Death Note [OYUN SONA ERDİ]
Misafir
Debelendi nahoşca lynx. Tüm gün uyur olmuştu artık. İlgisini çekmiyordu bir çok şey. Ya uyuyor ya da akşama kadar eski izlediği dizileri tekrar tekrar izliyordu. Bir kıyım vardı. Şans eseri duydu gabriel'in ve yojimbo'nun öldüğünü. Biri adalet için savaşıyordu. Diğeri ise kendi adaletini uyguluyordu. Kaos içinde gidiyordu insanlar. Kira tanrı gibi yükseliyor, L ise battıkça batıyordu. Bir fanatiğe karşı sağ kol watari ve L ile bağlantılı bir isim oldukça iyi gidiyor adalete ulaşma adına...
[Deleted User]
The user and all related content has been deleted.
ScorpioScorpio
Üye
Scorpio geçen günlerin ardından nihayet kendine göre bir iş bulabilmişti. 3. sınıf bir barda korumalık gerçi parası o kadar da iyi değildi ama hiç yoktan iyiydi onun için. Biraz avans almayı da başarmıştı ve kendine birkaç parça elbise de satın almıştı. Sabahtan ikindi vaktine kadar uyuyor daha sonrasında ise şehirde biraz turlayıp soluğu barın kapısında alıyordu. Eğer zorla girmeye çalışan olursa veya içeride arıza çıkaran onu bardan uzaklaştırıyordu. Hapisanede geçirdiği günler onun bu işlerle zorlanmadan başa çıkmasına yardım ediyordu. Zaten bu tip görevler de aklı başında, düzgün insanlara verilmezdi. Biraz psikopatlık olması şarttı doğal olarak. Scorpio Psikopat değil aksine çok sakin ve aklı başında bir insandı ama nihayetinde ekmek parasını bir yerden kazanması gerekecekti.

O gün yine sakin bir güne uyanmıştı ve güneşin ikindi serinliğinde her zamanki gibi kendini şehrin sokaklarına attı. Her zamanki büfeden içecek birşeyler aldı ve günlük gazetelerden bir tanesini seçti. Genelde manşeti ilginç olanı seçerdi ve ilginç birşey yoksa pek gazete okumaya meraklı değildi açıkcası. O gün de gazetelere göz gezdirirken tüm gazetelerin hemen hemen aynı manşeti attığini gördmüştü. 2 trajik ölüm haberi. Bir gazete seçti ve satın aldı, açıp haberin ayrıntılarını buldu ve içeceğini içerek okumaya koyuldu bir yandan okuyor ve bir yandan da yürüyordu.

Haberi okumayı bitirdiğinde artık iyice anlamıştı. Kira ve L denen kişiler arasındaki savaş iyice kızışmıştı. L nin sağ kolu öldükten sonra onun böyle bir hamle yapacağını biliyordu ve Gabriel ismindeki kişiyi seçmişti kurban olarak. Gerçi Scorpio pek üzülmemişti bu habere. Ortalıkta Kira Kira diye dolaşan birini alıp götürmeleri doğaldı ama öldürmeleri? İşte bu zor bir sorunsaldı scorpio için. Yaşam hakkı kutsaldır ve iki tarafta bu hakkı insanların ellerinden almaktaydı. Scorpio gazateyi çöpe atarken "al birini vur ötekine, hepsi aynı" diye geçirmişti içinden.

Bu savaşta taraf tutmak zordu Scorpio ve tarafsız kalmak da aynı derecede  zordu. Huzursuz bir şekilde barın yolunu tuttu.
Ghost hunter
Üye
Yojimbonun birden bire koşarak dışarı çıkmasına çok şaşırmıştı Ghost.Tam da bütün tahminlerini ortaya dökmek üzereydi.Acaba, Yojimbonun görevi sadece üstünlüklerini kabul ettirmek miydi?Ne fark ederdi, hemen buradan çıkmalıydı.

Masada duran Yojimbonun yarım hamburgerini aldı ve dışarı çıktı.Güneş gözünü aldı başta, elini yüzüne siper ederek etrafına şöyle bir bakındı.Uzakta Motelin bir görevlisini gördü.Görevli yerleri süpürmekle meşguldü.Ona görünmeden uzaması gerekiyordu, bir de oda parası ödemek istemiyordu.Ana yolu bulmak için yürümeye başladı hemen, Yojimbonun hamburgerini kemiriyordu yürürken, ıyk... yine aynı şey...mayonez...

Bir kaç dakika sonra ana yola ulaştı.Aslında tenha değildi yol, demek ki şehirden çok uzakta değildi.Baş parmağını kaldırıp beklemeye başladı.Elbet birisi bu yaşlı adamı arabasına alacaktı...
İleriden bir araba geliyordu.Daha önce hiç böyle bir araba görmemişti.Markasıda neydi?Önünde "T" yazıyordu.Birazda eskiydi beyaz bir hatchbag durdu önünde.Hemen kendisini içeri attı Ghost, arabanın sahibi tıpkı kendisi gibi yaşlı bir adamdı.Kısa bir selamlaşmadan sonra.

-Yolculuk nereye?
-Beni şehre bırakabilirsen sevinirim.
-Ben de şehre gidiyorum, ee ne işin var böyle yol ortasında?
-Yürüyüş diye çıkmıştım ama...
-Yürüyüş hah...yürüyüş...peki öyle olsun bakalım.
-Daha önce hiç böyle bir araba görmemiştim.
-Aaa evet, herkes bunu soruyor bana.Türkiyeden getirttim, eski arabaları severim.Tofaş markası, Türkiyede bir zamanlar en iyi markaymış.Geldiğinde dikiz aynasında bir cd asılıydı.İnanabiliyormusun cd hah...
-Hıhı komik...
ThyestesThyestes
Üye
Haha bir katil daha yokoldu. diye düşündü Thyestes bankın üstünde bulduğu gazeteyi okurken. Aynı sayfada bir kira fanında L tarafından sorgulandıktan sonra ölü bulunduğu yazıyordu. Sorgu sonucu kiraya dair hiç bi ipucu bulunamamıştı. Anlamıyordu bir kira fanı bile kira hakkında hiç birşey bilmiyorsa. O nasıl ulaşıcaktı. Niye onla birlikte olmak istenlerle irtibata geçmiyordu. Anlamıyorum bir türlü.

Son 1 haftadır okula gitmemişti. Kiraya nasıl ulaşıcağını düşünüyordu. Çevresinde yaptığı analizler sonucu ulşatığı bilgilerle bir kaç kişiyle konuşmuştu. Ama hiç birinden olumlu yanıt alamamıştı. Kira hakkında en ufak bir bilgi kırıntısı yoktu. İlk defa bir işin içinde sıkışıp kalmıştı.
the Prestige
Üye
Düşünüyordu Prestige... L'in, Kiradan farkı yok muydu_? İkisi de insanları öldürüyordu. Belki bir fark olabilirdi ama o kadar belirsizdi ki hangisinin haklı olduğuna karar veremiyordu Prestige.

Evden çıktı. Amacı olmadan yürüyordu. Artık olanlara seyirci kalamazdı. Kendisini bir yol ayrımında hissetti. Önündeki konuşan gençleri duyabiliyordu. Konuşmaları dikkatini çekmişti.

- Kira katilmiş, hıh. Adaletin dağıltımasında rol oynamak ne zamandan beri katillik_?
- Evet, hepsi bu detektiflerin saçmalıkları.
- Baksana, Gabriel diye bir genç ölü bulunmuş.
- Biliyorum. L'in işi bu. Asıl katil kim acaba_? Suçluları cezalandıran Kira mı, yoksa Kira yanlılarını öldüren L mi_?

Duydukları onu şaşırtmıştı. Kira kendisini haklı göstermeyi başarıyordu. Aniden durdu Düşüncelerinden kurtulmasına neden olan şey, yolun kenarındaki kavgaydı. İki grup birbirine girmişti. Bi taraf ellerinde "Kira adaletin temsilcisi" gibi şeyler yazan pankartlar taşıyordu. "Katiller" diye bağırarak üstlerine atılmıştı birkaç kişi. Prestige buradan bir an önce uzaklaşması gerektiğini anlamıştı. Her zaman gittiği cafeye ulaşmak için koşmaya başladı. Ama onu takip eden bir şeyler vardı; taraflar belirginleşiyordu. Kimin tarafında yer almalıydı_?
Misafir
Xadeas, yalnız başına evine yürüyordu. Bir televizyon açık oturum programına katılmıştı. Konu tabiki Kira'ydı. Kira'nın yöntemlerinin doğru olup olmadığı tartışılmıştı. Xadeas düşüncelerini gizlemeye gerek duymamıştı. O bir [red]Kira fanatiği[/red] idi ve bundan gurur duyuyordu. Kira'nın adaleti sağlayan ilahı bir varlık olmadığının farkındaydı. Kira kanlı canlı bir insandı. Ve suçluları cezalandırarak bu çürümüş dünyayı iyi yönde değiştirme gücü vardı. Bunu açık oturumda da açıkça belirtmişti. L'den yada Kira'ya karşı gelen bir başkasından korkmuyordu.

Işıkların yanmasını beklemeden karşıdan karşıya geçmeye çalıştı. Son sürat gelen bir arabanın göz kamaştıran ışıklarını ise, sadece son anda farkedebildi. Araba Xadeas'a tüm süratiyle çarpıp metrelerce havaya fırlamasına neden oldu. Yine de, yere düşerken hala hayattaydı. Ölümü, boynunun üzerine düşmesi ve onu izleyen bir çatırtının ardından geldi...

[hr]

Jon Irenicus, polis departmanı içerisinde kalan ve araştırmayı departman üzerinden ilerleten son KIT üyesiydi. Polis teşkilatı Kira davasından çekildikten sonra, KIT'in polis departmanı içinde kalan son kalesiydi. Ama Kira davasıyla ilgili çalışmalarını gizli yürütmesi gerekiyordu, tabi bir yandan da bir polis olarak görevlerini yerine getirmesi. Kira davasında kararlılık gösteren ve basit sokak görevlerine atanan tüm polisler gibi, o da o gece devriye geziyordu.

Ama bu gece birşeyler farklıydı. Jon, bir gaspçının peşindeydi. Her ne kadar bir KIT üyesi olsa da, Kira'nın yaptıklarının suç oranını ciddi miktarda düşürdüğü bir gerçekti. Kafasını salladı. Yo, hayır. Böyle birşey düşünmemeliydi. Kira bir suçluydu. Kira hatalıydı...

Bu düşüncelere dalmışken, arkasından yaklaşan gaspçıyı farketmedi. Gaspçı, bir takipçisinin olduğunu farkedip ona pusu kurmuştu. Jon, ancak arkasından gelen klik sesiyle kendine gelebildi.

-Dur! Öyle kal, sakın arkanı dönme!

Lanet olsun! Hazırlıksız yakalanmıştı.

-Sakin ol. Sana zarar verme amacında deği...

-KİMİ KANDIRDIĞINI SANIYORSUN? POLİSSİN SEN DEĞİL Mİ?

-Hayır, bak, açıklamama izin verirsen...

-HAREKET ETME DEDİM SANA...

-Pekala... Pekala...

-BENİ NEDEN İZLİYORDUN?

-...

-Polissin değil mi?

Gaspçı, Jon'un üzerini aramak üzere yaklaştı. Jon, gaspçının yaklaşmasını fırsat bilerek gaspçının elindeki silaha doğru hamle yaptı. Ancak silah ateşlendi ve kurşun, Jon'un tam kalbine saplanarak canını aldı...

[hr]
[hr]
Shinigami, deftere yazdığı isimlere baktı ve elmasından koca bir ısırık aldı. Bu akşam için yeterince eğlenmişti. İnsanlar... ilginçti...

Spoiler:
Otobüse yetişmem gerektiği için uzun uzun yazamadığım bir iki kişiyi yarın öldüreceğim. Kusura bakmayın. Biraz aceleye geldi yazdıklarım da.
Jon IrenicusJon Irenicus
Üye
Tüh yahu geç kalmışım. Gerçi hata bende Montius'a öm çekmem gerekirdi önce. iki saat kadar önce oyuna ilgisiz kalanların öldürüleceğini okudum. Bayağı uzunca bir rp yazmıştım tam gönderecekken forumun azizliğine uğradı. Yazarken yarısında kaydetmiştim ama diğer yarısı kayboldu. sonra da öldüğümü gördüm :/.Rolüm açıklandığına göre devam etme şansım yok sanırım. KIT grubundakilerden çok özür dilerim. Keşke siz de gün içinde mail atarak uyarsaydınız. Neyse olan oldu. Herkese iyi oyunlar :)
FireMcFireMc
Üye
Artık KIT'i bulmak için yapmadığını bırakmamıştı. Bir iz bile yoktu. Hiçbir iz... Sokaklardaki eski hayata dönmek istemiyordu. Birisinin elini tutmasını mı bekleyecekti? Ama yapacak birşeyi de yoktu. Belki Kira'yı bulmak daha kolay olacaktı ama, aynı oranda düşüncelerini de satmış olacaktı. Araştırmalarını devam ettirmek için, bilgisayarın başına döndü. Birkaç haber vardı, ölüm haberleri, bu ilgisini çekti. Şöyle bir göz gezdirdi. Kira ile ilgili olduğu neredeyse kesin gibiydi. Şöyle bir baktı, tam istediği şey olmasa da, işine yarayacak birşeylerdi.
Misafir
İki haber duyurulmuştu. Bir ajan ve bir kira fanatiği. Bu kayıptan kim zarardaydı? Tabi ki kit. Kira gün geçtikçe büyüyor ve ona sempati duyanların sayısı artıyordu. Bu güce karşı çıkacak kaç kişi olabilir ki? Aynı zamanda ajan yeteneklerinin de olması gerekir değil mi? Bu ölümlerden sonra şüphesiz KİT bir yara daha almıştı ve emin adımlarla ilerliyordu kira adalete ve temiz topluma...
discussioncontroller