Windows 7
[WT]Elessar
Üye
[center][img width=600 height=450]http://img171.imageshack.us/img171/5677/vista2bp8.jpg[/img][/center]

2010'da çıkartılacağı öngörülen Windows 7, şu an için "Vista kopyası" damgası yiyor. Ancak bir "pre-alpha tester'ın" YouTube'a gönderdiği video akılları karıştırmadı değil...

Bu da "Eric Traut's Presentation of Windows 7"

Dipnot: Eric Traut currently works for Microsoft in Redmond, Washington as a Distinguished Engineer.

Misafir
2010'a yetiştireceklerse micros~1'u kutlarım. çünkü vista için öngörülen tarih 2003 yazıydı!!!
deddodeddo
Üye
vista, longhorn gibi abuk abuk isimler aramak yerine 7 demeyi sonunda akıl etmişler. inşallah ekran kartı ve işlemciyi daha çok harcayan, yavaş ve uyuz, service pack izlenimi vermeyen, güzel bir windows olur.
kymophobia
Üye
Bu gelecek olan işletim sistemi asıl Vista değil mi zaten?
Baktılar Linux yürüdü gitti, Google için "işletim sistemi" dedikodusu çıktı, saldılar makyajlanmış ve tamamlanmamış Vista'yı piyasaya, selam ettiler.
Sonra da kazandıkları zamanla düzeltmek yerine kaldıkları yerden sistemi yazmaya devam ediyorlar işte.
Biz de Windows Vista mı, 7'mi diye tartışaduralım...
Misafir
MacOS X'leri bu yüzden seviyorum, hem sorun yapmıyor, hem Windows'lar 4-5 paketi yok(Basic, Ultimate vs..) hemde 130$. Hem adam gibi vakitlerde çıkıyor ve getirdiği yenilikler hep çok büyük oluyor. :D
KnightOfPainKnightOfPain
Üye
Bi tek adı karizmatik olmuş :D Windows Yedi falan :D ama bu 2010 da çıkmaz,ben vistayı bile daha yüklemedim yüklememde,XP varken Vistaya ne ihtiyaç varki ?
SYSCLEANER
Mod

Bi tek adı karizmatik olmuş :D Windows Yedi falan :D ama bu 2010 da çıkmaz,ben vistayı bile daha yüklemedim yüklememde,XP varken Vistaya ne ihtiyaç varki ?

Dx10 desem seve seve yükleyeceksin vakti geldiğinde desem :D
KnightOfPainKnightOfPain
Üye
Valla DX10 destekli ekran kartı var ama :D ramler yetmediği için DX10 ile oyun açmama gerek yok (şimdilik!!!) yeni bilgisayarı aldıktan sonra belki yuklerim.
Misafir
7. nesil windows muhtemelen, cpu-gpu teknolojilerindeki değişmelerle (bkz: dergideki "nvidia vs intel" yazısı) piyasaya gelecek. O zamana kadar ya vista ya xp. Fakat bu gidişle vista, çünkü directx 10'un xp'ye çıkartılması muallak.
wincih
Üye

Ben bu videoda koptum asıl. Biraz linux fluxbox biraz macosx biraz ondan biraz bundan bir arayüz yapmışlar....
seyfoyun
Üye
gecen gun windows 7'nin ilk video goruntuleri yayinlandi. Yeni ozellikler gordugum kadariyla soyle.

-Mac OS'daki Dock'un aynisi.
-Multi-touch gestures(iPhone-mac'lerdekinin aynisi)
-Dunyayi uydudan takip edebildigimiz bir sistem(Google Earth'un tipatip aynisi)
discussioncontroller