Death Note [2. Oyuna Hazırlık!] [Yeni kurallar ilk mesaja eklendi.]
Misafir
Başka fikri olan? =)
[Deleted User]
The user and all related content has been deleted.
okveyay
Üye
Bence defteri devretme olsun.Kira çok sıkıştığında defteri devretsin.Onu öldürseler bile hala yeni kira yaşıyo olacaktır.
manager80manager80
Üye
manager'i de yazar mısınız?Bakalım burada rp yapınca linç edilicek miyim :P
Misafir
okveyay dedi:

Bence defteri devretme olsun.Kira çok sıkıştığında defteri devretsin.Onu öldürseler bile hala yeni kira yaşıyo olacaktır.

Ohoo, o zaman bitmez oyun. =) Kira her sıkıştı mı defteri devreder, oyun uzadıkça uzar, haksızlık olur L tarafına. =)
Dexter
Üye
Efenim şimdi. Monty oturmuş, yazmış, çok güzel olmuş. Finallerimin olduğu anda tüm oyunu sırtlandığı için çok teşekkür ediyorum. Gerçi dürüm ısmarladım ben de ona ama hadi. :P (Sen mi ısmarlamıştın yoksa olm?)

Öhöm, neyse. Kurallar diyorduk. Ben de bir revizyon yapayım.

Öncelikle, yeni kurallarda en çok dikkat çeken bence Shinigami Eyes. İkinici oyunu düşünürken "Napsak lan?"larımızın ve GTA4 oynarkenki "Şöyle olsun böyle olsun..." konuşmalarımızın sonucunda şu anki haline gelmiştir. Oyunda dengesizlik olabilir diyorsunuz, katılmıyorum; çünkü Kira, emin olmadan "Du bi deneyeyim..." demez, dememeli. Derse hoş olmaz çünkü, demesin bak. :P

İkinci olarak, evvelki oyunda en çok yakınılan şey, Kira'cıların ve sivillerin çok pasif kalmasıydı. Çok affedersiniz ama, ööh yani; Elessar,  bir sivilken KIT'e girdi, Watari oldu, Kira'cıların arasında sızdı. Oyunu tasarlarken "Abi, en kralı sivil olmak be..." dediğimi hatırlıyorum. Hala da aynı düşüncedeyim, çünkü ihtimaller sonsuz. Kasarsanız Kira ya da L bile olabilirsiniz çünkü. Ama kasmayıp öyle "Yolda yürüdüm işte, şey yaptım, sola baktım ama lan, para mı var yoksa yerde!? Ha yok değilmiş, yürümeye devam ettim işte ben de. Dün süper filme gittim o kalmış aklımda bak neyse yürüyeyim yine ABİ PARA VAR YERDE VALLA! Ha yok, yırtıkmış, yürüyeyim ben yine" takılırsanız  olmaz tabii. =)

Başka, başkaa. Hah, Kira'cıların aktif olma şeysi var. Şimdi, biz asla Kira'cılara sadık olma zorunluluğu koymadık. KIT'ler haricinde kimsenin tek bir lidere ve tek bir nedene bağlı kalmasına gerek yoktu. O yüzden de  zaten bir iki kişinin adını bilen Kira da haklı olarak paranoyak takıldı. Gayet de çatır çatır oynadı, Oropher'ın ellerine sağlık; ama keşke planlarına azıcık bizi de dahil etseydin be abi. Neyse, canın sağolsun seviyoruz seni Turgut. ^^

Yok, ne diyordum? Ha şey, Kira'cıların aktif olma şeysi. Şimdi, dönek fanatikler de olabilir; ama kendini Kira'ya adamış manyaklar da. Bu yüzden de Kira kime güveneceğine iyi karar vermeli ki belirsizlik buradan geliyor. Yani Elessar gayet "sattı" Kira'yı, aynı hatayı tekrarlamamak isteyecektir yeni gelenler. Bu yüzden de Can'la deli gibi tartıştığımız kuralı söyleyiveriyorum:

-Oyunun başında, Kira'ya fanatiklerin içinde bir casus olduğu söylenir ve bir sadık Kira taraftarının ismi verilir. Diğer fanatiklere ise toplamda yalnızca üç isim verilir.

Şimdik, ne bu? Bu şu; Kira, yeterince yandaş topladığında Kira fanatikleri arasında bir mini-kurtadam dönecek. Her el biri suçlanacacktır; ama Kira bunu yazmak zorunda değil elbette.

Ayrıca herkese isim verilmemesi de şöyle bir işe yarayacak. Oropher'ın dediği gibi "Bütün Kira'cılar toplandık" partisinin 30 saniye içinde organize edilmemesi için herkese isim verilmemeli diye düşünüyorum. O yüzden Kira'ya casus haberi ve bir isim verilmeli, geri kalan üç isim ise diğer fanatikler arasında paylaştırılmalı. Oyuncu sayısına göre verilecek isim sayısı da artacaktır elbette. Onlar ayarlanır yani.

Ve son olarak, lütfen, lütfen, lütfen bizimle temasa geçin, msn'lerimizi alın, yaptıklarınızı, yapacaklarınızı ve fikirlerinizi anlatın, loglarınızı yollayın. Çünkü eğer yollamazsanız "cross-over event" tadındaki hikayeler yazılmaz ve biz oyunu basit bir kurt-adam gibi görürüz. Ama ben  KIT toplantılarında bulunmak ya da loglarını okumaktan müthiş keyif aldığımı bilirim. Hadi hiçbir şey olmadı, log mog da yok, yine de alın msn'leri, muhabbet edin. Tanışmış oluruz fena mı. Zaten bu oyun vesilesi ile Audiodragon diye bir insan tanıdım ki, olm süpersin lan seviyorum seni de. =)

Neyse ben gideyim azıcık finalime çalışayımi bir sonraki haftanın sonuna kadar 6 tane var daha. Ama haftaya oyunu başlatırız gibime geliyor. Siz müsait misiniz değil misiniz bir söyleyiverin lütfen, sonra kendi kendimize oynamayalım.

Saygıla... Öhöm şey... :P
NeoxolmisNeoxolmis
Üye
Oyun haftaya başlasa iyi olur bence. Bu hafta değilde.
Misafir
Eğer büyük çoğunluk haftaya başlasın derse haftaya başlatırız muhtemelen. =)

Kaan'cım, sende akşama bir ara gel de, hakikaten şu kurallara son bir revizyon çekelim, ona göre başlatırken sorun çıkmasın. =)
NeoxolmisNeoxolmis
Üye
Ya aslında farketmez benim için, ama öteki oyunu ve kuralları daha iyi inceleyip analiz yapmam için zaman gerek ve bunu rahat bir zamanımda yapmalıyım. Bu hafta olursa biraz hızlı okurum ve muhtemelen herşey birbirine girer.
Dexter
Üye
Can, birdenbire hortlatalım, kimse anlamasın başladığını.

Evet, kafayı yedim finallerden.
discussioncontroller