Mustafa Kemal Üniversitesi - Tayfur Gökmen Kampüsü
Dexter
Üye
Oyungezer Kampüsleri projesi kapsamında, Mustafa Kemal Üniversitesi'nin Tayfur Gökmen Kampüsündeki Oyungezerlerin, derginin tanıtımı için yapabilecekler burada konuşulacak dostlar.

Öncelikle, bu iş tamamen gönülden kopacak. Yani vakti olmayan ya da uğraşmak istemeyen kimseye "Çalış uleyn!" baskısı yapılmayacak, cümleler çoğunlukla "Müsait olduğunuz zaman..." diye başlayacak; ama sorumluluk alan arkadaşlarımızın da ellerindeki işi oyalamamalarını rica edeceğiz.

Peki neler yapılabilir? Mesela (başlangıç olarak), fakültelere, kantinlere, yemekhanelere, hatta yurtlara posterler dağıtabiliriz. Her ne kadar biraz kural ihlali olsa da, üniversitelerde izinsiz afiş yapıştırmak artık rutinleştiği için, düşünülebilir. Kullandığımız bilgisayarların masaüstüne, Oyungezer sitesinin internet kısayollarını koyabilir ya da browserların sıkça kullanılanlarına ekleyebiliriz.  Sınıfların sıralarının üstüne dergi hakkında ufak bilgiler yazabiliriz (ki inanın bana, "Mehmet Ali'yi seviyoooo" ya da sınav öncesi yazılan kopyaların yanında hiç sırıtmayacaktır.). Kütüphanelere (izin alarak elbette) dergilerimizi bırakmak da bir yöntem. Ayrıca, Festivaller yaklaşıyor, etkinlikler sırasında (yine izin alarak) kurulacak bir Oyungezer standı ile eski sayıların dağıtılması da gayet etkili olacaktır. Stand olmasa bile orada vaktimizi geçirirken derginin eski sayılarını öylesine etrafa dağıtmak da olası aktivitelerden biri.

Bunun dışında, kampüsteki Oyungezerlerin tanışması ve biraraya gelmeleri için de iyi bir fırsat yakaladığımızı düşünüyorum. Kampüste yapılacak etkinlikler sırasında biraraya gelerek  fikir alışverişi yaparken, aynı zamanda yeni insanlar tanımış olacağız.

Son olarak, mesaj atmadan önce bunun bir ortak çalışma alanı olduğunu ve fikirleriniz ile yorumlarınızı yazmadan önce iki kere düşünmenizi rica ediyorum.
TAN
Üye
Sonunda bu başlık açoldığına göre ilk icraatımı beyan edebilirim:

Okulun kiosklarına(duvarlarda bulunan bilgisayarlar) ana sayfa  olarak Oyungezer'i belirttim.Bu kiosklar sadece Mühendislik mimarlık ve Kütüphanede ler .Diğer bölümlerdeki arkadaşlarında aynısını yapmasını diliyorum.

Bunun dışında eğer bizim okuldan birisi bu yazıyı okuyursa lütfen bana mail atsın.

Not:Şunu da belirtmek isterimki gelecek yıl benim 4. yılım ve arkadaşlarla bir Bilgisayar Oyunculuğu klubü kurmayı planlıyoruz.aslında bunu 1 yıl önce kuracaktık ama benim ve arkadaşlarımın Formula-G'ye katılmaları yüzünden çıkan zaman darlığından heba olsun istemedik.Okulda aynı anda anda kurulan ve kapanan tonla klup var.Akıbeti farklı olsun istedik.
TAN
Üye
Eveeet sevgili arkadaşlar...
Gelecek hafta şenliklerimiz başlıyor.Bir etkinlikte bulunmak istiyorsak bunu koordineli yapmalıyız.O yüzden eğer bu satırları okuyan M.K.Ü'lü bir Oyungezer varsa mutlaka benimle bağlantıya geçsin!
Lord Inquisitor
Üye
Bu üniversite unutuldu galiba....

And the sands of time consumes the forgotten.....
TAN
Üye
Aynen. Bırak da öyle kalsın bari.
inesistente
Üye
arkadaşlar merhaba, mustafa kemal üniversitesi'nde oyunlarla/oyungezer'le ilgili etkinlikler yapan, yapmak isteyen, hayal eden, düşünen, "olsa ne iyi olur" diyenler benle temasa geçebilirler mi acil olarak?

mehmet@oyungezer.com.tr

sevgiler,

samimi patates
Üye
Merhabalar arkadaşlar,

Serpil Abla'yla konuştuk ve Oyungezer Kampüsleri projesini yeniden canlandırmak istediğimize karar verdik. Hazır yaz ayları da gelmişken dedik ki altyapıyı hazırlayalım, gelecek sene için hazırlıklarımızı yapalım. Eğer siz de bu konuda istekliyseniz önce Tuğbek Abi’nin vakti zamanında yazdığı şu yazıları okuyun:

http://www.oyungezer.com.tr/option,com_smf/Itemid,26/topic,3861.0/
http://www.oyungezer.com.tr/option,com_smf/Itemid,26/topic,3862.0/

İsteğiniz söndüyse sağlık olsun; ama tam tersi daha da ateşlendiyseniz samimipatates@oyungezer.com.tr’ye bir mail atın. Fikir ve düşüncelerinizi de maile eklemeyi unutmayın.

Görüşmek üzere.
Yoshi
Üye
Kimse farketmemiş ama Tayfur Ata Sökmen olacak tayfur gökmen değil.
Hatay'ın ilk ve tek cumhurbaşkanıdır kendisi.
discussioncontroller