var ondan, bi heves aldıydım. 1-2 ay oynayıp bırakınca yıllardır duruyor kutusunda. Uzun süre oynarım diyorsan kesinlikle al, resmen oynanışta seviye atlatıyor, ayrıca joystickle manuel iniş yapmanın zevki bi ayrı. 2. el kullanırım diyorsan ve kargo parasını verirsen uygun bir fiyata bırakırım sana. Öyle boşta duracağına içki parası çıksın :P
KnightOfPainKnightOfPain
Üye
Aven dedi:

Ben de var ondan, bi heves aldıydım. 1-2 ay oynayıp bırakınca yıllardır duruyor kutusunda. Uzun süre oynarım diyorsan kesinlikle al, resmen oynanışta seviye atlatıyor, ayrıca joystickle manuel iniş yapmanın zevki bi ayrı. 2. el kullanırım diyorsan ve kargo parasını verirsen uygun bir fiyata bırakırım sana. Öyle boşta duracağına içki parası çıksın :P

Sağ ol teklifin için :D ama şu an yurt dışındayım :) bir şey soracam , titriyor mu peki ? yani azda olsa öyle bir titreme varmı ? mesela iniş yaparken falan yada rüzgar olduğunda kendiliğinden sağ sol yapar mı ? ( abarttım gibi ama bilmediğimden soruyorum ) :D

AvenAven
Üye
Titreme yok ama belki üst modellerde falan vardır. Zaten rüzgar yiyince sen kendin elinle sağ sol yaparken titretmiş oluyorsun :D
KnightOfPainKnightOfPain
Üye
İyi gidip alyım o zaman bugün . Bir şey aklıma geldi , ya şimdi yurt dışındayım ve oyun laptopa kurulu değil . Ben bu joystiği nasıl test edebilirim ? logitech yazılımı varmı ? işte kalibrasyon falan ?
FaironFairon
Üye
Var. Windows'un da kalibrasyon yazılımı vardı sanırım dahili olarak.
discussioncontroller