Death Note [OYUN SONA ERDİ]
bario
Üye
Mezarlıktaki banktan kalkmış,yerdeki çöplere söylenen adamı görmüştü bario.Kendisiyle aynı sebepten gelmiş olmalıydı buraya.

Peşinden koşmaya hazırlanırken hatasını fark etti.Çok tehlikeli bir oyundu bu oynadığı.Çevresindeki KIT üyelerinin mezarlarına bakıp durumun ciddiyetini bir kez daha kavradı.

Karşısındakinin tarafından emin değildi.Tahminleri vardı evet;ama emin omadan kendini ortaya atmamalıydı.

Ceketinin yakalarını kaldırıp takip etmeye başladı mezarlıktan çıkan adamı.Ancak hayatında ilk defa birilerini takip ediyordu ve bunu gizlice yapması pek mümkün değildi...

deddodeddo
Üye
evi yürüyerek gidilemeyecek kadar uzak olmasına rağmen taksi çağırmadı. biraz temiz havada kafa dinlemek, günlerdir uğruna çabaladığı şey hakkında düşünmek istiyordu.

[tt]"gerçekten gerekli bir şey yaptım mı acaba?"[/tt]

bu soru aklını sürekli kurcalıyor, yaptığıyla L'e ne kadar faydası olabileceğini kestirmeye çaışıyordu. bu konuda tek tereddütsüz kabul ettiği şey, kalbini dinlemenin verdiği hazzın büyüklüğüydü. bunu hiçbir şeye değişemeyeceğinin farkına varmıştı. yıllardır ilk defa bir şey uğruna savaşmak, çabalamak bambaşka duygulara sokmuştu onu.

girdiği hayal dünyasından çarptığı bir bayan yüzünden sıyrılmak zorunda kaldı.

-önüne baksana be, pis sapık!
-çok özür dilerim, sizi görmedim.
-tabi tabi, kesin görmemişsindir.

[tt]"insanlarda güven kalmamış. kesin benim ölmem için kiraya yalvarıyordur."[/tt]

kadına son bir söz söylemek için arkasını döndüğünde ağzı açık kaldı ama hiç bir ses çıkarmadı. adamin biriyle göz göze gelmişti ve onun bundan bir anda rahatsız olduğu barizdi. tekrar önüne dönüp onu takip eden bu esrarengiz kişiyi merakla düşünmeye başladı.

"acaba mezarlıktan beri peşimde mi? ne yapıp onunla yüz yüze gelmeliyim ve şartlar lehime olmalı. henüz o mezarlığa gidemeyecek kadar gencim."

ana caddeden ayrı, yan ufak bir sokağa girdi. apartmanların arka kapılarının bulunduğu, çöp kamyonlarının kullandığı dar bir sokaktı. en yakın apartman kapısının verandasının sağladığı, göz hizasının ardını göremediği duvarın arkasına çömelerek gizlendi.

[tt]"işte geliyor"[/tt]

esrarengiz takipçinin adımları duyulmaya başlamıştı.
bario
Üye
Takip ettiği adamın peşinden,ara sokağa girdi bario.Biraz yürüyüp,adamı önünde göremeyince durdu.

Etrafını kolaçan edip kısık sesle konuşmaya başladı:

-Burada olduğunu biliyorum.Aynı şeyin peşindeyiz değil mi?sana zarar verecek değilim,silahım da yok.Zaten bundan birkaç gün öncesine kadar da hayatında heyecanlı bir şeyler olmayan tipik,basit bir mimardım.Seni tutuklayacak ya da öldürecek değilim.Eğer bazı şeylere dur diyebilecek cesaretin ve gücün varsa ortaya çık ,konuşalım.

Konuşmayı bitirip,pis sokağı incelemeye başladı bario.Doğru kişiyi bulduysa,ortaya çıkacaktı.
deddodeddo
Üye
-Sana güvenmem için bana bir sebep sun. neden beni takip ediyorsun? güvenilcek biri olduğumu ve benimle aynı amaçta olduğuna nasıl karar verdin?

bu sırada gizlendiği yerden yavaşça çıkıp tüm tebaasıyla esrarengiz adamın karşısında durdu. aradaki mesafeyi uzak tutmaya dikkat ediyordu.
bario
Üye
Bario elleri cebinde,istifini bozmadan dikiliyordu yeni ortaya çıakn deddo'nun karşısında.Etrafına birkez daha bakıp sordu:

-Şehrin ortasında,özellikle de kira yandaşlarının cirit attığı yerlerden birinde konuşmak yerine daha güvenli bir yere gitmeye ne dersin?Dediğim gibi duyulmamız demek büyük ihtimalle 200 metre ötemizdeki mezarlığın daimi üyesi olmak demek..
deddodeddo
Üye
bu adamda neden olduğunu anlayamadığı bir samimiyer seziyordu. üzerindeki sade giyimden de silahsız olduğu belliydi. ilk defa uğruna çabaladığı şey ile ilgililenen (ya da öyle gözüken) bir adamla karşılaşmıştı. zaten en başından beri büyük riskler almıştı. bir kere daha alsa birşey olmazdı.

-adım deddo, memnun oldum.

beraber yürümeye başladılar.
Misafir
Oropher haberleri izlerken oldukça şaşırmıştı. Kira yine watariyi bulmuştu. Yıllardır kendisiyle övünürdü insanları okumak konusunda. Anlaşılan bu konuda en az kendisi kadar başarılı birisi vardı karşısında. Şimdiye kadar hiç yanılmamış birisi. Bu kadar zeki birisiyle karşı karşıya olmak onu heyecanlandırmıştı. Etrafında çözülmeyi bekleyen bulmacaya ortak olmak isteyen birisi vardı artık.

Başını arkaya yaslayıp düşündü. Kiranın kim olduğuyla ilgilenmiyordu. Yeteneği ile ilgileniyordu. Sonra tekrar düşündü. Acaba Kira denen bu adamı arayan L de en az bu kadar yetenekli olabilir miydi? Görünüşe göre KİT Kiraya yaklaştığını düşünüyordu. Hem de Watarinin ölümünün hemen arkasından. Acaba bu ölüm L’in işine mi yaramıştı. Aslında hepsi onun kurguladığı bir düzen olabilir miydi. Belki de asıl zeki olan Kira değildi, L’di. Düşünceleri mantıklı geldi. Her ikisi de. Ne olursa olsun çözülmeyi bekleyen bu karmaşa onu heyecanlandırmıştı..

Sıcak bir duş aldıktan sonra pijamalarını giyip yatağa uzandı. Hafif yana eğilip alarmı ayarladı ve başını yastığa gömdü. Gözünü kapattığında aklında türlü türlü düşünceler uçuşuyordu. Her bir düşünce ona zevk veriyordu. Gülümseyerek uykuya dalacaktı ki birden kapı çaldı. Zihnindeki düşünceleri bıçak gibi yırtmıştı bu zil sesi. Saat gece yarısını çoktan geçmişti. Ziyaretçisi olmazdı pek, hatta neredeyse hiç. O nedenle bu zil onu oldukça endişelendirmişti.

Oropher hızlı bir şekilde yataktan kalkıp kapıya yöneldi. Tedirgin bir şekilde kapıya yaklaşıp delikten dışarı baktı. Kapının dışında genç bir adam duruyordu. Gözlerini kapıya dikmiş hiç hareket ettirmeden bakıyordu. Delikten baktığımı anlamış olmalıydı çünkü tam o sırada deliğe doğru bakıp gülümsedi. Oropher bir saniye kapının arkasında düşündü. Nedense içinde garip bir şekilde kapıyı açma isteği vardı. O sırada dışarıda ki adam konuştu “Oropher kapıyı açmazsan konuşmamız çok zorlanacak demektir”…

Adını biliyordu. Demek ki onu tanıyordu. Yada araştırmıştı. Her ne şekilde olursa olsun dışarıdaki adam onu tanıyordu ama o onu tanımıyordu. Ortada bir haksızlık vardı. Bu dengesizliği gidermek için elini kapının koluna uzattı ve kapıyı açtı. Genç adam gülümseyerek karşısında duruyordu. “Adımı nereden biliyorsun?” Oropher sessizliği bozmuştu. “Seninle ilgili tahmin ettiğinden çok daha fazla şey biliyorum. Nasıl ve nereden bildiğimi, niye burada olduğumu ve kim olduğumu istersen içeride konuşalım” konuşması bittiğinde içeri girmişti bile..

Genç adam salona doğru ilerleyip koltuğa oturdu. Oropherda şaşkın bir şekilde onun tam karşısına geçti. Genç adam kısa bir süre durduktan sonra konuşmaya başladı. “şuan beni tanımadığını düşünüyor olmalısın. Haklısın adımı bilmiyorsun. Ancak herkes gibi sende beni duydun. Zaten artık adımı pek kullanmıyorum bende. Herkesin hitap ettiği gibi sende beni Kira olarak biliyorsun”. Oropher bir an duyduğuna emin olmaya çalıştı, karşısında ki adam kiramıydı yani. “Sana inanmamı nasıl bekleyebilirsin?”. “ Bana inanman için camdan bakıp karşı komşunu izlemen yeterli”. Oropher duraksadı. Sonra olduğu yerde doğrulup yavaşça cama doğru ilerledi. Tam karşı apartmanda komşusu o sırada camın önüne gelerek ona bakmaya başladı. Oropher ne olacağını bekliyordu merakla. Adam yavaşça yere eğilip bir karton kaldırdı havaya. Hemen sonrasında da kalbini tutarak yere yığıldı. Oropher arkasını döndüğünde yanındaki adamın Kira olduğundan emindi. Çünkü kartonda “Arkanı dön ve Kirayla konuşmaya başla” yazıyordu…

”Beni öldürmek için mi buraya geldin?” oropher biraz tedirgin gözüküyordu. Kira gülümsedi “ Öldürmek istesem bunu istediğim yerden yapabileceğimi bildiğini sanıyorum, yanına gelip kendime riske atmazdım sanıyorum”. “ O hale neden buradasın?”. “ Çünkü sevgili oropher sana ihtiyacım var. Senin bir vücut dili uzmanı olduğunu biliyorum. İnsanların sadece hareketleri ile yalan söyleyip söyleyemediğini, verdiği cevapların çelişkili olup olmadığını, rahat mı yoksa sıkıntıda mı olduğunu anlayabildiğini biliyorum. Benim verdiğim savaşta iki şeye ihtiyacım var. İsimler ve gerçek hikayeleri. İsimleri bulmak benim için sorun değil yüzüne bakmam yeterli. Ancak bir kişinin gerçekten ölümü hak edip hak etmediğini anlamam için sana ihtiyacım var. Eğer birlikte çalışacaksak hiçbir gizli saklı olmadan çalışmalıyız. Gerçek kimliğimi bilen tek kişi sen olacaksın. İnsanlara benim fikirlerimi anlatan kişi sen olacaksın. Yani kısacası senden benim sesim olmanı istiyorum”…

Oropher duyduklarını zihninde toparlamaya çalışıyordu. “Yani sen şimdi açık açık herkesin önüne çıkıp senin sözcülüğünü mü yapmamı istiyorsun. Ama bu çılgınlık ilk göründüğüm anda beni yakalayacaklardır”. Kira gülümsedi “ Bu konuda hiçbir endişen olmasın. KİT seni asla ama asla sorgulayamayacak (bu kısım oyun kurallarına göre eklenmiştir :D ). Seni 24 saat takip edeceğim. Sana kötü niyetle yaklaşan her kim olursa anında ölecek. İster bir, ister yüz kişi fark etmez. Seni yakalamaya çalışan kişi anında ölecek. Bunu halka ve dolayısıyla KİT’e de duyuracağız. Kimse sana dokunamayacak kısacası. Sen sadece benden aldığın bilgileri halka aktaracaksın. Bunu yapmak zorundayım çünkü insanların aklında Kira iyileri de öldürüyor imajı uyanmaya başladı. Ben iyi kimseyi öldürmedim şu ana kadar. Ölen herkesin geçmişinde kötülükler vardı. Hepsi ölümü hak etmişti. Bundan sonra da benim adaleti dağıtmama engel olmaya çalışan her kim olursa bu ağır suçundan dolayı ölümü hak edecek demektir. Senden bu görevi zorla yapmanı da isteyebilirim biliyorsun yapmazsan ölümün çok hızlı olacak diyebilirim. Ancak ben bunu senden kendi isteğinle yapmanı rica ediyorum çünkü bir ekip olmamız gerekli. Maalesef kabul etmezsen yüzümü gördüğünden ölüme gideceksin demektir zaten”. Oropher ayağa kalkıp biraz dolandı. Verilen görevi kabul etmeme gibi bir lüksü yoktu zaten artık bunu düşünmüyordu. Bu işi yapabilir miydi onu düşünüyordu. Aslında bu iş onu oldukça heyecanlandırmıştı. Adaletin sözcüsü olmak hoşuna gitmişti. “ Kira, artık halkın duyabileceği bir sesin var”. Elleri havada birbirine kenetlenip sallandı…
Misafir
KIT üyeleri, binanın etrafını sarmıştı. Kira'nın artık yolun sonuna geldiğini, onu sıkıştırdıklarını biliyorlardı. Kira'nın bu kadar zaman bekleyip de kendine bir ses seçmiş olması, onun da köşeye sıkıştığını farkettiğini gösteriyordu. L, etrafı sarılmış binanın karşısındaki binada mevzilenmiş, elindeki dürbünle etrafı inceliyordu. Artık kimliğini diğer KIT üyelerinden gizlememeye karar vermişti. 2. Watari'nin ölümüyle, herkes bu davayı çözmek için hayatını ortaya koyarken, ön saflarda savaşırken perde arkasında durmak ona katlanılmaz gelmişti. Kira'yı kendi elleriyle adalete getirecekti. Ve bu sefer, Kira'nın öldürdüğü bütün masumların ve bütün dostlarının adına en önde savaşacaktı.

Eline aldığı telsizin konuşma düğmesine bastı.

[glow=blue,2,300]-Tüm hazırlıklar tamamlandı mı?[/glow]

-Evet, hareket emrini bekliyoruz.

[glow=blue,2,300]-Pekala, harekete geçin o zaman...[/glow]

L, telsizi yanındaki KIT ajanına uzattı ve Kira'yı kendi elleriyle yakalamak üzere aşağıya indi.

[hr]

Kira, odanın içinde volta atıp duruyordu. İlk defa endişeliydi, KIT'in kendisine gerçekten çok yaklaşmış olduğunu biliyordu. Masada oturmakta olan Oropher'a baktı. Oropher, önünde Kira'nın suçluları cezalandırmakta kullandığı Death Note ile birlikte, ellerini başının arasına almış düşünüyordu.

[glow=red,2,300]-L olabilecek kişilerin bir listesini çıkarmanı istemiştim senden![/glow]

-Evet, biliyorum ama...

[glow=red,2,300]-Liste olmadan kimi seçeceğimi nasıl bilebilirim ki?[/glow]

-Bu zamana kadar yaptığınız seçimler oldukça yerindeydi.

Kira, volta atmaya devam etti. Öfkeliydi. Sinirle burnundan soluyup duruyordu.

[glow=red,2,300]-Kimi seçmeliyim...[/glow]

Oropher, dalgın bir şekilde kafasını kaşıdı.
-FireMc adındaki kişinin KIT üyesi olabileceğini söylemiştiniz. Belki de o?

Kira durdu ve masaya yumruğunu vurdu.

[glow=red,2,300]-Dalga mı geçiyorsun benimle? Onu zaten öldürdüm![/glow]

Oropher masaya inen yumruk ve Kira'nın hiddeti karşısında irkildi. Daha hızlı düşünmeliydi... Kim L olabilirdi? Kim?

-Peki ya Thyestes? Belki de o?

[glow=red,2,300]-Neden o? Herhangi bir ipucun yada düşüncen var mı?[/glow]

-Ben.. Aslında... Hayır ama, içgüdüsel...

Kira ilk defa kararsız görünüyordu. Gözlerini sıkıca yumdu ve kararını vermek için düşündü. Yanlış bir karar vermek istemiyordu. Bu hamlenin çok kritik olacağını biliyordu... Arkasında kıs kıs gülerek bakan Shinigami'ye baktı, daha sonra gözlerini Oropher'a çevirdi. Shinigami'den yardım gelmeyeceğini biliyordu... İçinden Shinigami Ryuuk'a küfürler savurdu ve kararını verdi.

[glow=red,2,300]-Pekala, Thyestes... Onun adını yaz.[/glow]

Oropher, Kira'nın isteği üzerine Thyestes'in adını deftere yazdı.

[hr]

L, yanında sessizce hareket eden KIT üyeleriyle birlikte, hedef belirledikleri odanın kapısına geldi. KIT üyeleri, sessizce birbirleriyle işaret dili aracılığıyla anlaşarak pozisyonlarını aldılar. L ağzındaki lolipopla oynarken bir yandan da KIT üyelerinin beklediği işareti verdi.

KIT üyelerinin kapıyı kırıp içeri girmesi sadece 2 saniye sürdü...

[hr]

Oropher saatine bakıyordu. 37... 38... 39... 40...

-Ölmüş olmalı. 40 saniye geçti.

*** BAM! ***

Kapı oldukça ani bir şekilde kırıldı. İçeri elinde silahlı kişiler doluşurken, Oropher hayrete düşmüş bir şekilde Kira'ya baktı. Kira ortada yoktu... Deftere doğru hamle yaptı, ancak tam o sırada, ağzında bir lolipopla odaya giren, maviye çalan siyah saçlı adamı gördü.

[glow=blue,2,300]-Sakın, Oropher. Hareket etmeni tavsiye etmem... Delik deşik olmanı istemeyiz, değil mi?[/glow]

Oropher, karşısındaki adamların defteri farketmemesini umdu ve onların dediği gibi yapıp hareketsiz kaldı. Onlara teslim olmuş görünmek için ellerini havaya kaldırdı.

-Bana hiçbir şey yapamazsınız. Ben Kira'nın Sesi'yim ve bana dokunduğunuz anda Kira sizi cezalandıracaktır. Gidin ve o L denilen korkağa bunu söyleyin!

Ağzında lolipop olan genç adam, Oropher'la yüzyüze gelmek için yaklaştı.

[glow=blue,2,300]-Ben L'im.[/glow]

Oropher'ın gözleri hayretle açıldı. L... Planlarını... Kira'nın planlarını bozan L bu muydu? Birden gözlerine tehlikeli bir bakış geldi. Gözleri, odanın ışığını garip bir kırmızılıkla yansıtarak gözlerinde alevler parlıyormuş gibi görünmesine neden oluyordu. Oropher gitmişti, orada bulunan artık Kira'ydı...

[glow=red,2,300]-L... Bu anı oldukça uzun zamandır bekliyordum.[/glow]

[glow=blue,2,300]-Bende, Oropher... Yada Kira mı demeliyim? Kendini Kira'nın Sesi ilan etmen oldukça riskli ve bir o kadar dahiceydi. Ancak kendini Ses ilan ettiğinde ben zaten senin kim olduğunu biliyordum.[/glow]

Kira'nın suratına bir gülümseme yayıldı.

[glow=red,2,300]-Etkilendim... Beni bulabileceğini gerçekten hiç tahmin etmemiştim. Ama gerçekten, buradan sağ çıkabileceğinize inanıyor musunuz?[/glow]

Kira, etrafa bakındı ve televizyonun önünde olan biteni izlerken kıs kıs gülen Ryuuk'u gördü.

[glow=red,2,300]-Ryuuk, senden L'in adını deftere yazmanı istiyorum! Karşılığında sana daha öncekilerden bile eğlenceli olaylar yaratacağım![/glow]

Ryuuk? L Kira'nın seslendiği yöne baktı, hiçbir şey yoktu...

Ryuuk kıs kıs gülmeye devam etti. Kira yada L onu ilgilendirmiyordu. O, buraya sıkıldığı için gelmişti ve bu ilginç olayları izlemek onu eğlendiriyordu. Kira'nın teklifi her ne kadar cezbedici olsa da, bu olaya karışmaya niyeti yoktu.

[glow=red,2,300]-Ryuuk! Seni pislik...[/glow]

L, Oropher'ın Kira olduğuna dair şüphesi kalmadığı için harekete geçti, ölen dostlarının intikamını almak için daha fazla bekleyemeyecekti.

Kira boşluğa doğru bağırırken, tam suratının ortasına bir tekme indirdi. Kıkırdağın kırılış sesi ve Kira'nın burnundan fışkıran kanlar, L'in Kira'ya karşı ne kadar acımasız olacağının bir göstergesiydi. Kira, geriye savrulup masanın üzerine düştü. Doğrulmaya çalışırken bir yandan Death Note'u arıyordu, ancak Death Note yerinde yoktu. Son çare olarak Shinigami gözleri için anlaşma yapmak için Ryuuk'a bakındı, ancak Shinigami de ortada yoktu.

[glow=red,2,300]-Ryuuk![/glow]

L, Kira'nın ağzına bir tıkaç tıkarken, diğer KIT ajanları da ellerini kelepçeliyordu. Sonrasında ise L'in Kira'nın tam boynuna vurduğu darbeyle Kira karanlığa düştü...

[hr]
[hr]

"Aldığımız bir son dakika haberiyle yayınımıza ara veriyoruz. Halk tarafından Kira olarak adlandırılan ve suçluları öldürerek cezalandıran Kira adındaki katil, dava üzerinde çalışan L isimli dedektif tarafından dün gece yakalandı. Kira'nın yakalanışını medyadan gizli tutan L ve KIT ajanları, Kira isimli katilin bu sabah saatlerinde idam edilerek öldürüldüğünü belirtti. Kira'nın gerçek kimliğini basına yansıtmayan KIT ajanları, adaletin yerini bulduğunu ve..."

L televizyonu kapadı. Ve günlerdir ilk defa gülümsedi. Kira davasını söz verdiği kapatmıştı. Dostlarının intikamını almıştı...

[hr]
[hr]
[hr]

Suçluların ölümleri durmuştu. Kira'nın öldürülüp adaletin sağlanmasının ardından 2 hafta geçmişti. Suç oranları, Kira faaliyette olduğu zamana göre artmıştı, ancak yine de, adalet yerini bulmuştu. Ancak bu bir son değildi...

Hayır, bu bir başlangıçtı. Shinigami Ryuuk, kıs kıs gülerek elmasından bir ısırık aldı. Ve yeni Kira, eski Kira'ya ait deftere ilk isimleri yazarken, onu izledi...

[hr]
[hr]

Spoiler:
Oropher, yani Kira, L tarafından yakalandı ve öldürüldü. Sivil Thyestes Kira tarafından öldürüldü. Death Note 2. Kira'ya geçti, oyun devam ediyor...

KIT, oyunu kazanmak için Death Note'u yoketmeli.

Misafir
Gazetemi alıp daireme çıktım, ev arkadaşım 2 gündür annesindeydi. Gazetemi alıp, kaşarlı tostuma bir ısırık attım. Yeni gelişmeleri duyunca boğazımda kaldı. Bu sanırım iyi bir haberdi. Çünkü artık sıkılmıştım bu olaylardan. Gazetede bunu görünce daha fazla okunacak gerekli bir şey olmadığı kanaatine varıp okula gittim.
glowel
Üye
İki hafta geçti...

Kabus dolu iki hafta...

Şişmiş gözlerini ovuşturur Glowel, yastıklarının ve yorganının arasından çıkıp doğrulmaya çalışır. Başucunda duran ilaç kutusunu alır. Titreyen elleriyle biraz uğraştıktan sonra kutuyu açar, sürahiye uzanır.

Kahretsin!

Glowel yerdeki cam kırıklarına aldırmadan ayağa kalkıp mutfağa gider. Elinde bardakla odaya dönüp ilacını aldıktan sonra tekrar yatağa bırakır kendini.

Müzik... Belki iyi gelir.

Ölüm yine...

Antidepresanlar yine uyuşturmaya başlar beynini.

Neredeyim ben, ne yapıyorum?

I don't really know...

Ne yaptım?

...if I care what is normal

Nasıl oldu bunlar?

And i'm not really sure...

Yaşam?

...if the pills I've been taking are helping

Ölüm?

I've wasted my life...

Adalet?

...and I'm hurting inside