Death Note [2. Oyuna Hazırlık!] [Yeni kurallar ilk mesaja eklendi.]
Misafir
Neoxolmis dedi:

Ya aslında farketmez benim için, ama öteki oyunu ve kuralları daha iyi inceleyip analiz yapmam için zaman gerek ve bunu rahat bir zamanımda yapmalıyım. Bu hafta olursa biraz hızlı okurum ve muhtemelen herşey birbirine girer.

Sen anlamadığın noktaları sor, anlatırız biz sana... =p

Dexter dedi:

Can, birdenbire hortlatalım, kimse anlamasın başladığını.

Evet, kafayı yedim finallerden.

Ohoo, ben başlattım ki aslında çoktan, uyuyun siz... =p
Misafir
Eh, itirazı olan yoksa oyunu haftaya başlatıyoruz o zaman?
Misafir
Tamam başlasın. :)
Misafir
Roger that.

Neoxolmis'e ben anlatırım oyunu ^^
[Deleted User]
The user and all related content has been deleted.
Misafir

Birde şu fikir var aklımda.Diyelimki Shinigamiler bir tenis turnuvası hikayesini anlatıyor.Aslında olay şöyle, L ve Kira Shinigamiler aracılığı ile birbirlerine bir şeyler söylüyor veyahut atışıyorlar, bilmiyorum işte iletişime geçiyorlar;ama kimliklerini belli etmeden tabii.Shinigamiler ise bunu bir tenis turnuvası gibi anlatıyor.Tabii burada ipuçlarını çok dikkatli koymak lazım, yada koyulmaz ama en azından okumak için hoş olur.

Ben varım Monthius ama kaç oyuncumuz var şu anda?Az katılım yüzünden yarım kalmasın?

Hmm, güzel bir fikir aslında bu. Eğer işte bu sefer Kira ve L birbirlerine mesaj yollayıp aktif bir şekilde oyunun hikayesine de katkıda bulunursa daha da süper olacak bu seferki oyun.
[Deleted User]
The user and all related content has been deleted.
Misafir
kira defteri devredebilsin denmiş..
monthide olmaz öyle şey demiş..

efendim gördüğünüz üzre shinigamileri her zaman dinlememek gerekiyor..
ilk oyun ben üşenmesem dağıtacaktım defteri..
evet monthinin izniyle..
ölmeden evvel defterden sayfalar koparıp bunu insanlara dağıtacaktım..
bu rp içinde yasak olmayan birşeydir efendim yapılabilir..
ancak kural olarak koyulmaz sizin düşünmeniz gerekir..
buda benden kiraya destek olsun :)
Misafir
Hmpf... Davul ol e mi Turgut... -_-'

Neyse, kural olarak konulamaz tabi ki ama aklınıza gelen her fikri "olabilir mi böyle birşey?" diye sorabilirsiniz. Eğer kuralları çok fena delip de abuse etmiyorsa emin olun izin verir, hatta yardımcı da oluruz...
okveyay
Üye
Bence şöyle bişey olabilir.Kira 1 kere olmak üzere saedece 1 kişiye verebiilir ve bu verdiği kişi 1 el sonra oyundan çıkartılır.Ve L'e büyük 1 ipucu gider.[Bununla birlikte 5 tane 1 kullanılmış ve hiçbir 1'e(7 oldu) zarar verilmemiştir.]
discussioncontroller