Tekken 5 Karakter Stratejileri
SnakeTheRipper
Üye
bence en iyisi tutmada king.her türlü atıyor adamı o attıkça benim atasım geliyor.kingle tutmalar baya basit bence.omuz tuşları yardımıyla baya rahat oluyor.steve fox gerçekten çok ters.bryana karşı en iyi adam steve.bryandan nefret ettiğim kadar hiç bir karakterden nefret etmiyorum.elimde olsa oyundan silerim xD ( sizde noobken abiniz tarafından bol bol ezilirseniz emin olun sizde benim gibi olursunuz:D ) Nina ile oynayabilirseniz baya etkili nina.
Özellikle kesme yapabilen karakterleri seçmekte fayda var ama dikkat etmek lazım bağımlılık yapıyor kesme :D ben jin'i çok severim.Şu kanatlarıyla boynuzunu çıkartamamak sinirlerimi bozuyor. ekranı kaplıyor
Seifer AlmasySeifer Almasy
Üye
king le çok iyi oynayan adamı gerçekten yenmek bence imkansıza yakın.ha 100 maçda 5 kere yenersin belki ama adam 95 kere seni yener.ne kadar iyi oynarsan oyna.ama bi türlü hareketlerini beceremediğim adamdır o da başka.ben başından beri nooblar gibi paul ile takılıyorum.en rahat onla adam dövülüyo çünkü ondan:)
Ukyo Tachibana
Üye
hiç kimse seçmese de bu oyunun en kral adamı baek do san'dır arkadaşlar.comboları çok ahenklidir bakın.mesela aklımda kaldığı kadarıyla örnek vereyim

bu arkadaşın sağ sol yumruk kombosunu rakip yediği anda maçı yüzde aldınız demektir.sağ sol kombodan sonra geriye basıp 3 kere farklı hafif tekme tuşuna basarsanız adamı havaya fırlatır.adam inerken zamanlamayı iyi ayarlayıp flying eagle yaparsanız karşıdakinin dermanı kalmaz. hadi kolay gelsin
Calla
Üye
Yoshimitsu'yu seçip dövüş başlar başlamaz XOya aynı anda basmak yararlı olabilir.
Esiax
Üye
Favori karakterim king dir.10 hit kombosunu ve bir çok kapma harketini yapabiliyorum ayıptır sölemesi :) tuttuğunu indiren bi karakter ama karşınızdaki kapmaları engellemeyi biliyorsa işiniz zor.Neyse ki king in vuruşları bir çok karakterden güçlü bu nedenle açığını kapattığını düşünüyorum. King sonsuza kadar.( King forever yani :P )
aaslan
Üye
Reborn dedi:

Jack 5 - Geri+Kare, Geri+Kare, Geri+Kare, Geri+Kare, Geri+Kare...
Marduk - Geri+Kare, Geri+Kare, Geri+Kare, Geri+Kare, Geri+Kare...
;D
Karşınızdaki "n00b"sa direk bunu yapın. "Hiç Paul'un 10'luk kombosunu yapacam!" diye kasmaya yok. Çok güzel yiyip yeniliyorlar ;D

jack in üçgen+kare ye basınca(options tan r1-2 l1-2 ye ayarlayabilirsiniz)iki kolunu birden löp diye indirdiği bir hareket var.aynı hareketi kuma-panda da yapıyor.onunla çok güzel adam dövülüyor(tabi stil kaynıyor arada ;D)
Misafir
Benim favori karakterim "Feng" dir.Adam biraz dengesiz ama vurdumu etkili olan bi karakter.Oyunun dengesini bir anda değiştirebiliyor.Tam ölecekken "Great" yapmak adamın kitabında var resmen.Combo olarak "Hungry Tiger"(Geri+üçgen çarpı,daire,üçgen) ve adını hatırlamadığım şu sırtıyla vurma olayı var o da güzeldir. 
darkprensdarkprens
Üye
yoshimitsu:kare,ucgen,kare yuvarlak yuvarlak yuvarlak,kare,kare,kare
Bu arada ileri tusuna basarken xo kamikaze hareketini yapar sonra tekrar xo indian stance;e gecer o siradada ya kareye basin yada x sonra xo
[WT]Elessar
Üye
Oyundaki en taktiksel eleman Devil Jin. Kesinlikle birkaç adım sonrasını düşünmelisiniz bu karakterle (o zaman yenmeyeceğiniz adam yok) , düşünmezseniz feci çuvallarsınız ama... :D
pupo
Üye
adamların özel yeteneklerinin yapıldığı tuşları verebilirmisinizben şunları biliyorum:
xle o aynı anda x le kare aynı anda kare üçgen bi ona bi ona combo 0 üçgen aynı anda
bunlar bütün karekterlerde geçerli
kızım christie xle o yapıp herkesi yeniyorum
adamım edyy hayla açamadım açmam için 100.000 puan kaldı
discussioncontroller