Tavuk Döner vs Diğerleri..
Laçin
Üye
Olur tabii, ama daha dibimdeki buluşmaya gitmek için kemerleri iyice sıkıyorken, bursaya gelmem için artık ne yapmam gerekiyor bilemiyorum ;D Ama nasipse yazın sonunda veya sonbahar ortası gelmeyi çok istiyorum.
Littl3big
Üye
Aaaa laçin geri dönmüş ! ;D
ttng
Üye
Pyros dedi:

2 senedir Mersin'deyim. Döner out Tantuni in buralarda. Tavuk tantuni de var, hatta bence dönerden güzel. Bazı yerlerde 75 kuruşa satıyorlar dürüm halinde (martı ya da güvercin de olabilir), bide su ve limon bedava yanında. İstanbuldan çok daha cüzdan dostu burada yemek yemek.

martı ya da kedi diye çok korkutulmuşlugum vardır arkadaşlar tarafından o mersindeki ucuz döner ve tantunilerin.çarşı tarafındakiler iğrenç oluyor zaten.ya da ben martıdır diye kendimi şartlandırdıgım için bana öyle geliyor :)

tavuk döner bana hep lise günlerimi anımsatır ban o yüzden nefret ederim tavuk dönerden mersinde olunca tantunisiz yaşamak olmuyor haliyle zaten o yüzden genelde tantuni yerim ben de öyle acil durumlarda falan.
Ruaemerthal
Üye
Tavuk Döner Hiç Yiyemedim. Et Döner Tek Geçerim :) Asında İskenderi Tek geçerimde Yarım Saat İçinde Önümde OLmaz :D
bfrheostatbfrheostat
Üye
Dışarıda tavuk yemek sakat iş biraz... Kuş gribi lakırdısı yapmayacağım, zira bunu dememin nedeni o değil. Tavuk çabuk bozulabilen birşey ve kesinlikle iyi pişmeli... Buna kim ne kadar dikkat ediyor bilmiyorum (ha kırmızı et de bozulur evet, ama tavuk kadar çabuk değil)... Bir de tavuk olayında hatırladığım kadarıyla -yanlış bilgilenmenizi istemem- eğer Allah korusun, olur da tavuktan dolayı zehirlenirseniz, zehirlendiğinizi 24 saat sonra anlayabilirmişsiniz. Öyle bir bilgi hatırlıyorum ama gene de yanlış bilgi vermek istemem :)

Tabii bu lafların üzerine evhamlanmayın, yiyin gari... :D
HazeHaze
Üye
Laçin dedi:

İnegöldeyken osmanlı döner yerdim. Ama hakikatten osmanlı gibi dönerdi ;D Belki darklord bilir ;D

"Osmanlı döner miymiş?" diyesim geldi ama demeyeceğim, çatlayın.

İskender rulz. Ucuz tavuk dönerlerden pek yemedim ya, okul zamanı harçlık aldığım zamanlar (ortaokul) oyun almak vs. için biriktirirdim, almadığımda ise (lise yani, tabii şimdi de almıyorum :P) ... yemiyordum işte. Eheh... Hala da yemiyorum. Dershanede öğleden sonra ek ders yapılacaksa kraker/bisküvi vb. birşeylerle geçiştirirdim, onda da paketin yarısına bile gelmeden kalırdı çoğu zaman. Eve erken gelirsem yemek yiyorum, ek dersler konuların bitmesiyle kalkınca (aslında herhangi bir dayatma yok ama girmeyince suçlu hissediyor insan yine de :-\) evde yemek yemeye başladım. Sadece iki gündür aslında. :P
aksu01
Üye
bizim adana da bu dönerler, dürümler her yerde var. millet nerdeyse her öğün yiyorlar(şaka). bunlardan zehirlenen olsaydı en önce buralarda olurdu.
tavuk, et dürümünden bence daha sağlıklı. tavuk beyaz et olduğu için dönerin içine et dışında fazla bir şey katmazlar, katsalar katsalar sadece derisini katarlar. o da o kadar iğrenilecek bir şey değil. et dönerin içine ne katıldığı bence daha belirsiz.
bir de kumru ve martı gibi kuşların eti dönere katılıyor deniliyor. bence en mantıksız yorum bu. ben dönerci olsam en çok buna gülerim. çünkü martı kumru gibi kuşların eti ne budu ne. bir parça et için martı yakalamak tavuk eti almaktan daha pahalı. bir döner şişi için en az 100 tane martı veya kumru gerekir. kim yakalayacak, kim üretecek.
Misafir
Torocan bilir allah ne verdiyse yerim şahsen
bfrheostatbfrheostat
Üye
Sürüm var da ondan aksu01... :) Aynı zamanda dediğin de doğru, kırmızı etin de öyle bir tehlikesi var ^^
Illdan
Üye
"Katık Dürüm" güzel bir olay bence bu bağlamda, Beşiktaş'da "Hatay'ın meşhur döneri." sloganıyla satan bir yer var ki bi ara her gün uğruyordum.
discussioncontroller