World of Warcraft'a başlamak
xAranelx
Üye
Bir süredir private sunucularda oynuyordum, gerek buglarının çok olması , gerekse kalitesizlikleri yüzünden resmi sunucuya geçme kararı aldım, fakat aklıma bazı sorular takıldı, cevaplandırabilirseniz çok süper olacak :)

Ha bir de belirteyim ki, OGZ'nin Şifremi Unuttum sistemi çalışmıyor, bin bir türlü hata mesajı verebiliyor kendisi, bir el atılsa iyi olacak ona.

1) World of Warcraft'ın aylık ücreti ne kadar? Yanılmıyorsam 13 € idi ama değişti mi, ne oldu?
2) Kartla ödeme işi bana pek uymuyor, Aralgame.com 'daki Pre-Paid kartlar iş görür mü ?
3) EN, US vs. derken işler karışıyor biraz, nasıl kayıt yaptırıyoruz buna ?
4) Private sunucularda takılmamdan tahmin edebileceğiniz üzere, WoW'um da orijinal değil :) Haliyle Auth. Key'im falan yok, satın almam gerekiyor, sormak istediğimse, illa da hem WoW hem de TBC yi ayrı ayrı mı almalıyım yoksa birini almak yeterli mi ? Ayrıca bu kutuları satın almak yeterli olacak mı? Kurulu oyunum ile giriş yapabilir miyim, yoksa bir de bu kutulardan sil baştan kurulum mu gerekecek ?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler :)

For the Horde! :P
AshkaelAshkael
Üye
slm xaranelx

1) eet. Wow ' un aylık ücreti 13 Euro. ama wow 'a başlayınca 1.ay bedava.

2) Aral game ara ara pre paid kartlar getiriyo diye biliyorum ama bu konuda aralgame.com' a başvursan daha iyi olur.

3)Wow ' da , dünya üzerinde 3 ana server bulunmakta : Us(amerika) , Eu(avrupa) , ve Çin serverleri. eee bizde avrupa' ya yakın olduğumuz için ( mesafe olarak :D ) EU serverlarında oynamam cok daha ıyı olur.zaten Türkiyeden alıcağın oyun direk olarak EU serverlarına bağlanıcaktır.( adres olarak www.wow-europe.com )Şu aralar oyunun fiyatıda gayet makul durumda zaten.Wow ' un kendisi 30 ytl civarı. TBC ise 40 ytl.ayrıca wow battle chest adında içinde hem wow'un hemde TBC'nin olduğu bi paketi de uygun bi fiyata bulabilirsin Türkiyede.

4) elindeki cd ler korsan olsa bile , orjinal Auth.key ' i kullanarak orjinal serverlara girebilirsin. bu auth.key' i internetden bulabiliyorsun ve aşşağı yukarı kutulu versiyonla aynı fiyat yanılmıyorsam.o yuzden hazır fiyatları da bu kadar uygunken gidip orjinal kutu alman çok daha uygun olur kanımca.
dier soruna gelicek olursak : Wow ' u zaten alman lazım.ama TBC ' yi ilk başta almak zorunda diilsin.Ama eninde sonunda alıcaksın TBC'yi.Ayrıca Dranei ve Blood elf ırklarıyla oynamak içinde TBC şart.Bence durumun uygunsa Hem Wow ' u hemde TBC' baştan alıp rahat et :).
Bence hazır oyunu da orjinal almışken , eski korsan wow ' u tamanen sil ve Orj. gıcır gıcır Wow'unu sıfırdan yükle sistemine. :D
Aranel
Üye
Cevabın için teşekkürler :) Aral 'dan hem wow + tbc yi hem de 2 aylık prepaid kartı satın almaya karar verdim :)

Bu arada, biri xAranelx'i silebilir mi ? Kendi şifremi kendim buldum en sonunda :)
defecteddefected
Üye
Spirit
Üye
Evet silip yeni baştan kurman daha sağlıklı olacaktır. Olası sorunları önlemek açısından. Bu arada Ashkael biz buralarda Türkçe konuşuruz. Türkçe'de de eet diye bir kelime olduğunu sanmıyorum. Sana da dikkat etmeni öneririm.
Nyse
Üye
Spirit bu arada bende birşeyler yazıcaktım sorulara ama bi baktım 2008'den kalma bir başlık olduğunu görünce vazgeçtim. Bence çoktan başlamıştır oyuna :D
Spirit
Üye
Valla ben baktığımda okumadığım yeni mesajlar kategorisindeydi. Bilmiyorum eski bir konu mu değil mi. Sormak istediğin bir şey varsa yardımcı olmaya çalışırım.
falanca17
Üye
Arkadaşım bu aralar WOW başlamayı düşünüyor. Bana soruyor ama oynamadığım için pek bilgili değilim. Başlasın mı yoksa geç mi kaldı?Yeni başlayanlar için tavsiyeler neler?
Spirit
Üye
WOW'a başlamanıun zamanı yoktur. Oyun bu. Herkes her istediği zaman başlayabilir. Böyle saçma düşünceleri kafanızda barındırmayın.
falanca17
Üye
İyide oyuna yeni başlayanlar ezik takılmak zorunda kalıcak. Sen yıllardır oynuyorsun, sendeki ekibi sendeki parayı yapması için yıllarca oynamak gerek. Senin elinde armut toplamayacağını düşünürsek, sana yetişmek imkansıza yakın mesela. Yeni başlayanlar için zor olması normaldir.
DharkanDharkan
Üye
Yoo alakası yok. O beceremeyenlerin beceriksizliği.
discussioncontroller