Formula 1
Misafir
Biraz önce F1 sezonu bitti ve Ferrari den Kimi Raikonen şampiyon oldu.Ben buna ilahi adalet derim.Ferrari ve Kimi yi gönülden kutluyorum.
matrklorm
Üye
budur işte çalıntı arabayla şampiyon olsalardı bana çok koyardı ama
Vampir
Üye
Sonucun bir şekilde adil olduğuna katılıyorum, ama yine de bugün karşımıza gelen tablo ufak çaplı bir mucizeye tekabül etmiyor değil. Son iki yarışta Hamilton'ın başına gelmeyen kalmayacağını kim söylebilirdi ki?

Raikkonen Ferrari'nin bütün sorunlarına rağmen, bu seneki kişisel performansı ile şampiyon olmayı hakediyor. Taktik bakımından da çoğu zaman oldukça iyiydi. Hamilton ise fazlasıyla genç, gelecekte en azından bir kere, ama büyük ihtimalle birden fazla sayıda şampiyon olacaktır mutlaka.
Tipsy
Üye
Williams ve BMW-Sauber takımları, yakıtları normal sıcaklık derecesinde olmadığı için soruşturmaya alınmış. Eğer diskalifiye olurlarsa Hamilton 4. olacak ve bununla beraber şampiyon. Bu sıcaklık farkı ne kadar etkilidir bilemiyorum ama eğer Kimi' nin şampiyonluğu elinden alınırsa ortalık çok kızışır.

"The BMW Sauber and Williams teams are being investigated by Brazilian Grand Prix stewards over possible technical irregularities on their cars at the end of Sunday’s Interlagos race.

The enquiries relate to fuel temperature, which under Formula One racing’s technical regulations are not allowed to fall more than 10 degrees Celsius below ambient air temperature at any time. Williams and BMW Sauber are understood to have exceeded this range.

Nico Rosberg finished fourth for Williams, with Robert Kubica and Nick Heidfeld fifth and sixth respectively for BMW Sauber. If they were to be disqualified, it would move McLaren’s Lewis Hamilton up from seventh to fourth, making him world champion, rather than Ferrari’s Kimi Raikkonen."

F1.com' dan alıntıdır.
Misafir
Tipsy manyak bilgiler vermişsin tebrikler.

Bu yıl formula nın kara yılı olarak tarihe geçcek heralde. İnş. Kimi nin şamp.lığını elinden almazlar.
Mert
Üye
Helal olsun Ferrari ve Kimi'ye. Çok iyiydiler. Hamilton'a biraz üzüldüm tabii...
Not: Bu arada, şu an bu konuyu görmesem ben açacaktım :)
kusa
Üye
Bu sene ki takımlar nasıl olacak acaba..
Misafir
Yarın 1.30 da başlıyor yarış
sanal180
Üye
O sarışın bir çocuk vardı. Hobileri içki, seks ve f1 olan. Bence o kazanır.
lordwolky33
Üye
Yav bu Red Bulllar sabahki antrenman turlarında iyidiler baya.Dedim iyi bi değişiklik olacak gibi.Yine ilk 4 Ferrari+McLaren oldu.
DarkSoul47DarkSoul47
Üye
sıralama turları atıldı mı?obaaa yarın tarış var ha!!!eğlenceli olacak.TMNF ile kendimi yarışa hazırlamaya başlayayım.yarınım tam bir yarış günü olmalı:)
discussioncontroller