Death Note 2 [Oyun sona erdi. Domine Kira!]
deddodeddo
Üye
[tt]Asla kimsenin işine burnunu sokan biri değildim ben. Senin gibi hırslı değildim, amacım uğruna kendimi feda etmeye değmezdi. Şu dünyaya bir kere gelmişken tadını çıkarmak, sevdiklerimle beraber olabilmek tek derdimdi. İşte bu yüzden seni aradan geçen onca seneye rağmen affedemiyorum. Ölmüş olman birşeyi değiştirmiyor, hala suçlusun. Seninle orta-yaşlı iki kardeş olarak bir içki bile içemedik. Maçlara gidip, eşlerimizle birbirimizin evine misafir olamadık. Eski günleri yad edemedik. Seni affetmedim, affedemedim. Beni suçlayamassın. Mirasını devam ettiriyorsam bu içimde kalan sevgimden, amacına olan saygımdandır. Ama benden fazlasını bekleme, çünkü buna değeceğini düşünmüyorum. Umarım beni anlayabiliyorsundur.

Seni özleyen kardeşin,

Diego[/tt]

Beyaz bir zarfı toprağın üzerine bırakarak, beyaz mermerler arasındaki ince yolda yürümeye başladı.
hajimenodairinin
Üye
16:06:05
sonunda günlerdir bana işkence eden sınavlar ve kafamı kaldıramadığım ödevlerden kurtuldum. biliyorum, sana uzun zamandır yazamıyorum günlük ama inan üstümden bir yük kalktı. eve geldiğimde ev arkadaşım etrafta gözükmüyordu, ben de rahat bir duş aldım ve yatağıma uzandım. olan biten onca şeye, kopan onca yaygaraya rağmen belki yıllardır ilk kez kendimi güvende hissettim günlük.. evimde hissettim. geçenlerde L'in kiraya olan cevabını da izlemiştim ama ilgimi bile çekmedi. ne kira umrumdaydı şu an, ne L.. notlarım iyiydi, okul bitmek üzereydi.. herşey tam istediğim gibiydi kısacası.

bunu ne bozabilirdi ki?
ThyestesThyestes
Üye
Arabaları seviyordu geçenler yenilettiği 69 model Corvette ten sonra şimdi de sipariş ettiği Bugatti Veyron eline ulaşmıştı. Bu bebek inanılmazdı. Dünyadaki en hızlı arabaydı. Saatte 407km/sa hız yapıyordu. Gerçekten inanılmaz. 1001 beygir lik bir motoru vardı. Aşık olmuştu bu arabaya.

Bu kaos içindeki dünyadan kaçmak için güzel bir fırsattı. İçinde giderken sanki zaman ve mekan kavramları yok oluyordu.

Neden yine hiç bir şeyi umursamamaya başladım.

Çok güzel iyi bir eşim var, param var, sağlıklıyım ama neden mutlu olamıyorum?

Neden?

Artık dünyayı yaşanabilecek biyer olarak görmüyordu belkide bir tarafta kendini tanrı sanan ben sadece suçlularu öldürürüm derken daha sonra onu engellemek isteyenleri de öldüren Kira. Diğer tarafta onu yakalamaya çalışırken siviller dahil herkesin hayatını feda edebilecek L.

2 si birbirini öldürsede kurtulsak!

Ve sonra 407km/sa hıza çıkmak için gaza bastı...
[Deleted User]
The user and all related content has been deleted.
glowel
Üye
Glowel yeniden toplamıştı kendini. Biraz sarsılmış ama kararlıydı. Ruh sağlığının dengesiz olduğunu biliyordu ama nasıl başa çıkabileceğini biliyordu artık.

Bir daha böyle krizler olmayacak.

Masasına oturdu tekrar, su bardağını ve kalemini bir kenara itip, laptopını önüne çekti. Maillerini kontrol etmeye başladı.

There are no news messages in this mailbox.

Glowel gülümsedi.
Hammerheart
Üye
Sessiz ara sokaklar arasında yürüyordu.Kafası tamamen düşüncelerden arınmıştı.Derken bir ana caddeye saptı.Konuşmalar onu rahatsız etmeye başlamıştı.Her "Kira" ve "L" isimleri telafuz edildiğinde kafasına düşünceler saldırmaya çalışıyor,her seferinde zihninde oluşturduğu duvar biraz daha güçsüzleşiyordu.Bir bar bulup girdi.Düşünemeyecek hale geldiğinde mutlu bir şekilde gülümesi.Eve nasıl gittiğini hatırlamıyordu,yatağına nasıl ulaştığını da.Hatırladığı tek şey gömleğinde ki yırtıkların ve yüzündeki morlukların,kimle niçin kavga ederken olduğuydu.Gülümsüyordu.Adam en son gördüğünde kendiğinden daha kötü durumdaydı.Yatakta biraz gerilip tekrar uykuya daldı.
[WT]Elessar
Üye
Aşkım,

Bunu yapmak benim için çok zor ama yapmalıyım...

Gözlerinden neden yaşlar düşüyor canım?

...Bu kasedi izlememen için elimden gelen herşeyi yapacağım, diğer olasılığı; senin yanında olamamayı göze alamam...

Sen asla beni terketmedin... asla...

...Her ne şekilde olursa olsun, bu kasedi izlersen, bilmeni istiyorum, daha sonra yeniden buluşacağız. Asla seni sevmeyi bırakmayacağım. Asla seni unutmayacağım. Asla...

Ben de seni unutmayacağım aşkım... Asla... Asla seni unutmayacağım...
Misafir
Watari, TV karşısında sabırsızlıkla ayağını yere vurarak bekliyordu. Kira'yla ilgili çıkabilecek herhangi bir haber, herhangi bir ipucuydu aradığı... Ancak TV'de tek gördüğü şey sıradan haberlerdi. Kira'yla ilgili sayılabilecek tek haber, Kira davasıyla bir ilgisi olabileceği için göz altına alınan bir model kadının delil yetersizliği nedeniyle serbest kaldığı idi. Watari, kaşlarını çatarak TV'ye baktı. Ve TV'nin yayını birden kesildi...

http://rapidshare.com/files/126804721/broadcast2.rar.html

Spoiler:

Sayın seyirciler rutin yayın akışımızı önemli bir haberden dolayı bölmüş bulunmaktayız. Yayınımızı takip edenlerden biriyseniz bilirsiniz ki bir süre önce SAKURA TV Kira'dan gelen resmi bir bandın kaydını yayınlamıştı. Şimdi de elimize geçen yeni bir Kira bandı var ve tahminimizce bu geçenlerde dünya çapında ünlü dedektif L'den gelen mesaja bir yanıt niteliğinde. Önceki gün bandı teslim eden Kira'nın sesi tarafından yayın anına kadar izlemememiz belirtildiğinden dolayı henüz SAKURA TV çalışanları olarak biz de bandın içeriğinden haberdar değiliz. Tek bir bildiğimiz var ki bu bant tüm dünya için önemli bilgiler içeriyor ve artık bizim de gönderilen bantların gerçek kira tarafından gönderildiğinden şüphemiz kalmadı. İsterseniz sizi daha fazla sabırsızlandırmadan bu çok önemli bandın yayınına geçelim. İzleyicilerimize tavsiyemiz zayıf kalbi olanlar ve çocukların bu yayını izlemesidir.

Kira'yla ilgili en haberlerin doğru adresi, SAKURA TV!

[hr]

[glow=red,2,300]Demek ölüm özgürlüğününün elinden alındığını, özgür bir biçimde ölmen gerektiğini düşünüyorsun öyle mi sözde en büyük dedekfif L?

Ama hayat adil değil, hiçbirimiz için öyle olmadı ve olmayacak da.

Hatırlarsanız daha iyi bir dünya için çalıştığımı söylemiştim, göreceksiniz ki çok yakında amacıma ulaştığımda herşey adil olacak.

Asılsız suçlamaların ve işe yaramaz ajanların bunu değiştiremeyecekler, halk da bunun farkında ve bundan korkuyorsun değil mi L?

Düzen dediğimiz şey bugüne kadar çocukluğumuzdan bize yedirilmeye başlanmış bir yalan, toplumun koyduğu kurallara, ülkelerin koyduğu yasalara boyun eğerek yaşıyoruz.

İnsanların artık gözlerini açma ve bu gidişata bir dur deme zamanı geldi de geçiyor.
Kötülüklere dur deme, çürümüşlüğe sırt çevirme, sadece iyinin yaşadığı bir dünyaya erişme ve evrimleşme çağı çoktan başladı bile.

Kira bugüne kadar olduğu gibi mucizelerini sürdürmeye devam edecek, ta ki adalet yerini bulana kadar.

Ama Kira'nın adaletinin, sizin kayırmacalar, kıyaklar ve rüşvetler içinde ifşa etmeye çalıştığınız kırık sistemden çok farklı olacağına emin olabilirsiniz.

Tüm suçlulardan, kötü duygular ve dürtülerden arındırılılmış bir gelecek düşündüğünüz kadar uzakta değil.

Laflarımın arkasında olduğumu belirtmem için gördüğünüz gibi hiçbir sivilin canına kastetmedim, ve daha önceki mesajımda belirttiğim gibi asla da etmeyeceğim.

İşte sizinse yapacaklarınız sadece benim düşüncelerimi paylaşan bir sivili tutuklayıp sorguya almak kadar basit ve alçakça.

Bu yolda sizi uyarmama rağmen bana olan cevabınız küstah bir meydan okumadan öteye gitmedi ve sizlerin de o hırsızlardan, katillerden ve tecavüzcülerden bir farkınız kalmadı.

Artık insanlık uzun zaman önce kaybettiği kendine olan güvenine tekrar kavuşacak, kardeş kardeşi öldürmeyecek, komşu komşuyu soymayacak, niyeti olanlar ise korkularıyla yüzleşecekler, ecele faydası olmayan korkularıyla.

KIT ajanları olarak kalbinize yayılan korkuyu hissediyorsanız, unutmayın işte bu o rezil suçluların ölümle burun buruna yerde hayatta kalmak için debelenirken hissettikleri korkunun ta kendisi.

L, son arzunu yerine getireceğimden emin olabilirsin.[/glow]

Watari dişlerini sıktı. Tam o sırada Watari'nin laptop'undan bir uyarı sesi geldi. Watari laptopu açtığında, ekranı kaplayan "L" simgesi belirdi.

[glow=blue,2,300]-Yayını gördüğünü sanıyorum, Watari?[/glow]

-Evet. Ancak Kira avcumuzun içine düştü bile. Son yolladığım dosyaları okudun, değil mi?

[glow=blue,2,300]-Evet... Ancak umuyorum ki bu bir tuzak değildir. Ve Kira'yı gerçekten yakalayabiliriz... Hazırlıklara başlayın. Kameraları yerleştirdiğimiz evi gözetim altında tutun ve muhbirimizin buluşacağı kişiyi sakın elinizden kaçırmayın...[/glow]

[hr]

Glowel, parkta gergin bir şekilde bir aşağı, bir yukarı yürüyordu. Kafasından yüzlerce düşünce, aynı anda geçiyordu. Planları açısından, bu gece çok kritikti. Bir dönüm noktasıydı. Derin bir nefes aldı. Sakin olmalıydı...

Ceketinin iç cebinden siyah kaplamalı olan defteri çıkardı. Bu onun hazinesiydi. Ve planlarının anahtarı.

Defteri açıp içindeki isimlere baktı. Ve daha sonra saatine göz attı...

[hr]

KIT ajanları, Watari öncülüğünde parkın etrafını sarmışlardı. Watari, parka göz gezdirdi. Parkta -bir köşede sızıp kalmış birkaç ayyaşı saymazsak- gecenin bu vaktinde sadece bir kişi vardı. Uzun bir ceket giymiş, genç bir kadın. İleri geri yürüyüp duran kadının gerginliğini farketmemek mümkün değildi.

Watari, telsizini çıkartıp KIT ajanı Deddo'ya talimat verdi. L ve Watari'nin planı, Kira olduğundan şüphelendikleri kişiyle buluşacak muhbirlerinin kılığında parka gitmek ve şüpheli kişiyi ele geçirmekti. Ancak bu riskli bir yöntemdi, zira eğer şüphelendikleri kişi gerçekten Kira'ysa hepsinin hayatı tehlikedeydi...

Deddo, telsizden gelen onay üzerine parkın içine doğru yürümeye başladı. O da, en az birazdan buluşacağı kadın kadar gergindi.

Kadın, Deddo yaklaşmaya başladığı sırada onun varlığını çoktan farketmişti bile. O da Deddo'ya doğru yürümeye başladı...

-Sen o musun?
-Kim miyim?
-Buluşmam gereken kişi...

Kadın gözlerini kıstı. Kolunu göz hizasına getirip saatine baktı. Hemen ardından yüzüne çarpık bir gülümseme yerleşti.

Deddo bir anda dizlerinin üzerine çöktü. Elleri kaskatı kesilmişti. Daha rahat nefes alabilmek için gömleğinin yakasını gevşetmeye çalıştı, ancak vücudu istemsiz bir şekilde seğirmeye başlamıştı. Deddo, yerde tamamen istemsiz bir şekilde kasılarak, büyük bir acıyla hayatının son anlarını yaşarken, Glowel yüzünde garip bir ifadeyle onu izliyordu. Korku muydu? Acıma mıydı? Şüphe miydi? Tam olarak ne hissettiğini anlamak mümkün değildi. Ancak birkaç adım geriye gittiği ve bu görüntüden uzaklaşmak istediği kesindi.

[hr]

Watari bir küfür savurdu. Deddo'nun dizlerinin üzerine çöküşünü görmüş ve bu kadar dikkatsiz davrandığı için pişmanlık duymuştu. Ancak bunu düşünecek zaman yoktu. Ceketinin cebindeki telsize uzandı.

-Tüm KIT birimleri! Şüpheliyi yakalayın! Sakın kaçmasına izin vermeyin! Sanırım Kira'yı bulduk!

KIT birimleri gizlendikleri yerden fırlayarak göz açıp kapayıncaya kadar Glowel'ın etrafını sardılar. Glowel şaşkınlıkla etrafına baktı. Korkmuş gözüküyordu. Nasıl bu kadar aptal olabildiğine kendi de şaşırıyordu. Eski bir KIT üyesi olarak böyle bir tuzaktan şüphelenmiş olması gerekirdi. Ancak şüphelenmemişti. Bir aptal gibi, KIT'in tuzağının tam ortasına yürümüştü... "Kandırıldım!" diye içinden bir küfür savurdu. KIT birimleri çemberi daraltarak ona doğru yaklaşırken kendini sakinleştirmeye çalıştı. Ve sonra korku ifadesi, yerini çarpık bir gülümsemeye bıraktı. "Hayır, kandırılmadım. Hepsi planın bir parçası..."

-Kira! Etrafın sarıldı. Teslim ol!

Hah! Kira'yı bu kadar kolay yakalayıp ondan kurtulabileceklerini sanıyordu ahmaklar. Glowel bir kahkaha attı. Hayır, o kadar kolay değildi.

-SİZ BENİM KİM OLDUĞUMU SANIYORSUNUZ?**

Sinirlenmişti. Duyguları karmakarışıktı. Bir yanı kandırılmış hissederken, diğer yanı olması gerekenin bu olduğunu söylüyordu. Kira'yı ele geçirmek bu kadar kolay değildi. KIT Kira'ya karşı kazanamazdı...

-Eğer hemen ellerini başının üzerine koyup diz çökmezsen ateş açacağız.

Hah. KIT palavraları. Bunu yapamayacaklarını gayet iyi biliyordu. Zira bir önceki Kira davasında o da KIT'te çalışmıştı. Sakin kalmalıydı... Düşünmeliydi...

-Son kez söylüyorum. Ellerini başının üzerine koyup diz çökmezsen ateş açma emri vereceğim.

Glowel, yavaşça ceketinin iç cebine ulaştı. Artık tamamen sakinleşmişti ve korkmuyordu. Yapması gereken buydu ve bu çürümüş dünyanın daha iyi bir yer haline gelmesi için yapması gerekeni yapacaktı.

-Ahmaklar... Asla anlayamayacaksınız. Geçmişte bende sizin gibi düşünmüştüm. Ama artık anlıyorum... Artık biliyorum...

Defteri cebinden çekti ve havaya kaldırdı.

-Adalet, Kira'nın eliyle yerini bulmalı! Kira tekrar faaliyete geçtikten sonra suç oranlarının ne kadar düştüğüne gözlerinizi kapamaya daha ne kadar devam edeceksiniz? Artık at gözlüklerinizi çıkarıp dünyaya daha geniş bir açıyla bakmaya ne zaman başlayacaks...

*BAMMM*

Bir el silah sesi ve bir kadının çığlığı gecenin karanlığında yankılandı.

Kanla sırılsıklam olmuş, kara kaplı defter yere düştü. Glowel acıyla inleyerek elini tutuyordu. Watari'nin silahının namlusundan ise dumanlar yükseliyordu.

-Yolun sonu... Oyun bitti... Daha fazla direnmen anlamsız.

Glowel, dizleri üzerine çökmüş, hırıltıyla nefes alıp veriyordu. Watari, Glowel'ın başında dikeldi ve diğer KIT üyelerine Glowel'ı tutuklamaları emrini verdi. KIT ajanları, Glowel'ı ayağa kaldırırken Glowel elinin acısına aldırmadan gülümsemeye çalışıyordu.

-Bilmediğiniz bir güce karşı savaşmayı deniyorsunuz. Tüm çabalarınız boşuna.

Watari Glowel'ı dikkatlice süzdü.

-Göreceğiz...

Glowel, gülümsüyordu. Hepsi ahmaktı... Hepsi...

Watari eğildi ve yerden kanla sırılsıklam olmuş, kara kaplı defteri aldı...

[hr][hr][hr]

Spoiler:

Glowel, KIT tarafından sorguya alındı. Deddo Kira tarafından öldürüldü. Oyun devam ediyor.

**ORE WO DARE DA TO OMOTTE YAGARU! (Yazmasam çatlardım bunu)

NeoxolmisNeoxolmis
Üye
Gecenin bir yarısı ıssız sokakta çevresine bakmadan yürüyordu Neox. Tek tük yanan sokak lambaları gecenin karanlığını delip geçiyordu, ve sahte bir aydınlık yaratıyordu, muhteşem karanlığın kusursuzluğunu bozarak.

Yavaş adımlarla sakince yürüyordu. Sabahki olayı düşünüyordu. Televizyonda yayınlanan Kira'nın kasedini düşünüyordu.

Bitmiş ve izmariti yanmakta olan sigarayı kaldırımların kenarına bir el hareketiyle gönderdi. Yolun kenarındaki mazgallara doğru yuvarlanışını seyretti izmaritin, sonra o mazgal deliklerinin arasından düşüşünü gördü. İzmarit ortadan kaybolunca derin bir nefes aldı ve yürümeye devam etti...

Yürürken bir yandan, cep telefonunu çıkardı cebinden Neox. Etrafa baktı, sonra telefona baktı. Ne bir mesaj vardı ne de kahrolasıca bir çağrı.

Offf lanet olsun ya, hani arayacaktın, arayacağım diyip aramamandan nefret ediyorum.

1 aydır erkek arkadaşı vardı. Sanki bir şeylerin değişeceğini sanarak kabul etmişti teklifini. Ama hiç bir şey değişmemişti.

Madem öyle... Eh sen bilirsin kusura bakma ama uğraşamam. Diye gecenin karanlığında mırıldandı.

Yolun ortasında aniden durdu. Hızla bir kaç tuşa bastı ve mesaj gönderildi diye telefonun ekranında yazı çıktı.

Telefona baktı... Sonra telefonu kapattı. Öteki cepindeki başka bir telefonu çıkardı. Ötekisine nazaran daha inceydi bu telefon. Ve ötekisi gri-metalik renkte olmasına rağmen bu gecenin kendisinden bile daha koyu bir siyahlıktaydı.

Telefonu açtı, bir kaç tuşa bastı.

Karşı tarafın sesi duyuldu.

-Moşi moşi?
+Ah Kaname seni bu geç saatte rahatsız ettiğim için özür dilerim. Müsait misin?
-Neox? Sen misin? Tabi ki müsaitim. Ne oldu bir şey mi oldu, sesin çok kötü geliyor.
+Evet bir şeyler oldu. Garip şeyler oldu. Ama telefonda konuşulacak bir şey değil bu.
-Tamam çabuk gel buraya. Bekliyorum seni, görüşürüz.
+Geliyorum, görüşürüz.

Telefonu kapattı, ve hızla sokağın köşesine koşmaya başladı. Sokağın köşesine geldiğinde orada duran gecenin kendisi kadar karanlık bir arabayı gördü. Arabaya baktığı anda direksiyon başında duran kişi arabanın farlarını yakmıştı.

Neox, koşarak arabanın yanına gitti ve içeri bindi.

Çabuk, bas gaza! Nereye gideceğini biliyorsun.
[WT]Elessar
Üye
Daichi: "私と人間の唯一の違いは私もはや与える私の生命についてのののしりをではない。"
Nunnally: "兄弟はこれのように、話さない。 ともに私達は握ってもいい。"
Daichi: "私は彼女のそう悪い逃す。 私は彼女に私彼女の腕を再度握りたいと思う私の側面で再度ほしい。"
Misa: "彼女を愛する限り、彼女はまだ生きている。 他の事はそれを変えることができない。"
Daichi: "正しい。 私は彼女が死ぬことを許可するできない。 私は彼女が忘れられていることを許可するできない。 私は彼女にこれをすることができない。"
discussioncontroller