Empire: Total War
Misafir
[img width=450 height=330]http://www.ceidot.com/twtr/empire/resimler/kucuk/ETW_ANNOUNCE_03NEW.jpg[/img]


Dağıtıcı: Sega
Yapımcı: Creative Assambly
Tür: STJ- Turn sistemli
Site: www.totalwar.com
Türkçe site: www.totalwar-turkiye.com


18. yy'den ve 19 yy'nin başına kadar önemli kıtalarda geçen sömürgecilik dönemini konu alan Empire: Total War, bu yıl Almanya'da yapılan Leipzig fuarında Sega tarafından resmen duyruldu. Oyunda oynanabilir devletler şöyle telafuz ediliyor

Empire: Total War gelmiş geçmiş en mükemmel ve en merak uyandıran Total War tecrübesi olacak. Bu, yeni grafik motoru ve teknolojisi ile Total War serilerinin bir devrimidir. Yeni, gelişmiş grafik motoru, şaşırtıcı gerçek zamanlı deniz manzaraları, yeni gelişmiş arazi ve bitki sistemleri, hareketli gökyüzü ve hem yıkılabilen hem de ele geçirilebilen savaş alanı binaları ile yeni bir savaş koreografisi içerecek.

*Empire: Total War yalnızca görsel olarak en güzel Total War oyunu olmayacak aynı zamanda bir sürü yeni özellik ve oynanışa da sahip olacak. Bütün bunlar oyuna bir çok yeni katmanlar eklemesine rağmen E: TW, Total War oyunları içinde oynanabilirliği en yüksek oyun olacak.

*Oyun, 1700 lerden 1800 lerin başlarına kadar olan zamanı konu alacak, bir barut kargaşasının, devrimin, keşiflerin ve İmparatorluk Kurmanın çağını. Bu dönem bir Ttotal War başlığı için gereken her şeye sahip: savaş ve onun teknolojisindeki büyüleyici değişimler, birbirleriyle mücadele içinde güce aç bir çok millet ve heyecanlı ve renkli savaşlar. Bu, eski dünyanın sanayi çağı tırları tarafından olağanüstü bir hızla tarihe gömüldüğü bir devir. Devrim fikirleri heryerde dolaşıyor ve en azından bir monarşi kanlı bir sonla buluşacak.

*Fransız İhtilali ve Amerikan Bağımsızlık Savaşı gibi tarihi olaylara karşı oyuncuların amacı sadece Avrupada değil tüm dünyada yayılan gelmiş geçmiş en büyük imparatorluğu kurmak olacak. Yeni Dünya'daki topraklarda tutunabilir misin ya da Hindistan civarında zengin bir ticaret imparatorluğu kurabilir misin?

*Empire: Total War 3  kıtaya yayılan ve gelişmiş Ticaret, Diplomasi, Görev ve Casusluk sistemleri sunan bir kampanyayı içeriyor. Kampanya haritası tüm bina ve geliştirmelerinin görülebildiği tamamen yenilenmiş yaşayan bir harita olacak. Kampanya, Deli Petro (malum Avrupalılar Büyük Petro derler:), Malborough ve İsveçli 12. Charles gibi geniş bir tarihi karakter yelpazesine sahip olacak. Oyunda Britanya, Prusya, Fransa, İspanya, Amerika ve büyük Osmanlı İparatorluğu'nun da içinde bulunduğu 10 oynanabilir devlet olacak.

*Yeni gerçek zamanlı 3D Deniz savaşları Total War savaş aksiyonunu engin denizlere taşıyor. Bu savaşlar bir bilgisayar oyununda bu güne kadar görülmüş en iyi ve gerçekçi deniz savaşları olacaklar. Gerçekçi yüzüş modeli, top ve tüfek ateşi, gemide asker bulundurma aksiyonları, tamamen yok edilebilen yelkenler, gemi donatma ve savaşı etkileyebilecek hava olayları özelliklerden bazıları.

*Yeni grafik motoru ile karadaki savaşlarda top, havan topu, roket atıcıları gibi silahlarla piyade sıralarını delmek daha zevkli olacak. Gaydacılar, davulcular, flütçüler ve trampetçiler, tüfek sesleri, top patlamaları ve süvari saldırılarının yanında seslerini duyurmaya çalışacaklar. Oyuncular birimlerin dizilimlerini ayarlarken generaller alaylara emirler yağdıracaklar. Çatışma alanı süngülenmiş ya da kuşun yemiş ölü ve yaralıların bedenleri ile dolarken silahlar sıkışacak ve ateşlenmiycek, toplar ısınıp infilak edecek.

*Empire:Total War oynanabilirliği en yüksek Total War oyunu olacak. Geleşmiş otomatik ayarlar, iyi bir tavsiye sistemi ve antrenmanlar yeni oyucuların Total War'u kolay ve hızlı bir şekilde öğrenmesini sağlayacaklar.

*Daha iyi taktikler kurgulayan, karada ve denizde aktif yeni baştan düzenlenmiş bir yapay zeka olacak.

Açıklama Creative Assambly görevlilerinden Jack Lusted'e aittir.


EreN
Üye
Bu da ne böy le...
Üniversite yalan olacak bu gidişle :D
Gigafan
Üye
Cıkıs tarihi ile ilgili bilgi yok mu hiç? En azından sene olarak falan..
KnightOfPainKnightOfPain
Üye
Valla yanlış hatırlamıyorsam en erken kasım 2008,ama bu sefer CA'nin işi zor,çunku elinde sadece bu proje yok,konsollar için başka proje yapyorlar,bide bu oyunu sıfırdan yazyorlar yani motor hazır değil MTW 2 gibi,belki daha fazla bekleriz.
Misafir
Beyler ETW gizlice CA'nın başka bir stüdyosunda yapılmış ve neredeyse bitmiş. 2008 dedilerse çıkar ve bence son bahara doğru çıkacak.
gastovski
Üye
Deniz savaşı görelim gözümüş gönlümüz açılsın.
Fighter
Üye
Haziran ayından önce çıkmasın da.
KnightOfPainKnightOfPain
Üye
Anaaa...Halife ne diyorsun be abi ?:D genemi uyukusuz kalcam ben ya ?:( hele hazıran gibi çıksın yazda oyniyalim :)bu arada Strateji Haritasindan ekran göruntusu yokmu?
Misafir
ıh yok fakat 3 kıta olacak  ;D söylentiler arasında bir sürü devlet oalacağı var. 20 felan değil 40-50
balparmak
Üye
ohh çok sevindim bu habere.bu yazdan sonra sistemide yenilemiş olucam tam zamanında yakalıcam oyunu.ohh  ;D
Misafir
Yeni Total War çıkacağını duyduğumda "Rome dur ne olacak1 demiştim. Ama böyle bir haber beni daha çok heyecanlandırdı. Deniz savaşlarının yanında karaya olan önemi azaltmazlarsa süper olacak. Ama Creative e güvenelim değil mi o işini bilir :D .
discussioncontroller