Death Note 2 [Oyun sona erdi. Domine Kira!]
Misafir
[center]DEATH NOTE 2[/center]
[center][img width=400 height=565]http://img507.imageshack.us/img507/6460/deathnotevk6.jpg[/img][/center]

Oyuncu Listesi;

-Neoxolmis
-Lynx Lynx
-[WT]Elessar
-Elegie
-Gabriel
-deddo
-Audiodragon
-okveyay
-Scorpio?
-Vulherin
-FireMc
-hi_jacker
-Zer0
-glowel
-Thyestes
-bario?
-Mr. Badii
-manager80
-sbeilin
-Bukangra
-Jon Irenicus
-anger rabbit
-Eärwen
-enterproxy
-Dual Saber
-ScarletBanShee
-Blight
-Tyrael
-Crow
-Puhaha
-Çepni
-Hammerheart
-hannibal_king
-Fool Arcana
-Çağlayan

Listeyi kontrol ediniz, oyundan çıkmak isteyen, katılmak isteyen varsa belirtmek için son şansı, zira bu akşam yada yarın akşam rolleri dağıtmaya başlayacağım.

Kurallar;

1) Katılan oyuncuların rolleri kurayla belirlenecektir. Hiç kimsenin bir diğerinin rolünden haberdar olmaması gerekmektedir.

2) Oyun, kurtadam oyunlarına benzer şekilde ilerlemektedir. Günsonu yerine Hamle Sonu terimi kullanılmaktadır. Turun bitiş zamanı olarak bir hamle sonu zamanı önceden belirlenir. Oyuncular vermeleri gereken kararları belirtilen bu zamana kadar vermelidir.

3) Özel rol sahibi oyuncular, o tur içinde gerçekleştirecekleri hareketleri oyun yöneticilerine özel mesaj atarak belirtmelidir. (Oyun Yöneticileri; Monthius ve Dexter'dır.)

4) RP yapmak zorunludur. Karakterinize uygun olarak oyundaki durumu değerlendirip analiz ve rol yapmanız hem herkesin oyundan alacağı zevki arttıracaktır, hem de oyundaki çatışma ve entrika olgusunu yükseltecektir. Karakterine uygun davranmayan yada oyunun düzenini bozan oyuncular Shinigamiler (Oyun Yöneticileri) tarafından önce 1 kere uyarılacak, bu hareketlerinin devamında ise isimleri Shinigamiler tarafından Death Note'a yazılarak öldürüleceklerdir. Bu kural, ilk oyunda olduğundan çok daha ciddi bir şekilde uygulanacaktır.

5) Oyunda üç adet taraf bulunmakta. Kira fanatikleri, KIT (Kira Investigation Team) ve siviller. Kira fanatiklerinin amacı, KIT'i ve L'i elimine etmek, KIT ajanlarının kendi içlerine sızmasını engellemek ve Kira'yı bu dünyadaki mutlak Adalet değeri haline getirmektir. KIT'in amacı ise tam tersi olarak Kira fanatiklerinin kendi içlerine sızmasını engelleyip, Kira'yı bulup yakalayarak adaleti sağlamaktır. Kira fanatikleri Kira'yı bulmaya çalışıp, onunla ortak çalışırken, KIT ajanları doğrudan L'in altında çalışmaktadır. Siviller ise tarafsız olarak başlayıp, kendilerini kanıtladıkları sürece istedikleri tarafa katılabileceklerdir. Ancak bir sivilin casus olma ihtimali her zaman olabileceğinden dolayı Kira fanatiklerinin ve KIT'in yanlarına kimi alacaklarını oldukça dikkatli seçmeleri gerekecektir.

6) Her hamle sonunda oyunculara Shinigami'ler tarafından bir rol ile ilgili soru sorulacak. (Mesela "Sizce kim L?") Oyuncular şüphelendikleri bir kişinin adını verecek. Oy kullanmak zorunludur. Oy vermeyen oyuncular isimleri Death Note'a yazılarak oyundan çıkarılacaktır.

7) -Hamle sonunda en çok şüphelenilen kişiler göz altına alınacak ve 1 el boyunca hiçbir harekette bulunamayacak. Sorgu ve göz altı farklı şeylerdir. Göz altına alınan oyuncu 1 el sonra oyuna geri dönecektir.

8) Kira ve L, zor durumlarda kullanabilecekleri özel birer güce sahiptirler. Bu güçler;

Kira için;
-Shinigami Eyes; Kira'nın 2 tur yaşam süresi kalır. 2 tur içinde her el sorduğu 1 kişinin kimliğini öğrenir. 2. turun sonunda Kira ölür.


L için;
-L, sadece 1 sefere mahsus olmak üzere, başka bir kişiyi kendisi gibi göstererek Kira'nın o el L'in belirlediği kişiyi öldürmesini sağlar. L'in belirlediği kişi herhangi bir taraftan (Kira'nın kendi tarafından bile)olabilir.9) Oyunda oynamayan yada oyundan çıkmış kişiler, oyuna kesinlikle müdahale edemez.

10) Oldukça önemli; diğer oyuncularla yaptığınız fikir fırtınaları, konuşmaları, pm'leşmeleri vb belgeleri eksiksiz bir şekilde Shinigami'lere yollayanlar oldukça önemli ipuçlarıyla ödüllendirileceklerdir. Eğer bir oyuncunun Shinigami'lerin arkasından iş çevirdiği farkedilirse o oyuncu derhal öldürülecektir. O yüzden Shinigami'lerin arkasından iş çevirmemenizi tavsiye ediyoruz. Zira unutmayın, biz oyunda taraf değiliz, konuşma loglarınızı ve planlarınızı öğrenme amacımız bunları oyunu güzelleştirmede, hikayeyi zenginleştirmede kullanacak olmamızdır.

11) L ve Kira'dan beklentilerimiz büyük olacak. Oyuna bol bol katılım ve RP yaparak oyunu hem bizler, hem de diğer oyuncular için çok daha eğlenceli hale getirmelerini bekliyoruz.


Kurallar Monthius ve Dexter tarafından hazırlanmıştır.

Roller;

Kira: Death Note'un sahibi. Her Hamle Sonunda 1 kişinin adını Death Note'a yazarak o kişiyi öldürebilir. Amacı dünyayı suçlulardan ve yozlaşmış insanlardan kurtararak yeni bir dünya düzeni sağlamak, sadece kendi seçtiği, yaşamaya layık olan insanlara yönelik bir dünya yaratmaktır. Kira fanatikleri arasından kendine sözcü olarak bir kişi seçip, onu Kira'nın Sesi (Voice of Kira) olarak atayabilir. İzlemeye alındığı takdirde Shinigamiler tarafından kendisine ufak, farkedilmesi zor ipuçları bırakılacaktır. Kimliği sadece Kira'nın sesi tarafından bilinir. 2. turun sonunda kendine bir Kira'nın Sesi seçmelidir. Oyun başladığında 1 Kira Fanatiği'ni bilmektedir.

Kira'nın Sesi: Kira'nın kendi fanatikleri arasından seçeceği bir kişidir. Kira'nın doğrudan kontakta olacağı ve Kira'nın kimliğini bilen tek kişi olacaktır. Kira'nın dış dünya ile doğrudan bağlantısını gerçekleştirecek kişi olduğundan, Kira'nın halka ve polise duyurmak istediği şeyleri duyurmakla görevlidir. Aynı zamanda sivilleri Kira fanatiği yapmak da onun görevidir. KIT tarafından sorguya çekilemez. Kimliği herkes tarafından bilinir. Kira tarafından en geç 2. turun sonunda seçilir.

Kira Fanatikleri: Kira'nın suçluları cezalandırarak yaratmaya çalıştığı yeni dünya düzenini savunan kesimdir. Amaçları, Watari ve L'in kimliğini bularak bunu Kira'nın sesi aracılığıyla Kira'ya ulaştırmaktır. Bazı Kira fanatikleri, Kira'yla ilgili çeşitli ipuçlarına sahip olacaktır. Eğer KIT çalışanları, ipucuna sahip bir Kira Fanatiğini sorguya alırlarsa, Kira'nın kimliğiyle ilgili bazı şeyler öğrenebilirler. Aynı zamanda Kira'nın yaptıklarını fanatikçe destekleyerek sivil halkı da kendi yanlarına çekmeye çalışacaklardır. İçlerinden biri, Kira'nın gözüne girmeyi başarabilirse Kira'nın Sesi rütbesine erişecektir. Bazı Kira fanatikleri oyun başlarken diğer Kira fanatiklerinden birinin kimliğini öğrenir. Ancak tüm Kira fanatikleri bu bilgiye sahip değildir.

L: Dünyanın en ünlü dedektifidir. Şu ana kadar girdiği bütün davaları çözüme ulaştırmıştır. Amacı Kira'nın kimliğini bulmak ve onu adalete teslim etmektir. Emrinde çok geniş bir istihbarat ağı bulunmaktadır. Her Hamle Sonunda, Kira olduğundan şüphelendiği bir oyuncuyu kamera, izleme ve dinleme cihazlarıyla takibe aldırabilir. İzlemeye aldırdığı oyuncularla ilgili bilgileri KIT ajanlarına Watari aracılığıyla verebilir. Kimliğini sadece Watari bilmektedir.

Watari: Watari, L'in sağ koludur. L'in KIT ve sivil halkla bağlantısını sağlar. L'in kimliğini bilen tek kişidir. L'in izlemeye aldığı kişiler doğrusunda KIT ajanlarına tavsiyeler vererek kimin sorguya çekileceğinin seçilmesinde yardımcı olur. Aynı zamanda sivilleri L'in tarafına çekerek KIT'e katılmaya ikna etmek de onun görevidir. Kimliği sadece KIT ajanları ve L tarafından bilinir.

KIT(Kira Investigation Team) Ajanları: KIT Ajanları Watari ve L tarafından seçilmiş özel bir birliktir. Başlangıçta sayıları sınırlıdır, diğer KIT ajanlarını ve Watari'nin kimliğini bilirler. L'in izlemeye aldığı kişilerle ilgili verdiği tavsiyelere bağlı olarak her gün sonunda ortak bir kararla bir kişiyi sorguya alırlar. Eğer sorguya aldıkları kişiden herhangi bir bilgi alamazlarsa, L medyanın tepkisine maruz kalmamak için bir KIT üyesini feda etmek zorunda kalır. Sorguya alınan kişi de aynı zamanda oyundan çıkar. Aynı zamanda Kira fanatiklerinin içine sızmaya çalışarak Kira'nın kimliğini öğrenmeye çalışacaklardır.

Siviller: Sivil halk, oyuna nötr başlayan ve kendi seçimine göre iki taraftan birine katılabilen oyunculardır. İki taraftan birine katılabilmek için destekledikleri tarafı hareketleriyle belli edip, güven kazanmaları gerekmektedir. Sivil olan oyuncular, oyun başlarken katılmayı düşündükleri tarafı Shinigami'lere bildirmelidir. Eğer oyunun ilerleyen kısımlarında taraf değiştirmeyi düşünürlerse, bunu da yine bildirmelidirler.

[hr][hr]

Unuttuğum bir şey, yada tavsiyeleriniz varsa oyun başlamadan söyleyin hemen, çekinmeyin. =)
Zer0
Üye
İlk elden ölmemem için extra kuralı ekledin di mi Monthi ? :)

O zaman oynayalım bakalım ;)
FireMcFireMc
Üye
Bence Zer0 sen iki kayıt yaptır. Biliyorum yine ilk elden gideceksin ahuahauha. :D
[Deleted User]
The user and all related content has been deleted.
Dexter
Üye
Kusuruma bakmazsanız, ben oyundan çekiliyorum. Kendimce sebeplerim var, ama Can zaten şahane bir oyun oynatır size. Haydi kalın sağlıcaklar. =)
FireMcFireMc
Üye
Dexter, Kaan, dumur... Ne oldu abi ya? :S
Ghost hunter
Üye
Sırf Elessarın kafasına kafasına vurmak için ben de varım. :D
deddodeddo
Üye
Sabırsızlıkla bekliyoruz! Ama liste sanki az gibime geldi. Böyle olur mu ki?
Misafir
Liste banada az geldi evet, o yüzden daha çok katılım bekliyoruz. =)

Ayrıca Kaan perşembeden sonra bize katılacak bir aksilik olmazsa, üstteki çekilme mesajını dikkate almayınız... =P
deddodeddo
Üye
Bu lafından Kaan'ın dexter olduğu sonucuna ulaşıyorum. Ne yapsak da bu listeyi büyütsek acaba?
Zer0
Üye
Evet. Kaan = Dexter. Tüh, herkes öğrendi şimdi <.< :P
discussioncontroller