Gitar çalanlar, çalmak isteyenler, çalamayanlar...
Edward The PaladinEdward The Paladin
Üye
hocasız iyi çalmak için cidden bütün zamanını vermen lazım heralde

ben de rocksmithle öğreneyim dedim de günde e fazla 1.5 2 saat oynayabiliyorum onda da 3 haftadır slide dersini geçemedim zaten adam gibi.

hocalar da çok pahalı anasını satim ya. e daha fazla vakit de ayıramam gitara malum tıp okuyoruz.

yapacak bişey yok heralde
westgreywestgrey
Üye
bu konu bana lise1 de aldığım iki haftalık gitar dersini hatırlattı

yeteneksizliğim, solaklığım ve terli ellerimle hocayı çileden çıkarttım pes etti

aynı anda başladığım sınıf arkadaşım geçen 7 yılın sonunda virtüöz oldu

ben hala birinin elinde gitar görünce ver bakayım eherhehr deyip trınkk trınkk diye vurup geri veriyorum
HolybolyHolyboly
Üye
Solak olmak aslında sıkıntı değil. Sadece hocalar solak öğrencilerle çalışırken afallıyorlar. (Tecrübeyle sabittir) Ki bu çok doğal. 2 sene elektro dersi aldıktan sonra hocanın bir gün ''Senin ellerin çok büyük. Neden bass denemiyorsun?'' demesiyle bass gitar çalmaya başladım.

6 senedir bass gitar çalıyorum. Emin ol westgrey yeteneksizlik ,eğer gerçekten öyleysen, sana engel değil. Çalışarak çoğu şarkıyı çalabilirsin. Ama bir sınırı olur elbette. Ayrıca hocanın sana karşı o tutumu kendi öküzlüğü sanırım. Kafana takmaya değmez.
CaturdayCaturday
Üye
Holyboly dedi:

Solak olmak aslında sıkıntı değil. Sadece hocalar solak öğrencilerle çalışırken afallıyorlar. (Tecrübeyle sabittir) Ki bu çok doğal. 2 sene elektro dersi aldıktan sonra hocanın bir gün ''Senin ellerin çok büyük. Neden bass denemiyorsun?'' demesiyle bass gitar çalmaya başladım.

6 senedir bass gitar çalıyorum. Emin ol westgrey yeteneksizlik ,eğer gerçekten öyleysen, sana engel değil. Çalışarak çoğu şarkıyı çalabilirsin. Ama bir sınırı olur elbette. Ayrıca hocanın sana karşı o tutumu kendi öküzlüğü sanırım. Kafana takmaya değmez.

Yok yaw.
Westo direkt tembel herifin teki.
2 sene mühendizlik okuyup sonra bırakıp tercümanlık okumaya falan başladı.
Bedava ders verseler gitmez zaar.
westgreywestgrey
Üye
hocanın tutumunda bir şey yoktu yaw, pes etti derken adamın suratında gördüğüm OFFFF AMK GERİZEKALISI ifadesini kastetmiştim. yoksa çok kıral adamdır severim bayağı. (https://eksisozluk.com/suat-aykan--1701602)

Beğenenler: dodger

HolybolyHolyboly
Üye
Eh o zaman yapacak bir şey yok :D Başka hobiler bulursun.
YAWUZz_1YAWUZz_1
Üye
Eğer her gün düzenli olarak çalışırsanız gerçekten iyi olursanız 1-1.5 saatinde 30 dk teknik - sweep felan kalanda öğrendikleriniz çalışırsınız hemde azar azar parça çıkarırsınız.
UtherLightbringerUtherLightbringer
Üye
YAWUZz_1 dedi:

Eğer her gün düzenli olarak çalışırsanız gerçekten iyi olursanız 1-1.5 saatinde 30 dk teknik - sweep felan kalanda öğrendikleriniz çalışırsınız hemde azar azar parça çıkarırsınız.

HOXHOX
Üye
şunun parmaklarındakiler nasıl bi pena yav (baş parmağındakini biliyorum, diğer parmaklardan bahsediyorum). parmağa geçirilen penaları araştırdım da biraz, hiç benzemiyor onlara, gerçek tırnak gibi duruyolar, 0:57'de net gözüküyor.

fingerstyle'a giriştiğimden beri ilgi duymaya başladım. çünkü, özelikle bas tellerin sesleri arada kaynıyormuş gibi geliyor penasız çalarken, ama penayla çok canlı ve tok çıkıyor (tırnak uzatmak istemiyorum, gross). onların da bin türlüsü var yalnız, bana şöyle en basit en amele olanı yeter : D
image
dodgerdodger
Üye
image

image

bunlar nası gitar lan? olayı ne?
discussioncontroller