Gitar çalanlar, çalmak isteyenler, çalamayanlar...
UtherLightbringerUtherLightbringer
Üye
alleycat dedi:

Spoiler:
benim de bir sorum var.

evde laptop'tan kayıt yapmak istiyorum. öyle çok fancy bişeyler değil, düz bas gitar kaydı yapıcam. ses kartı almam lazım malum ama kararsız kaldım. http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=21381&gid=3934 şu gayet yeterli göründü gözüme ama bu konuda hiç tecrübem olmadığından kestiremedim :D 24 bit / 48 khz makul benim için, input output sayıları/çeşitleri de öyle. başka dikkat etmem gereken bi nokta var mı?

bi de; bi burdaki fiyatlara bakıyorum bi ebaydekilere, bu nasıl bi fiyat farkı yahu. resmen yolunacak tavuk gözüyle bakıyorlar. sinirlendim.

Örnekleme Frekansı

48 kHz, 44.1 kHz

Sinyal İşleme

24 bit

Güzel değerler bunlar ama teoride. Pratikte böyle olmuyor o işler : D

"Düşük gecikmeli ASIO (Windows) ve Core Audio (Mac) sürücüleri; giriş monitör fonksiyonu"

Hala ASIO desteklemeyen kartlar var ki herhalde bunu ekstra özelikmiş gibi yazmışlar. Ses kartı eksperi değilim ama özellikleri gayet iyi duruyor fakat biraz internette araştırma yapmak lazım. Sorun çıkartıyor mu vs. diye. Eğer imkanın varsa biraz daha para biriktir, ABD'ye gidecek/gelecek eş, dost, akraba, arkadaş vs. bekle. Oradan bir kart getirt. Burada buna vereceğin paraya yazık cidden. İt gibi fiyat bindiriyorlar üstüne.

Mydukkan'da M-AUDIO'nun ses kartlarına bakarken bir yorumda denk geldim. 96KHz
örnekleme hızı nedir mübarek : D

http://us.focusrite.com/firewire-audio-interfaces/saffire-pro-24-dsp

Beğenenler: alleycat

Redback
Üye
Electric Guitar alıcam yalnız hangi markayı alayım bilmiyorum çalanlar bi yardım eylesin..yalnız 2.el almıycam kesinlikle ve dinlediğim gruplarda şunlar belki ona göre marka önerirsiniz diye : The Cranberries , HIM , Gun s n Roses ( hepsi bu değil ama günde en az 1 er tüp bunlardan almadan duramam diğerleri olmasada olur )
Starlet
Üye
Ben davulcuyum ve piyanistim elektrogitardan pek anlamam. Ama Ibanez'in iyi olduğunu duymuştum.
RedBeardRedBeard
Üye
Sadece gitara verebileceğin ortalama bir fiyat verirsen yardımcı oluruz.

Beğenenler: UtherLightbringer

RidygoRidygo
Üye

MosquéteroMosquétero
Üye

Kafaya koydum, bi gün çalıcam bunu

tersadamtersadam
Üye
000000000
RedBeardRedBeard
Üye
Piyasada düzgün hoca pek kalmadığı için, kalanlar da gizli kapaklı çalıştıkları için bir şey diyemeyeceğim de, daha arkadaşıma hoca ayarlayamıyorum, hocaların çoğu albüm yapma telaşına falan bıraktılar zaten ders vermeyi.

İnternetten öğrenebilirsin. Lakin çok sabırlı olman gerekiyor, üstüne çok düşmen ve düşünmen gerekiyor. Bir hocanın gördüğü gibi kendinde göremezsin eksik noktalarını, gece gündüz kafanı bu işe vermen gerekiyor ki anca fark edesin. Ben hocaya gitmeni öneririm fakat hoca ismi veremiyorum maalesef. Gitarpedal.net var, oradan bakınıverirsin, üstadların çoğu orada takılıyor.

Hocaya gitmeden, günde 2 saat pratik ile 5 yılda anca Asturias çalarsın akıcı bir biçimde her halde. :D Klasik gitar çalanlar için orta zorluğa gelmeden evvel en zor parçadır Asturias. Bundan sonrası Bach'a yükseliyor zaten. Hocaya gidersen mümkün ama, zaten disiplinli bir şekilde günde 2-3 saat pratik yaparak 1 yıla makina gibi çalabilmek mümkün. Fakat seviyorsan gitarı ve zamanın varsa bol bol, elinden düşürmeyeceksin ciddi biçimde iyi çalabilmek için.

UtherLightbringerUtherLightbringer
Üye
RedBeard dedi:

Fakat seviyorsan gitarı ve zamanın varsa bol bol, elinden düşürmeyeceksin ciddi biçimde iyi çalabilmek için.

İşte şu adeta kanayan bir yara.
MosquéteroMosquétero
Üye
İyi bir hoca şart gitarı sonuna kadar götürebilmen için. İnternetten bakarak falan zor klasik gitarda. Karşında hatalarını görüp yol gösterecek biri lazım.
Ben 3 senedir falan çalıyorum. İyi bir hocam var. Çok memnunum yani.
Tarrega'dan Gran Vals'i yeni bitirdim, Allemande - Bach çalmaya başladım.
Sırada arka sayfada paylaştığım parça var, hadi bakalım.

discussioncontroller