Gitar çalanlar, çalmak isteyenler, çalamayanlar...
publicinvasion
Üye
Valla başlık her şeyi açıklıyor forumumuzda benim gibi gitar çalan insanlar kesin vardır diye düşünüyorum topiği açmamın nedeni ise şu an aklıma gelmeyen(!) çeşitli paylaşımlar yapabilmek.Mesela bu humbucker distortionla nasıl gider,şu gitar nasıldır gibi falan şeyler işte.Ahan da açtım! ;D
Leader
Üye
Gelecek ay alacağım bir klasik gitar ve öğreneceğim çalmayı. Bu ay alacaktım normalde ama biraz fazla alışveriş yaptım o yüzden gelecek aya kaldı.
kusa
Üye
Ensturumanlarımız adlı konuya doğru çıkışlara ilerleyelim
Apostle
Üye
gitarım var ama pek çalmıyorum çalamıyorum :P
yakında bağlama alıp bi arkadaşla atışmaya başlıcam :) oda olmazsa bateri dersi aldıktan sonra hoşuma giderse kendime bir adet elektronik bateri almayı düşünüyorum.
Dexter
Üye
Akustik gitarım var 8 senedir. İnternetten beğendiğim şarkıların akorlarını indirip indirip çalıyorum. Youtube'dan da nasıl çalındıklarına bakıyorum. 4 sene boyunca klasik gitar eğitimi almama rağmen artık tamamiyle akora kaydım.

Çok ağır bir eğitim ya da techizat gerektirmez akustik gitar. Gerçek bir gitaristi anlamıza yardımcı olur, elektronik aksamlarla uğraşmadan taze gitar sesini duymanızı sağlar. Şahsen akusik çalamayıp elektro kasan biri benim gözümde gitarist değildir.

Beğenenler: spartacus283

FireMcFireMc
Üye
Dexter sen GH'de daha iyi çalıyorsun sanki. :D

Şaka bir yana akustik başlangıç için gerçekten idealdir.
Dexter
Üye
Başlangıç? Akustik gitar, ustaların enstrümanıdır. Sanıyor musunuz James çatır çatır akustik çalmıyor? Akustik gitar bir başlangıç değil, gitarların efendisidir.

Spoiler:
öööh :P
seyfoyun
Üye
Bence, kişi hangi gitar türünü çalmak istiyorsa, onu almalı, çalmalıdır. Elektro gitar istiyorsa, elektro gitardan başlaması hem teşvik açısından, hem de zaman açısından faydalıdır.

Yani ille de gitara klasik gitar ile başlanır gibi bir yanlış düşünceyi kafanızdan silin. Hem klasik gitarı çalması, elektrodan daha zordur.
YojimboYojimbo
Mod
Ben bodoslama bass gitarla başlamıştım öyle de devam ediyorum :D Önce şunu al olayı olmazsa olmaz değil yani. Ha ama bass gitardan başka gitar adam akıllı çalmadığımdan elime bir elektro gitar falan alınca oyuncak gibi ufacık kalıyor, slap atasım, pulling yapasım geliyor :D
Misafir
Yazın  kursa gidiyorum sanırım ^^ Akorlara bakmaya başladım şimdiden..
Misafir
inşallah gidersin inşallah bende giderim ^^
discussioncontroller