Death Note 2 [Oyun sona erdi. Domine Kira!]
Crow
Üye
- Seni sonra ararım… Bilmiyorum sitede hiçbir değişiklik yok… Böyle giderse siteyi kapatacağım. Neyse seni sonra ararım.
Markete gitmek istediğim bir zaman değil ama evin ihtiyaçlarını karşılamak zorundayım. Liste buralarda bir yerlerde olmalı.
Aniden nefesimde bir kesilme hissettim. Nefes almak giderek zorlaşıyor. Olamaz. “Kira”!
Nasıl? Neden? Ne yaptım ben? Ben bir suçlu değilim. “Kira”

Gözlerimi açtığımda etraftaki her şey beyazdı ama burası Cennet olamayacak kadar teknolojikti. “Kira” değildi. Sadece basit bir kalp krizi. Ama bu beni yeterince korkutmuştu. Artık “Kira”dan eskisine oranla çok daha fazla korkuyordum. Hastane odasında bulunan küçük televizyonu haberleri izlemek için açmıştım. “Kira” bir kaset daha yayınlamış. “Kira” olduğu şüphesiyle gözaltına alınan ünlü model delil yetersizliği ile serbest bırakılmış. Sırada şeyler. Birisini aramam gerek. Kararımı değiştirdim kirafans.com u kapatmıyorum.
[Deleted User]
The user and all related content has been deleted.
Hammerheart
Üye
Sessizlik.Sadece sessizlik daha fazlası yok.Düşünmüyordu.Düşünemiyordu.Beyni düşüncelere karşı bir kalkan geliştirmişti.Tüm dünyadan uzaktı.Sessizce içinden geçirdi "Hiçbir hayalim yaşadığım hayatımdan daha az gerçek değil.".Derken bıçağın elinde açtığı kesiğe dikkatini çevirdi.Kanın yere aktığından emin olduktan sonra donuk bir şekilde düşünmemeye devam etti.Sessizlik.Sadece sessizlik.
[Deleted User]
hajimenodairinin
Üye
Huzursuz bir uykudan uyandırıldı Koizumi. Dışarda insanlar ayaklanmıştı anlaşılan, geceden beri süregelen birşeyedi bu. Zaten uyuyamamıştı, bütün gece ses vardı. Bir kez olsun da ne diye bağırdıklarına kulak vermemişti, ta ki şimdiye kadar.
..
Olamaz.. Gerçek olamaz.. Kira yakalanmış mıydı? Hem de adi bir şekilde tuzağa düşürülerek?! Ne yapacağını bilemezken içerden bir gümbürtü geldi. Tedirgin bir şekile yan odaya koşan Koizumi gelen sesin devrilen tabure olduğunun farkına vardı. Panik içerisinde çırpınan ev arkadaşını tutup boğulmasını önlerken boynunu kırmamış olmasını diledi..
Bir yandan aklı hala oradaydı. KIT sonunda Kira'yı yakalamıştı öyle mi?

Ya şimdi ne olacak?..
[Deleted User]
ThyestesThyestes
Üye
Arkadaşlarıyla içmişti. Rakı denen içene su katılınca şeffaf renkten beyaz renge dönene garip bi içki içmişlerdi çok hoşuna gitmişti. Ama kendini sarhoş hissediyordu son derece uçmuş bi biçimde saate 400 km hızla eve döndü. Kaza yapmamsı inanılmazdı. Anahtar deliğini zar zor buldu içeri girdi üstündekileri çıkarmadan yatağa yattı. Uykuya dalmadan önce 'Geber Kira' diye mırıldandı...
Misafir
Watari elinde çantasıyla birlikte emin adımlarla yürüyerek KIT üyelerinin geniş toplantı odasına girdi.

Diğer tüm ajanlar merakla karışık sabırsızlıkla toplantının başlamasını bekliyorlardı. Salondaki kürsüye yaklaştıktan sonra acele etmeden çantasının fermuarını açtı ve içinden bir dizüstü bilgisayar çıkardı. Bir tuşa basmasıyla dizüstü bilgisayarın simsiyah ekranında büyük bir "L" harfi belirdi. Diz üstü bilgisayarın hoparlörlerinin sesini iyice açan Watari bir adım geriye çekildi. Bütün dikkatler dizüstün bilgisayardan gelecek sesin söyleyeceklerine odaklanmıştı.

[glow=blue,2,300]-Fazla uzatmadan direk konuya gireceğim, hepinizin bu anı beklediğini çok iyi biliyorum. Yakaladığımız kişiyi aldığımız uzun bir sorgu sonucu bir takım bilgilere ulaştık, ama asıl ilgi çekici olan kısım, yakaladığımız kişinin elindeki deri kaplı defter idi. Defteri inceleyince içinde bir takım isimlerin yazdığının farkına vardık. Bu isimler şimdiye kadar hayatını kaybeden KIT ajanlarının ve Kira'nın öldürdüğü suçlularla birebir uyuşmakta. Şüphelerimizi kesinleştirmek için deftere bugün idam edilmesi gereken azılı bir suçlunun ismini de ben ekledik. Bu bilgiyi alacak olan ilk kişiler siz olacaksınız, beklediğimiz üzere bu suçlu ismi bu deftere yazıldıktan 40 saniye sonra kalp krizi geçirerek can verdi. Şu durumda Kira'nın kurbanlarını nasıl öldürdüğünün canlı kanıtına hepimiz şahit olduk, ancak dünya üzerinde bu güce sahip olabilecek kişilerin olasılığı bize işimizi çok daha sıkı tutmayı öğretecek. Bu kişiyi yakalamamız rahat bir nefes alacağımız anlamına gelmiyor, aksine bugünden itibaren çabalarımızı iki katına çıkartacağız. Ajanlarımız çalışmalarını sürdürerek Hammerheart isimli şüpheli kişiyi sorguya almış durumda.[/glow]
[hr]
Toplantı Kira'yı yakalamış olmanın ve ölen meslekdaşlarının, dostlarının intikamını almış olmanın sevinciyle sona ererken, Watari herşeye rağmen gülümsüyordu. Herşey planladıkları gibi gitmişti. Artık kendinden emindi. Bu defterin başka kimsenin eline geçmemesini sağlayıp, Kira davasını sonsuza kadar kapatacaktı...

Spoiler:
Kira Fanatiği olan Hammerheart sorguya alındı, bu tur kimse ölmedi. Hamle sonu hikayesi geciktiği için hepinizden özür diliyorum, bir daha bu aksıklığın olmaması için özen göstereceğim. =) 5. Hamle Sonu yarın akşam saat 23:00'da.
[WT]Elessar
Üye
İşyerinde sıradan bir gün daha... Herkes elindeki kâğıtlara bakıp yenilerine bir şeyler karalamakla meşguldü. Bense elimdeki hiçbir şeye dikkatimi veremiyordum. Ta ki müdürün başıma gelip “Odama gel.” çağrısına kadar.

“Buyurun Bay Ryouichi. Beni istediniz.” deyiverdim içeri girince. Benden ne istediğini bilmeden, saf bir şekilde söylemiştim bu cümleleri.

“Daichi, yaklaşık yarım saat sonra Shou Enterprise adına bir yetkili gelecek. Senden bu yetkiliye binayı gezdirmeni istiyorum. Biliyorum, Kallen yüzünden aklını toplayamıyorsun, belki bu gezinti sana iyi gelebilir.”

“Gezinti iyi mi gelebilir?” Açıkçası merakla sordum. Kallen’in gidişini hangi “şey” hafifletebilirdi ki?

“Hava değişikliğini kastetmiştim. Bu gezintinin bire bir olacağını söylememe gerek yok sanırım. İçten bir karşılama olmasına da özen göstermelisin. Ayrıca kızcağıza bina içinde fenalık yaşatma; açık alanda da gezin.”

“Bay Ryoichi, size dürüst bir soru soracağım, ancak yanıtında açık ve içten olmasını istiyorum.”

“Tabii ki, sor bakalım.”

“Benim bu bayanı görünce Kallen’i unutacağımı mı sandınız?” Gözlerim hiddetli bir şekilde ona bakıyordu. Eğer beni tanımasaydı şimdiden dua etmeye başlayabilirdi.

“Hayır Daichi, ben... Aslına bakarsan evet, bir ara düşündüm. Ama senin bu halini görmeye dayanamıyoruz. Şirketteki en yetenekli mimarlardansın, önünde hayal edemeyeceğin kadar parlak bir gelecek var. Hepsini bir anda silmeni istemiyoruz. Açıkçası seni “hayata” geri döndürmek istiyoruz Daichi, hepsi bu.”

Sözlerin kılıçtan daha keskin olduğunu bir kez daha anladım. Çevremdeki herkes benim hayata ne kadar ince bir telle tutunduğumun zaten farkında. Bu yüzden olanca güçleriyle beni geri getirmeye çalışıyorlar...

“Kallen’i ne kadar sevdiğinin farkındayız Daichi ama bu sefalete bir son vermen gerekiyor. Hastaneye git, profesyonel tedavi gör, ama ne olursa olsun kendine gel be adam!!”

“Bay Ryouichi; bu bayana etrafı gezdireceğim. Biraz değişiklik belki iyi gider. Ancak Kallen’i unutacağımı bir daha aklınızdan bile geçirmeyin. Öyle bir şey asla olmayacak.”
Eärwen
Üye
Günlerdir ne kira ne de L ile ilgili bir şey duymamıştı. Gerçi televizyona ve gazeteye baktığı da yoktu ne zamandır. Yatağında ters dönüp gözlerini kapadı ve uyumaya çalıştı ama içtiği 3 bardak kahve onu bir zombiye çevirmiş gibiydi. Kalktı ve bilgisayarın başına oturdu. Haberlere bir göz attı ve adres çubuğuna yaklaştırdı mouseu.

www.kirafans.com

Entera bastı ve anasayfa açıldı.

Belki burada birşeyler bulabilirim.
discussioncontroller