Burglar hakkında...
lotro_tr_31
Üye
yazin lotro ya yeniden basliyorum ve burglar acmaya karar verdim(nihayet)ama simdide hobbit burglar mi yoksa man burglar mi arasinda kaldim hangisi burglar icin daha ideal olan(sonrasinda trait'leri de unutmamak lazim) birde oynayan arkadaslar varsa burglari biraz tarif edebilirlermi?  :katana:
Infrawhite
Üye
ben man öneririm, kendileri en dengesiz race zira ama biraz da sana kalmış, çoğu iyi burglar hobbit. ama man'in Strength of Morale skilli, +1% parry, block, evade skilleri bolca işe yarayan skiller. hobbitte +1 hope ve ölü taklidi yapmak gibi burgların işine yaramayan skiller var. yine de ben rp'mi yaparım diyorsan hobbit ol. ama pve ya da pvp'den birisi için hardcore olarak istiyorsan kesinlikle man aç.
TheodrienTheodrien
Mod
Man aç bence, daha karizma oluyorlar :)
lotro_tr_31
Üye
man trait leri daha iyi hem burglarin isine yarayan might seviyesi iyi en iyisi man olmak galiba
Amroth
Üye
Ben de man açmanı tavsiye ederim...
lotro_tr_31
Üye
kesin man acmaya karar verdim
oynamaya az bir zamanim kaldi(öss)
Infrawhite
Üye
ama nedendir bilemiyorum, dediğim gibi çoğu iyi burglar hobbit. daha eğlnceli ve uygun hobbit burglar oynamaya. ben yine düşün derim sana.
lotro_tr_31
Üye
hobbit biraz daha burglara yatkin shadow damage filan tam burg icin ama race trait leri berbat hic bi ise yaramaz man trait ler ise en saglamlari(cooookkk iyi man burglar da var) :D
lotro_tr_31
Üye
burglari olupta nlatmak isteyen yokmu
nasil gelistiriliyor virtues,stats nelere agirlik vermek lazim ve en onemlii ettenmoors da nasil?
Infrawhite
Üye
burglar değilim ancak anlatayım.

öncelikle PvE ve PvP diye ikiye ayırmak lazım.

PvE burglar'ın görevleri:
Conjunctionlar, debufflar(counter defense, dust in the eyes, reveal weakness), Riddle(yani crowd control), biraz da DPS.
yukarıdakilerden DPS dışında hiçbiri bir stat'a ihtiyaç duymaz. ancak, bir başka mesajımda dediğim gibi, diğer classların DPS'i, champion ve hunter'ınki ile boy ölçüşemeyecek düzeyde olduğundan balrog savaşında dahi kenarda oturup savaşı izleyen burglarlar vardır, ayıplanmazlar(zira balrog'un yanında gidip yanlış yerde durmaktan ölen burglarlar da vardır.). Bu yüzden, burglar'ın boş yere rez harcamaması ve üzerine aggro kaçınca ölmemesi için moralini ve agility'sini yüksek tutması daha önemlidir DPS yapmaya çalışmasından.

PvP burglarını açıklamadan önce burglar hakkında birkaç şeyi açıklığa kavuşturmak isterim. Burglar, bolca survivability skilline sahip bir class'tır. Touch and Go, Find Footing, Hide in plain sight... Ancak bu skillerden yoksun olduğu zamanlarda ya da bu skillerin yeterli olamayacağı kadar uzun süreli durumlarda(boss fight) burglar çok kırılgan bir ırktır, çünkü evade'i veya parry'si yüksek olsa bile block özelliği yoktur. aynı zamanda düşük armour'u ve vitality'si yüzünden bolca damage alır.

Etenmoors'un bugünlerde gönül kralı burglar'dır zaten(renown kralı hunter olmasına karşın =P). Stealth'i, stunları ve critical hitleriyle gang için idealdir zaten burglar.

PvP burglar:
Burglar, pvp'de genelde scouting için kullanılır, ancak burada, savaşta yaptığı DPS düşük miktarda değildir. çünkü boss savaşının aksine buradaki düşmanların canı az(elbette bir boss'a göre), armor'u düşüktür. bu yüzden stealth, aim ve position is everything ile birlikte vurulan surprise strike(hele ki helegrod seti varsa) ölümcül olabilir(Flambard 1,7k vurdu)(ayrıca 2k üzerinde vuran burglarlar da var). her ne kadar buna DPS değil DPH(damage per hour) dense de PvP'de damage dealer görevini üstlenecek durumdadır. Ancak burglar'lar genelde burglar gang raid denen raidlerde gizlice dolaşan bir ordu halinde bulunur.(24/24'lük burglar raidi görmüştüm etten'de. creepler birer birer logout oluyordu.). Bu durumda burglar için damage hala moral'den daha önemlidir. çünkü bir tankın 200 canını götürmek bir hayli zor olsa da touch and go'suz bir burglar'ın 200 canını götürmek uğraş bile gerektirmez. bu yüzden 200 moral yerine biraz daha dps daha önemli olur PvP yapan bir burglar için, haliyle de önemli statlar Agility ve Might olur. Zaten touch and go açacak durumdaki bir burglar ya açık farkla kurtulur ya ölür, 200 can bir fark yaratamaz bu durumda.

Yine de burglar, PvP'yi solo da yapabilen bir class'tır. Bu durumda raid burglar'ının aksine Might'ı biraz kısıp Vitality'yi biraz daha arttırmak yararlı olabilir. Çünkü her savaşta Touch and Go kullanmak için Cooldown'ı beklemek mantıklı olmaz.

Edit: Bizim server'da Drew ve Turkish dışında başarılı man burglar tanımıyorum lotro_tr_31.

Edit2: Bir de Mikaburger ile Reqadan var galiba.
discussioncontroller