Gitar çalanlar, çalmak isteyenler, çalamayanlar...
creiGncreiGn
Üye
@drouzzin;

Spoiler:
image

Teli şekildeki gibi kulakçıktan geçirdikten sonra headstock'ın iç tarafına doğru kıvırıp ucunu alttan geçirdikten sonra içe doğru kıvır tekrar. Kulakçığı saat yönünün tersine sardığında kendi gerginliğiyle tutuyor tel kendini zaten. Laçin'in dediği gibi pay bırakmayı da unutma tabii. Sıfır payla daha akord bile edemeden kopması ihtimal dahilinde tel kısa kalacağı için.
drouzzindrouzzin
Üye
Olması gerekenden daha tiz ses aldığımı fark ettim bugün. Ya teller çok dandik, ya da yanlış akort ettim. Akort için gStrings uygulamasını kullanıyorum bu arada. Tuner taşıma derdi kalmamış.
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
Ne kadar harika birşey bu. Ne kadar ovsem az. Adeta bebek. Alip saatlerce seyredebilirim. Ucuz olsa alip duvara asardim. :D

image
HOXHOX
Üye
ben geçen sene özenip parmak penaları aldım ama acayip rahatsızlar yav hiç alışamadım. bi de dolar üstünden satıyolardı istiklalin sonundaki dükkanlarda, iki santimlik plastik parçası için bu ne havalar be falan olmuştum. sonuç: hiç istemesem de düzene teslim olup tırnak uzatmak zorunda kaldım. #frenchnails #fabulous
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
İçimden birşeyler kopup gitti sanki. =(

Beğenenler: drouzzin

YacatismaYacatisma
Üye
benimde son zamanlarda gitar tutkum alevlendi hazır elime üç beş bişi şeyler geçiyorken, şişli ve taksim çevresinde uygun fiyatlı ama kaliteli bildiğiniz bir elektro gitar kursu var mı ?
hammer_of_alkadrazhammer_of_alkadraz
Üye
Bilgisayara elektrogitarı nasıl bağlarım, bilen var mı? Mikrofon girişine takmak için 3.5mm jacka çeviriciler var ama efsane delay oluyor. Amfi alamıyorum, fiyatların durumu malum, ucuz yollu bu işi nasıl halledebilirim?
RidygoRidygo
Üye
delay ceviriciden degil ses kartindan kaynaklidir. Sesi bir kac kez ust uste isleyeceksen o ise ozel ses karti vs ekipman alman lazim. Amfi daha ucuza gelir. Blackstar HT1R oneririm. Kendi amfim
hammer_of_alkadrazhammer_of_alkadraz
Üye
Biliyorum ya ses kartından kaynaklandığını, ama araştırdığım kadarıyla Asio4all diye bir programla çözülebiliyormuş o sıkıntı. Her ne kadar normal amfinin yanına bile yaklaşamasa da el mahkum bu tarz şeyleri denemem lazım. 1000 lira amfiye verebilsem bu tarz bir soru sormazdım zaten şu anda :)

Bir de ikinci el amfilere baktım, Line6 Spider 4 15w amfiler nasıldır? Şuradan buradan kısıp 250-300 lira verebilirim sanırım.
OneInchManOneInchMan
Üye
Asio yukle. Hem delay yok hem de bazi custom gainler (boyle mi söyleniyor emin degilim ama .d) tam stilistik (trash, doom, country falan) uzun bir sure oyalamisti beni. Idare eder sekilde kayit da yapıyor.

Beğenenler: hammer_of_alkadraz

discussioncontroller