Oblivion'da Denediğimiz Güzel Modlar.
Nevermind
Üye
Aslında doğrudan oblivion başlığında geçebilirdi fakat o zamanda çoğu kişinin gözünden kaçardı.Hem yeterince azimli kişiler içinde istediği modları bulmak zor olurdu bu nedenle böyle başlığa gerek duydum...

Benim ilk yazacağım mod: "Oblivion enhanced"

http://planetelderscrolls.gamespy.com/View.php?view=oblivionmods.Detail&id=2000

Hileye kaçmadan oyunun eksiklerini kapama gayesinde bir mod: Sizinle level atlayan yaratıklar olayını düzenliyor ve mesela siz level 20 olduğunuzda, düşmanlarınızda güçleniyor ama eski tipten güçsüz düşmanlarda yeterince sıklıkla karşınıza çıkıyor ama kesinlikle oyunu sıkıcılaştıracak sayıda değil.Sonra artık 10 kişiyi öldürüp "parasıyla değilmi lam!" diyip hapise girip aklanıp çıkamıyorsunuz, bir güzel idam edilebiliyorsunuz. Lichcraft ve werewolf olma eklenmiş ki hemen eklemeliyim handikapları düşünülünce gayette dengeli sayılır başta biraz güçlü hissetsenizde.

Fakat yukarıdakiler dışında vampir klanları falan eklenmiş ama ben pek başarılı bulmadım sonra kendileri amatör seslendirmeler yapmış ki ses kalitesi kulak tırmalıyabiliyor sonra bu modda itemların levelınızdan bağımsız çıkmaları gibi bir düzenlemede var kı sakın bunu açmayın çünkü oyunun başında en güçlü eşyalar geliveriyor elinize(başta kulağa güzel gelsede uzun vadede oyundan sıkılmak için harika bir yol denebilir ;)).

Açlık ve yorulma gibi iki oynayışı değiştiren düzenlemeyide hiç tutmadım ve kesinlikle canınızı sıkıyor ama auto-travel'i kaldırıp ve travel services'i geri getiriyor ki bu kesinlikle oyunu çok değiştiriyor(iyi yönde).

Hepsini yazmasamda bir yığın yenilik daha var bu modda sadece yukarıda uyardıklarımı kapayın çünkü oyunu mındar ediyor...

İkincisi ise: "No Psychic Guards"
http://planetelderscrolls.gamespy.com/View.php?view=OblivionMods.Detail&id=129

Basitçe artık guardlar şehirin neresinde olurlarsa olsunlar bir çığlık duyunca yetişmiyorlar.Bu özellikle assasin oynayan karakterler için harika bir yenilik çünkü ,kendi deneyimle anlatayım; artık guardların nöbetleri sırasında yürüdükleri güzergahı hesaplayıp uzaklaştıkları sırada kurbanınızın evine dalıp işini temize bitirebiliyorsunuz.Etrafta kimse yokken işlediğiniz şuçlardan başınıza bounty konması sorunuda bitiyor.Herkeze gönül rahatlığıyla öneririm.Tek sorunu yeni oyun başlatmanızın gerekmesi...

Üçüncüsü ise:Realistic Prices
http://planetelderscrolls.gamespy.com/View.php?view=OblivionMods.Detail&id=1859

Thief oynarken bir soylunun evini soyup gümüş takımlarını, altın eşyalarını, evdeki değerli mücevherlerini toplayıp toplam 100gp bile alamadığınızda yaşadığımız sıkıntı sona eriyor. Eşyaların değerlerini düzenlen bir mod.Özellikle thief-assasin tarzı oynarken tüm oyun deneyiminizi olumlu yönde arttıran bir moda.Tek sorunu son sürümleriden bir kaç şaçma düzenleme yapılmış olması o yüzden en eskisini kullanın derim.Ayrıca bazı buglarada gebe ona göre...

Yeni bir single player elder scroll's için daha bir kaç yıl bekliyeceğimiz düşünülünce modların önemi tartışılmaz sanırsam :ihi:

Not: Yeni kılıç, kalkan getiren veya sıradan dungeon modlarından ziyade oynanışa ve atmosfere katkısı olan modları yazalım lütfen.Tabi yukarıda saydığım silah, zırh, dungeon modlarından çok başarılı olarak sivrilenlerinide yazabilirsiniz...
DarkSoul47DarkSoul47
Üye
Almgrad kalesi modu fena değil.içinde çok ilginç olaylar dönebiliyor.
midas büyüleri modu da özellikle balrog summonlama ve onun silahını alma olayıyla çok eğlenceli oluyor.
yine yer altı loncasına katılıp araştırmalar yaptığımız mod da çok eğlenceliydi.
Nevermind
Üye
Link verirsen?
deddodeddo
Üye
oyunun oynanışını değil de görselini değişiren modlardan da bahsedebilir misiniz? mesela bir mod vardı etrafta uçan kuşlar ekliyordu.
DarkSoul47DarkSoul47
Üye
link veremiyorum.ama hepsini planetelderscrools'dan aldım.
Nevermind
Üye
Tabiki, sınır koymaya ne hakkım var? Kullanıp memnun olduğunuz her modu yazabilirsiniz.Sadece "süper 60 vuran kılıç" gibi modları yazıp konuda çok genişlemesin insanlar için aradıkları türden modları bulmak kolay olsun demek istedim.
yalimiko
Üye
yaw  hiç oyuna rp eklentisi yapan mod var mı? yada deişik bir tarihte geçen mod fln
Misafir
counter strike modu var ister misin?
Misafir
Ben de 50 küsür mod kullanıyorum ama neredeyse hepsi zırh-silah-kostüm gibi eklentiler.
Metal Milişya
Üye
ALSANA MOD

İsimler benden bulması sizden.

1)Dükkan ve Ev

Street Market 1.6 
XTS Merchant     
Belda Elysium 141 
Simsalashop11 *   

2)Make It Pretty

Better Amulet  *   
Leviathan Soulgems  *
Book Jackets  *   
elven map redux v2 
Ethereal Armor Imperial Legion
Grass without Tiling           
Landscape LOD Border Regions-LandscapeLODTextureReplacement
Loading Screens  *
Low Poly Grass
Natural Environment
Retextured Glass Weapons
Short Grass V2
well used map v2

3)Silah ve Zırh

Black Velvet
DB Shadow Set ELITE
Kagrenac's Tools v1.0
Scythes mod v1.2
Adonnay's Hadhafang 1.5 *
Closed Steel Helmet
Ghogiels Armor 1.3
Medieval Shields 13 OMOD *
Nicos Dreadweave Armor v14
Lost Paladins of the Divines

4)Müzik

Baldur's Gate Music *
Wings of Destiny

5)DiGer

3734-2.1-Keychain-TESSource
Against the Zealots of the Nine
Cure Vampirism
Female Nude Patch **
Topal Island
Ariana Trudeaux
btmod-v2.20 *
KT CustomRaceFix
Mapav1.5
Ren BeautyPack v1 1 (onlyhairs)
SaddleBag v1.24 Installer *
The Fighters Stronghold (OFFICAL) *

MODÜLER PAKET *

Oscuro's Oblivion Overhaul 1.23 (17,6 mb)
FrancescosOptional 4.3b  (493 mb)     
Modular Oblivion Enhanced R17 (61,7 MB RAR)

Versiyonlar güncellenmiş olabilir !

*  Mutlaka bul !
** Dikkat !
Gildor
Üye
Oyunu yükleyeli 3 saat oldu modlamadan başlamayım dedim ne çok mod var ya ayy içim gidiyo ben cumartesi anca başlarım oynamaya...
discussioncontroller