Death Note [OYUN SONA ERDİ]
Misafir
“Karmaşa devam ediyordu. L, Kirayı öldürmüş gazetelere demeçler verilmiş ve adeta zafer nidaları atılıyordu. Zafer sarhoşu L, ne kadar zavallıca. Hâlbuki daha Kira’nın katilleri nasıl öldürdüğünü bilmiyordu bile L. Bu sefil haliyle bir de Kira’yı yakaladığını ve oyunun, adaletin sağlanmasının sona ereceğini düşünüyordu.“
Tam olarak bunları geçiriyordu aklından Lynx tam aradığı şeyi bulmuştu. Daha doğrusu o Lynx’i bulmuştu. Şimdi eskiden unuttuğu idealleri bir bir gözünde beliriyordu. Hepsi ona daha yakın, daha gerçek geliyordu. Gerçekleştirilmeye layık. Adalet, eşitlik, doğruluk, temizlik…

_____________________________________________________________________________________________

2 hafta sonra sessizliğini bozmaya karar verdi Lynx.
hi_jackerhi_jacker
Üye
  İş görüşmesi başarılı geçmişti hi_jacker'ın. Bir Türk'ün Tokyo'da açtığı kebabçıda çalışacaktı. Garson olarak işe alınmıştı. Patronu Hakan Bey, hi_jacker'ın köpeği Murloc'a da bakabileceklerini söyledi. Tenha ara sokağa açılan acil çıkış kapısına bağlanan köpek böylece olası hırsızlık ihtimallerininde biraz önüne geçmeyi sağlayacaktı. Kira varken ne kadar olasıysa tabii.
  Ertesi güne hazır ol demişti Hakan Bey ona. Oda sevinçle artık dilencilikle geçen ömrünün Kira bahanesiyle düzelmeye başladığını, Kira'ya ulaşamasa bile artık dilenci olarak itilip kakılmayacağına seviniyordu. Gözüne bir gazete küpürü ilişti:

"Aldığımız bir son dakika haberiyle yayınımıza ara veriyoruz. Halk tarafından Kira olarak adlandırılan ve suçluları öldürerek cezalandıran Kira adındaki katil, dava üzerinde çalışan L isimli dedektif tarafından dün gece yakalandı. Kira'nın yakalanışını medyadan gizli tutan L ve KIT ajanları, Kira isimli katilin bu sabah saatlerinde idam edilerek öldürüldüğünü belirtti. Kira'nın gerçek kimliğini basına yansıtmayan KIT ajanları, adaletin yerini bulduğunu ve..."

Gözlerine inanamıyordu. Yeni dünyanın efendisi olacağını düşündüğü, kazanan tarafın yanında olmak istediği, her şeyden önce o sapık babasını dünyadan silen Kira artık yoktu. Demek ki gücün yeterince fazla değilmiş Kira. Demekki bir insan tarafından öldürülecek kadar fukaraymışsın. Boşuna korkmuşum senden. Böyle olmak zorunda mıydı?
  Bütün umutları çökmüştü. Dilendiği yeni caddenin yolunu tuttu. Köpeği tekrar caddenin karşısına bağladı ve dilenmeye tekrar başladı:
  Tanrı rızası için bir sadaka, Tanrı analı-babalı-çoluklu çocuklu büyütsün, Tanrı ne muradın varsa versin...
  Artık bir önemi yoktu, tekrar dilenciydi. Hakan Bey'in canı cehennemeydi. Eski pisliğine geri dönmüştü ve oradan çıkmak istemiyordu...
  Ama ya Kira tanrısal bir varlıktıysa ama L ondan daha güçlü bir tanrısal varlıktıysa ? Belkide L böylece dünyanın en ünlü dedektifi olmayı başarmıştı.

"Her ne ise boşver" dedi kendi kendine.

- Yokmu şu fakiri doyuracak bir tanrısını seven kul ?
Elegie
Üye
Gece karanlığını ve yürümeyi çok sevse de, gün batmadan evinde olmaya çalışıyordu Elegie. Otani'nin yardımıyla kendine küçük bir stüdyo daire tutabilmişti-ki bu da fazlasıyla yeterliydi. Evi ilk gördüğünde çok sevmişti, burada daha önce her kim yaşadıysa kesinlikle onun zevkine sahip olmalıydı. Koyu renk duvarlar, cadılar bayramından fırlamış perdeler...

Kapıyı kilitleyip anahtarı tekrar cebine attıktan sonra ev boyunca sessizce ilerleyerek hiçbir zaman açmadığı perdelerini kenardan hafifçe araladı ve kıstığı gözlerle dışarıyı şöyle bir süzdü. Karşı sokağın oralarda bir yerde bir adam dileniyordu, kimse onu pek de umursuyor gibi değildi, insanlar yanlarından geçip gidiyordu. Rusya'da da çok vardı bunlardan...

Karşı köşede... Simsiyah bir adam silueti dikkatini çektiğinde hemen perdeyi kapattı. Duvara dayanmış yatağına ilerleyerek bacaklarını duvara dayadı ve başını yataktan aşağı sarkıttı. Son zamanlarda bu adamlar yüzünden şirin dairesi artık ona bir hapishane gibi geliyordu. Geçmişten gelen takım elbiseli adamlar... Takip ediyor ve giderek yaklaşıyorlardı. Onu Japonya'ya kadar takip ettiklerine hâlâ inanamıyordu. Hem, moda dergisi falan mı okuyordu bu adamlar? Nasıl olmuştu da onun buraya geldikleirni farketmişlerdi ki?

Kira'nın idamı da pek yardımcı olmamıştı tabii. Kira.. Belki de gerçekten o kadar tanrısal bir varlık değildi?

Yakalandığından beri bunu sorguluyordu işte. Kira ile ilgili tüm düşünceleri, hayalleri, televizyonda onun idamını gördüğü anda derin bir okyanusun dibini boylamıştı adeta. Onun ölebileceğini hiç düşünmemişti, buraya gelirken ulaşamayacağı bir kurgu karakterine adım adım yaklaşıyor gibi hissediyordu oysa ki.

Ama artık ne önemi vardı? Kira ölmüştü ve herşey tekrar geriye saracaktı.

El yordamıyla evden çıkarken yatağa fırlattığı müzik setinin kumandasını buldu ve birkaç saniye sonra odayı dolduran müzik sesiyle gülümsedi. İyi bir macera onu bekliyordu ve Ell maceraya asla hayır demezdi...
[Deleted User]
The user and all related content has been deleted.
Misafir
RP dışı (burada yazılmak zorunda):
Arkadaşlar somut adımlar atmak lazım deyip duruyoruz, ancak RP yaparken bu zor oluyor. Ben şimdi şüphelendiğim insanları nasıl yazayım dilenci olarak fazla abartmadan olayları ? Ama bunlarıda RP dışı bölümüne yazarsam iki konudan birden takip etmek zor olacaktır. Audiodragon'un özel rollü biri olduğuna yüzde doksan ihtimal veriyorum mesela. Biraz yazılarına bakın ( son yaptığı RP'sine değil sadece). Gerek Rp dışındaki gerekse buradaki. Bana hak verenleriniz olacaktır, vermeyenlerinizde tabi ki. Lütfen bana "neden Audiodragon nasıl tespit ettin" filan diye sormayın. Kurtadamda da yazmazdım pek fazla, benimle oynayanlar bilir. Ahanda şimdi herkesin şüphesini çekeceğim. Ama 2-3 günde bir oyuna girip RP yazıp çıkmaktan bıktım ben. Öleceksemde öleyim, oyunla ilgilenme sorumluluğu kalksın üzerimden. 2.oyun sırf RP yapma eksiklikleri giderir de başlar gene oynarım. İkinci oyuna güveniyorum. Bunları bilir, bunları söylerim. Top sizde.

Nereden geldi aklıma bu tür düşünceler yahu? Yirmi dakikadadır gözlerimi dikmiş aynı noktaya bakıyorum. İşime konsantre olmalıyım.

- Var mı bu kula acıyan ? Abi çocuğun düşman eline geçmeye, 3-5 yen atıver abi... Gene mi siz veletler? Kaçmayın, geri getirin paralarımı!
                                          ......
Misafir
KIT üyeleri, toplantı odasında yine gergin bir bekleyişteydiler. Kira davasını, Kira'yı yakalayıp idam edilmesini sağlayarak kapatmışlardı. Ancak 2 hafta sonra, birden suçlu ölümleri tekrar başlamıştı. Yeni bir Kira vakası, yeni bir Kira olasılığı hepsini iliklerine kadar korkutuyordu...

Toplantı odasının kapısı açıldı ve L odaya girdi. Herkes, içeri giren maviye çalan siyah saçlı adama döndü. L kendine bir sandalye çekti ve KIT üyelerinin oturmakta olduğu masanın en ucuna geçti.

[glow=blue,2,300]-Yeni bir Kira'nın ortaya çıktığının hepiniz farkındasınız.[/glow]

KIT üyeleri sessiz kaldı. Hepsi dikkatle L'in söyleyeceklerini dinliyordu.

[glow=blue,2,300]-Buradan yola çıkarak, Kira'nın öldürme gücünün başkalarına da geçebileceğini söyleyebiliriz.[/glow]

KIT üyeleri bu rahatsız edici bilgi üzerine huzursuzca kıpırdandı. Eğer bu güç başkalarına da geçebiliyorsa Kira'yı asla tamamen yokedemeyecekler miydi?

-Yeni Kira ile ilgili elimizdeki tek ipucu bu mu?

L gülümsedi. Cebinden çıkardığı gofretin kağıdını çıkarttı ve büyük bir keyifle bir ısırık aldı.

[glow=blue,2,300]-Beni küçümsüyorsun, Lynx. Yeni Kira'nın kim olduğunu çoktan buldum bile...[/glow]

[hr]

deddo, bario adındaki adamla Kira mevzusu hakkında uzun uzadıya konuşmuştu. Ona güvenebileceğini hissetmişti. Ancak Kira, artık yoktu... Gitmişti. Ve bu yüzden deddo'nun artık bu konuda herhangi birşeyi dert etmesi gerekmiyordu. Evine dönerken bu yüzden keyfi yerindeydi.

Yanılmıştı... Bunu kalbi teklediği anda farketti. Kira hala orada bir yerdeydi. Dizleri üzerine çöktü, kıravatını gevşetti, ancak bunun bir faydası olmayacağının o da farkındaydı. Elleri kasılıyor, tüm vücudu titriyordu. Yere yığılıp son nefesini verirken Kira'nın kurbanı olduğunu anlamıştı. Yeni Kira, ilk kurbanını seçmişti...

[hr]

hi_jacker, köpeği Murloc'un kulaklarını kaşıdı. Köpeği onun tek dostuydu.

[glow=red,2,300]-Kim bir dilencinin Kira olabileceğinden şüphelenebilir ki? Değil mi Murloc?[/glow]

Yolun karşısında, sokağın gölgeleri arasından onu izleyen adamın farkında değildi.

[glow=red,2,300]-Sence deddo'yu deftere yazarak hata mı yaptım Murloc? Belki de şüphelendiğim gibi Audiodragon'u yazmalıydım...[/glow]

hi_jacker, içini çekti. Murloc ona herhangi bir tavsiye vermeyecekti anlaşılan...

L, gölgelerden sıyrılarak sokağın karşı tarafına, hi_jacker'ın olduğu tarafa geçti. İç güdülerinin onu haksız çıkarmayacağına inanıyordu. hi_jacker'ın tam önüne gelip durduğunda, hi_jacker dilenci rolünü oynamaya çoktan başlamıştı.

-Yok mu şu fakiri doyuracak bir tanrısını seven kul?

L, hi_jacker'ın önüne yüklü bir miktarda para attı. hi_jacker, bu kadar yüklü miktarda parayı görünce, neye uğradığını şaşırmıştı.

-Çok teşekkür ederim, çok teşekk...

Kafasını kaldırıp da, parayı bırakan kişiyi gördüğünde gözlerine tehlikeli bir bakış yerleşti.

[glow=red,2,300]-Sen...[/glow]

[glow=blue,2,300]-Yeni dünyanın tanrısı olduğunu iddia eden kişinin varisinin bir dilenci olması ne kadar acı, değil mi?[/glow]

L gayet sakin bir şekilde konuşmuştu. hi_jacker'ı köşeye sıkıştırdığını biliyordu.

hi_jacker ise içinden kendine küfürler yağdırıyordu. Ne diye Audiodragon'un adını yazmamıştı sanki!

[glow=red,2,300]-Beni köşeye sıkıştırdığını mı düşünüyorsun, Audiodragon?[/glow]

Yüzünde, onu delirmiş gibi gösteren bir sırıtış vardı. Birden Murloc'un tasmasını çekiştirip onu Audiodragon'un üzerine saldırttı. Murloc'un yarattığı karışıklıktan yararlanarak Death Note'u paçavraya dönmüş kıyafetinin iç kısmından çekip çıkartarak Audiodragon'un ismini yazmaya çalıştı.

Kulakları sağır eden bir tek el silah sesi duyuldu. Etraftaki binaların çatılarına pusu kurmuş olan keskin nişancılar, hi_jacker'ın L'in adını deftere yazmasını engellemişti. hi_jacker kendi kanının içinde çırpınırken hala Death Note'a ulaşmaya çalışıyordu.

L, hi_jacker'ın yanına geldi. Masum bir köpeği incitmeyi hiç istememişti, ancak kendini savunmak zorundaydı. Murloc, göğsüne saplı bıçakla, aynı sahibi gibi can çekişmekteydi.

L, yavaşça eğilip, yerden üzerinde "Death Note" yazan siyah kaplı defteri aldı. Defterin üzeri ve içi hi_jacker'ın kanıyla lekelenmişti. Defteri açtı ve içine şöyle bir göz attı.

[glow=blue,2,300]-Demek Kira'nın öldürme gücü buymuş, öyle mi?[/glow]

[glow=red,2,300]-Lanet olsun sana Audiodragon... Lanet ols...[/glow]

hi_jacker, ilk Kira'nın varisi, ikinci Kira... Sözlerini tamamlayamadan son nefesini verdi.

Kira, ikinci kez "gerçek" adaletin nasıl olduğunu görmüştü.

L, elinde Death Note ile birlikte olay yerini terkederken yanına gelen Lynx'in sırtını sıvazladı.

[glow=blue,2,300]-İyi iş çıkardın. hi_jacker'ı sen olmasan bulamayabilirdim.[/glow]

[hr]
[hr]
[hr]

Death Note yokedilmiş, Kira tarihe karışmıştı. Audiodragon, Kira davasının ardından L kimliğini bırakmıştı.

Aradan 10 yıl geçmişti. Yeni dünyanın tanrısının ölümünün ardından sessizlikle geçen 10 yıl...

Ama bu sessizlik artık bitmek üzereydi. Shinigami Ryuuk, yeni bir Death Note insan dünyasına düşerken kıs kıs gülüyordu. 10 yıllık sıkıntısını geçirecek yeni birşeyler başlamak üzereydi...

Spoiler:
Oyun sona erdi. 2. Death Note oyunu başlamak üzere. L (Audiodragon), ikinci Kira(hi_jacker)'yı yakaladı ve Death Note'u yoketti. Kira, deddo'yu öldürdü.
discussioncontroller