Windows 7
CúthalionCúthalion
Üye
Tamam, oradan deneyeyim.

Üstünde şöyle yazıyor: "This software included on this Recovery DVD was pre-installed on your hard drive at the factory and may ony be used for backup and recovery of your Asus computer system."

Dizüstüyle gelen Vista orijinal tabii ki ama onun kurulum DVD'sini vermiyorlar da bunu veriyorlar, geri en başa dönebilmek için galiba.

Sorun çıkarsa bir daha format atarım abi, yalama oldu zaten. :P
CúthalionCúthalion
Üye
Opps. Recovery bittikten sonra Driver CD'sini istedi ama okumuyor. Ya da yanlış okuyor, CD'yi geri çıkartıyor Driver CD'si tak diye. Ne yapmam lazım? Acil, o ekranda kaldım öyle.

Ek: Bir şeyler oldu. Cmd komut dizini açıldı. Sonra cd'yi çıkardım ben. Komut dizinini çarpıdan kapattım. Sonra yeniden başlattı, siyah ekran geldi. "Pelase sait sahile Windows bilmem ne bilmem ne" dedi. Sonra yine yeniden başlattı, bu sefer Microsoft Corporation yazan yükleme (loading) ekranı geldi. Sonra mavi arka planda yazdı: "Please wait while Windows sets up your computer." Bunlar uzun sürdü ama açıldı sonunda Vista. Oh be.

Ama bir taraftan yükleme yapıyor herhalde yine (Asus'un programlarını yüklüyor galiba.)

Ek: İngilizce olmuş lan Windows. :D

Bu arada Adobe Reader da yükledi, sonra komut satırı tekrar açıldı ve bilgisayar kapandı. Yeni de açılmadı, düğmesine basarak açtım. :D

Hah şimdi açılınca Vista Home Premium ayarları ayarlama sihirbazı geldi. İlk ekran "Dilim Türkçedir, My Language is English" gibi seçenekler içeriyor.
aztek
Üye
İbretle okuyorum yazdıklarını.
CúthalionCúthalion
Üye
Haha. :D
BiqBossBiqBoss
Üye
Bugün kurulum cdsi elime geçer geçmez pcye format atıp w7 proffesional yüklemeyi planlıyorum. Yalnız sorum şu sizce 32bit mi 64bit mi yükleme yapıyım? İnternette okuduğum kadarıyla 64bit yüklemelerde bazı programlarda sorun oluyormuş 32bite göre yazıldığı için. Napsam bilemedim.
PiranhaPiranha
Üye
64bit Win7 Pro yakışır! :2thumbsup:

"32bit programlar 64bit de sorun çıkartır" efsanesi sonlandı sayılır. Aynı işletim sistemini senelerdir kullanan birisi olarak sistemimde 64bit'den çok 32bit yazılımlar var sen düşün gerisi. O dediğin "32bit'e göre yazıldığı için 64bit yüklemelerde sorunluymuş" gibi birşeyde çok zor, pek karşılaşmadım. 64bit ise 64 32bit ise 32.

En azından 3-5 sene öncesine göre neyse, fakat günümüzde artık 64bit işletim sistemi ve Win7 olmalı. Öyle (5-10 sene önceden kalan) çok çok eski desteği sonlanmış vs bir yazılımla işin olmayacaksa kur 64bit Win7 yaşa keyfini derim... Sadece bu mesajıma bakıp da karar verme belki başka cvp yazanlar olur kararını değiştirir, bir sorun olursa bana çemkirmeyesin sonra :)

Bugün kurulum cdsi elime geçer geçmez pcye format atıp w7 proffesional yüklemeyi planlıyorum. Yalnız sorum şu sizce 32bit mi 64bit mi yükleme yapıyım? İnternette okuduğum kadarıyla 64bit yüklemelerde bazı programlarda sorun oluyormuş 32bite göre yazıldığı için. Napsam bilemedim.

2007 öncesi bir program kullanmıyor isen rahatlıkla 64bit kurabilirsin ve ramlerini tam olarak kullanmak istiyor isen kurmalısın.

SYSCLEANER ustamın yazmasıyla aklıma geldi ya ilk başta söylenecek şeyi yazmamışız :D
64bit derken sistem donanımın da önemli. 4 GB ve üstü RAM kullanırım diyorsan, İşlemcin 64bit destekliyorsa (EMT64) tamamdır. 2007 öncesi diye belirtilmiş hmm olabilir, çok eski yazılımlarla uğraşırım diyorsan 64bit Win7 benimde kafamı karıştırdı şimdi :???
SYSCLEANER
Mod

2007 öncesi bir program kullanmıyor isen rahatlıkla 64bit kurabilirsin ve ramlerini tam olarak kullanmak istiyor isen kurmalısın.
ReyCey98ReyCey98
Üye
w7 ultimate 64 bit kurduk bilgisayara. kaç yıldır xp vardı değişiklik iyi oldu :F
PiranhaPiranha
Üye
Pro iyidir iyi :lol: Bir bakıma WinXP Pro'dan gelen isim alışkanlığı işte.
KnightOfPainKnightOfPain
Üye
Şimdi bi sorunum var ama sorun mu değilmi bilmem , evdeki bilgisayarımda Win7 Ulti 64 Bit var, Firefox açıyorum baya açık kalıyor ne yaparsam yapyım maksimum 200 300 MB yiyior ramden ve işin güzel tarafı ram yiyen işlemleri kapatırsam tekrar 100 MB ye duşuyor,ama iş yerindeki bilgisayarımda win 7 pro 64 Bit var,Firefox bi açıyorum 2-3 site aç , nette gezin derken yarım saat yada 1 saat sonra FireFox resmen 600 ve 700 MB ye ulaşıyor ve bi daha inmiyor,taki kapatıp yeniden açana kadar , şimdi bu bir windows sorunumu yoksa Brawser sorunumu ? çünkü aynı şeyi Opera ve Chrome la yaşıyorum,Operada 500 MB lerde geziniyor , hayret ettim açıkcası .
discussioncontroller