Çikolata.
123459
Misafir
Evet süper zeka işletme dersi öğretmenim benden çikolata firmalarıyla ilgili bir anket yapmamı, ankette en çok hangi çikolatanın ve firmanın sevildiğini tespit etmemi ve anketi yaptığın yerdeki oranların Türkiyedeki çikolata satışlarının yüzde kaçını temsil ettiğini gösteren grafiksel bir araştırma yapmamı istedi, enteresan ödev isteği karşısında dumura uğramışlığımı saklayamama rağmen bende hemen gidip oyungezere bir başlık açayım, nasıl olsa oradaki arkadaşlar, dostlar, oyunseverler pc başında çok çikolata tüketir, hemde bana yardımcı olurlar gibisinden bir düşünceye kapıldım, kısacası "çok kolay hocam" tepkisi verdim, yüzümü kara çıkartmayacağınızdan eminim, bu başlığa hangi çikolatayı sevdiğinizi ve neden sevdiğinizi kısa bir mesaj bukleti halinde yazarsanız çok ama çok mesut olacağım.. Şimdiden teşekkürler..

Ben kendimden başlayayım, ben kinder türevi her türlü çikolatanın manyağıyım, sebebi ise o sütle çikolatanın bereber ortak bir payda oluşturup ağzımda yok olma anı :)
Jedi Panelvan
Üye
Nestle Damak.
Jedi Panelvan
Üye
Ha sebebi de lazim? Böyle dopdolu taskin bir sey, kizgin kumlard... Neyse, adamlar biliyor bu isi, cok muadili var bunun Rio falan gibi ama Damak bambaska, Coca cola gibi iste. Erimisken bile ayri güzel, hele o fistiklari mmmm...
[WT]Elessar
Üye
Toblerone

İçindeki badem ve bal birleşimine bitiyorum...
Çağlayan
Üye
Ülker'in kırmızı standart çikolatası. Sade sütlü ve katkı maddesi (badem fındık, fıstık) yok. Çikolataya karışan diğer lezzetler olmadan, bol sütlü bir tada ulaşıyorsunuz. Çikolatası da yumuşak bir lezzete sahip, acımsı değil ya da diğerleri gibi baymıyor. Ece serisi de güzeldi.

Tüp çokokrem süper. Alpella'nın da bir iki çeşidi güzeldir. Rio değil ama, sevemedim onu. Alpella Rulo'ya bayılırdım, paket paket yerdim eskiden. Milka'yı, Eti'yi vs sevmem. Kinder'in yumurtası hariç, kalan çikolatalarının tadı iğrenç. Bir de şey, Magnum'un çikolataları var ya, şu küçücük şeye servet ödediğiniz. Berbatlar.

Bu arada evren üzerindeki gelmiş geçmiş en muhteşem çikolata tadı Nutella'ya aittir. O nasıl bir lezzettir, kıvamdır. İnsanın bir oturuşta hepsini bitiresi geliyor.
Misafir
Antep fıstıklı var ya, Ülker'in. Ona bayılıyorum. Bir de yurtdışından veya havalimanın alışveriş bölümünden alınan nestle fındıklı çikolatalar var, böyle kırılmış fındık değil de, tam fındık, dolu dolu, enfes.

Nutelle konusuna ise hiç girmeyelim. Ahh keşke arkadaşlığımız bana zarar vermeseydi, ölene dek beraber kalabilseydik, ama olmadı işte...
Rhaktor
Üye
Eti Çikolata Keyfi Antep Fıstıklı Bitter
Pixelponny
Üye
Elessar: Toblerone'ı çocukken de sevememiştim, hala sevemiyorum.
Çağlayan: Ülker kırmızı'ya katılıyorum =)

+ Milka Happycows. Eski Milka tadını az da olsa verebiliyor.
+ Milka Milkinis tabii ki.
+ Kinder Bueno. Offf.
TodzaTodza
Üye
Valla Alpella haricinde her markayı yerim,ayırım yapmam. Siyah ve içinde türlü fındık fıstık olan çeşitleri de pek tercih ettiğim söylenemez ama marka olarak bir tek Alpella'yı sevmiyorum,kanımca nasıl çikolata yapıldığından haberleri yok. Ne gofretleri bir şeye benziyor,ne ekmeğe sürülenleri ne normal çikolataları. Velhasıl Alp ismini sadece İtalya'yı çevreleyen dağlar olarak görmek istiyoruz efenim ;D
cRim the Lost
Üye
milka'nın şu yeni modelleri, bronze. bol sütlü olması ve içindeki crunch'lar cezbediyor beni :p
berx
Üye
Bildiğimiz şu küçük kinder'ler, Kinder bueno ve Ülker golden antep fıstıklı favorilerim.
123459
discussioncontroller