Empire: Total War
AlphariusAlpharius
Üye

keşke rome ile başlasaydın daha kolay alışırdın...

Aynen. Hem Rome'da olan bir çok hoş detay Empire ve Napoleon'da yok.

@Alta: Bak Rome ile başla fikrin değişecek diyoruz :)
HolybolyHolyboly
Üye
Napoleon Total War beni hiç sarmadı.Şu deniz savaşları dışında ilgimi çeken pek bir şey olmadı.Sanırım benim kabızlığımdanda kaynaklanan bir kontrol sıkıntım var...Total war serisine bulaşmama kararı alacağım.Herkes bildiği oyunu oynasın. :D
Cevaplarınız için teşekkürler.
joseph fouchejoseph fouche
Üye

Napoleon Total War beni hiç sarmadı.Şu deniz savaşları dışında ilgimi çeken pek bir şey olmadı.Sanırım benim kabızlığımdanda kaynaklanan bir kontrol sıkıntım var...Total war serisine bulaşmama kararı alacağım.Herkes bildiği oyunu oynasın. :D
Cevaplarınız için teşekkürler.

deniz savaşları konusunda haklısın ben bile bir senede alıştım ama şimdi inanılmaz zevkli geliyor. Ama total warı bırakmak nedir yahu? rome dan başla !
HolybolyHolyboly
Üye
@josephfouche ya aslında ben beceremiyorum oyunu :D saçma saçma işler yapıyorum..üstüne birde sinir oluyorum.Niye olmuyo diye.
Broken Badly
Üye
Ben tekrar oynamak için kurup Maratha'yı aldım, ticaret yapa yapa hiç savaşmadan şehirlere bastırıp parayı genişliyorum. Değişik tatktikler uygulayabilecek kadar oynamadan oyunu bırakmamanı öneririm. Dönemin savaşları biraz garip, tüfeğe alışmak zor, haritada oynarken neyin ne olduğunu anlamak zor falan ama alışınca çok da kötü değil. Madem hiç oynayasın gelmiyor Rome ya da Medieval 2'yi falan dene bari.

edit: 9 gün geçmiş son mesaj yazılalı :silly:
baypalbaypal
Üye
empire total war da beyaz ekran hatası çözüldümü ?
resmi bi yama filan varmı ?
Broken Badly
Üye
Şimdi konuyu hortlatma çabası olarak almayın ama, bir sorun var ya. Ben oyunu very hard/ very hard'da hiç bir şekilde oynayamıyorum. Bu güne kadar en zor ayarlarla hiç bir Total War'da böylesine zorlanmamıştım. Med2'de de zor oluyordu ama bir şekilde işler rayına oturuyordu. Özellikle yamalı hali, (ki oyunu beğenip steam'den aldığım için otomatik yamıyor zaten steam) bir bela. Hiç bir müttefikim on turn bile sadakat göstermiyor. Friendly ülkeler sebepsiz savaşa giriyor. Maratha'yı alıyorum mesela, mughal vs zorlamazken, taa ebesinin avrupasından ingilizler, fransızlar, hatta prussia gelip çıkartma yapıyor. Avrupa devleti olunca zaten tüm dünyaya düşman oluyorum, öyle hiç bölge almadan ticarete kasmak falan bırak, savunma yaptığım orduyu tamir edemeden başka bir ordu geliyor. Anlamıyorum hata nerde? Bütün bakanlarım lower class happiness ile dolu, aylık 8000 gelirim var, tamamı ordu yenilemeye gidiyor. Yayılamıyorum çünkü sürekli ana karaya/şehre olmadık bir yerden çıkarma yapıveriyorlar. Tüm ülkeler öyle ya da böyle bana savaş açıyor, adama 10000 artı teknoloji veriyorum, savaşı bırakmıyor, şehirlerini yağmalıyorum, ordularını bitiriyorum, tık yok. Yamaları falan mı hard/very hard ile vh/vh arasında da dağlar kadar fark var, ben niye beceremiyorum bunu oynamayı ya?

edit: Very hard ayarlarda Maratha hariç hiç bir ülke ile 1715'i göremedim. İngiltere ile bile.
MelkorMelkor
Üye
@broken badly

ispanya'yı dene derim. o aradığın, seni yarı yolda bırakmayacak müttefikin ise fransa olacaktır. sadece madrid'de devrim olduğunda ilişkilerim biraz kötüleşmişti onu da ufak ufak hediyelerle çözdüm. yine de çok zorlandım (very hard/very hard). ingiltere tam bir bela. ben onlara bulaşmadım bile amerika'da kuzeye çıkmadım ama onlar en savunmasız anımda (abartmıyorum ard arda onbinlerce askerle hindistan'a çıkartma yaptığım sıralarda) iber yarımadası'na ordularını yollamaya başladılar. ama madrid civarında fransa ordusu dolanıyordu ve adamlar resmen şehrin kuşatmasını bozdu. bana çok önemli zaman kazandırdılar. ayrıca amerika'da da ingiltere'ye karşı savaşımda çok yardımcıydılar.

ama oyunun sonlarında önce londra'ya anlamsız saldırılar yaptım. yenildim haliyle. ben güney amerika ve karayipleri ingilizlere, ingilizler de kuzey amerika topraklarını bana ve fransızlara kaptırmıştı. topraklar yer değiştirdi bildiğin. ama gelirim çok düştü. hindistan'ı da alamadım. sonra oyun kaydım silindi zaten formatla.
Broken Badly
Üye
Ben bu gün ingiltereyle bir daha denedim şansımı, gemi üstüne gemi bastım. Tüm ticaret noktalarında ilk 25 turnde herkesi sildim, ama genişlemeci davranmadım. Tüm parayı donanmaya yatırıp gelirleri artırdım. İsveç rusya ile danimarkaya dalıp bir kaç toprak aldıktan sonra onlarla müttefik oldum. Fransa-İspanya bana hiç savaş açmadılar. Fransa en nihayet ABD çıkınca tüm amerika topraklarını kaybedip avrupada 4 bölge kaldı. Ama hala ekonomi puanı benden kat kat üstün, ordularım ancak yetiyor adamlara. Anlamadım ki ben parayı nerden kazanacağım. Herkesin zibilyon sayıda askeri var zaten. Üç tam ordudan fazlasını zor besliyorum tüm ekonomi ticaret olduğu için. Acaba fransa kendi kendine yamulmuşken en ideal saldırılacak ülke hangisi olabilir diye düşündüm de, kime savaş açsam fransa-ispanya bana saldıracaktı nasılsa, ben de parisi ve amsterdamı pat diye alıverdim. Şimdi korkuyorum haritanın olmadık bir yerinden tomar tomar orduyu londraya çıkaracaklar diye. Cidden geriliyorum yani :)
Gullo
Üye
Strateji oynayacaksanız Europa Universalis varken Total War oynanmaz arkadaş ! Savaşları yönetmek istiyorsanız Total War oynayın tabii karışan yok ehe...
discussioncontroller