Death Note [2. Oyuna Hazırlık!] [Yeni kurallar ilk mesaja eklendi.]
Misafir
İlk oyun henüz bitmedi, ama yine de şimdiden ikinci oyun topicini bir açıp nabız yoklayayım dedim. =) 2. oyuna eklenecek kurallar hazır sayılır, ancak siz yine de ilk oyundan eksik gördükleriniz, eklenmesini, düzeltilmesini istediğiniz yanlar varsa belirtin burada. Bunlar doğrultusunda 2. oyunun kurallarını düzenleyeceğiz çünkü. =)

Death Note 2

Eklenecekler;

-Shinigami Eyes; Kira'nın 2 tur yaşam süresi kalır. 2 tur içinde her el sorduğu 1 kişinin kimliğini öğrenir.

-Sivil rolü alan oyuncular, oyun başlarken Shinigami'lere hangi tarafta olmayı düşündüklerini belirtmek zorundalar.

-Shinigami'lerle iletişime geçmek zorunlu. Geçenler ödüllendirilecek, geçmeyenler öldürülecek.

-L ve Kira Shinigami'ler aracılığıyla özel RP'ler koyup oyuncuların ilgisini çekmeli.

-Kira 2. turun sonuna kadar Ses seçmeli.

-Oyuna başlayan Kira Fanatikleri, en az bir başka fanatiği daha bilmeli.

-Her hamle de oyunculara bir rol ile ilgili soru sorulacak. (Mesela "Sizce kim L?") Oyuncular şüphelendikleri bir kişinin adını verecek. Oy vermeyen oyundan çıkacak.

-Hamle sonunda en çok şüphelenilen kişiler göz altına alınacak ve 1 el boyunca hiçbir harekette bulunamayacak.

-L, sadece 1 sefere mahsus olmak üzere, başka bir kişiyi kendisi gibi göstererek Kira'nın o el L'in belirlediği kişiyi öldürmesini sağlar. L'in belirlediği kişi herhangi bir taraftan olabilir.
NeoxolmisNeoxolmis
Üye
İlk oyun ne zaman bitti ya o_O diye soracaktım bende tam xD
Misafir
Bitmedi daha. =) Ama ben şimdiden yeni kuralları düşünmeye başladığım için sizin de fikirlerinizi alayım, ilk oyun bitince hemen hazır olsun 2. oyun istedim. =)
Misafir
Hemen başlasın 2. oyun da arası soğutmayın. :)
[WT]Elessar
Üye
MSN'den konuştuklarımız Monthi, MSN'den konuştuklarımız... :D
NeoxolmisNeoxolmis
Üye
BEN DE BEN DE BEN DE BEN DE!!!!!BİRbironbir
Elegie
Üye
Montiiii.....

Anladın sen onu ;) :P
Misafir
Ben varım.
[WT]Elessar
Üye
Ben tabii ki varım. Ama buradan, şimdiden bir ricada bulunuyorum:

Kira veya L kim çıkarsa, lütfen ilk elden beni öldürmesin/sorguya çekmesin. Lütfen... :D
Misafir
Söylememe gerek mi var :)

Elessar valla iyi niyetli öldürmeyin onu sadece hain :P
deddodeddo
Üye
sivillere ipucu verirken kit ve kira yandaşlarına olduğunuzdan daha bonkör davranmalısınız. sonuçta onlar grup tabiki sürekli ilteişim haline olacaklar. ama bir sivil için log yollamak daha zor, daha riskli ve mükafatına ulaşana kadar ohooo...
discussioncontroller