Death Note 2 [Oyun sona erdi. Domine Kira!]
[Deleted User]
The user and all related content has been deleted.
deddodeddo
Üye
Güzelim yazına leke düşüreceğim ama ben de seninle tanıştığım için çok memnun oldum. Bir adet L ve bir adet Watari rp'si yapmış ve böyle ilgili biriyle oyunda ortak olmak gayet eğlenceliydi. Ölürken gözüm arkada kalmadı. Düşünüş tarzımı anlayıp ben yokken de Deddo olsa ne derdi şeklinde düşünebileceğin kadar irtibata geçtim seninle, sen de geçtin. Ayrıca sen ultrasonik oluyorsun bu durumda! :D :D
ThyestesThyestes
Üye
yazlığa gittikten sonra oyuna fazlasıyla pasif kaldım. Enterproxy i kit in içine ben sokmuştum şimdi suçlu hissettim kendimi ühühühüh :D
hajimenodairinin
Üye
vallayi bi suçum yok benim ^^
ThyestesThyestes
Üye
evini basçam!!!! ver adresini :D :D
hajimenodairinin
Üye
kuştepe mahallesi.. ***üme girdi sok... :D
TyraelTyrael
Üye

Tyrael, bu konu hakkında yazacak 1-2 cümlem var.
Oyun başladığnda Watari olduğumu öğrendim.Aklımda şu sorular belirdi:
1-Ben L değilim bu el, esas olayım düşünmek değil.Onun yerine hangi özelliğimi kullanayım?
Bunun cevabı gayet basit.Watari L'in 'halka ilişkiler' uzmanı, yani benim görevim oyundaki insanlarla iletişime geçmekti.
Herkesle iletişime geçmedim fakat elimden geleni yaptım.Karşı taraf bir Fanatik ismi sununcada direk o kişiyi destekledim.Sonra o kişi sorguya alınınca karşı tarafı KİT olmakla suçladım.Watari olduğumu enterproxy dışında kimse çözemedi galiba, bu sanırım iyi bir şey.Oyundaki çoğu fanatiğide buldum aslında; ama enterproxy benim KİT olduğumu bildiği için asla güvenlerini kazanamadım.
Elessar çok yakınmış onunla iletişime geçmediğimiz için.Bunada açıklık getireyim.Oyunun ikinci elinde Elegie'ye Elessar ile iletişime geçmesinin iyi bir şey olacağını söyledim.Amacım L'in bir mektup yazmasıydı, böylece oda etkileşime geçecekti.Kendisi tamam dedi; ama o sırada Elessar oyundan çıkarıldı.Böyle olunca biz ona tekrar dönmek istemedik.Elegie'yi L olarak yazmasının payı büyük burada.Tüm emekler boşa çıkabilirdi bunun yüzünden.
2-Geçen elde siviller pasifti fakat Elessar gibi sivil olarak başlayıp çok güzel oyun çıkaran bir kişilerde var.Bu insanları kendi tarafımıza çekmem lazım.Bunu nasıl yapabilirim?
Bununda cevabı basit.Tıpkı diğer soruda olduğu gibi amaç onları aramıza katmak olacaktı.
Hatta bunun için bir kural konulmasını bile istemiştim Shinigami-sama'lardan, o kuralda sivillerin oyunun başında hangi tarafı desteklediklerini söylemekti.Bu sayede çok koyu bir KİT fanı sırf Kira kazansın diye elindeki isimleri Kira'ya vermeyecekti.
Enterproxy'ye bu yüzden isimleri verdim.Onun sivil olduğuna gerçekten inanmıştım ve amacım herkesin oyundan zevk alabilmesiydi.
Düşünsene, ilk elden enterproxy'yi eleseydik oyun nasıl olurdu?İlk elde enterproxy'nin isimini öne süren bendim, sence neden sonradan ona isimleri verdim?
Kimse ile iletişime geçmeden, gayet bencil bir oyun oynayabilirdim.Bunu yapmamayı tercih ettim.Hatta şu anda Monthius'a düpedüz hakaret bile edebilirim, 'neden ilk elden bulduğumuz ipucunu söyledin Kira'ya, bu adam kayırmak değilmi?!HA!?!Tüm emeklerim boşa gitti be, ayıp be!' diye.Bunu yapmanın ne kadar çocukça, saçma ve gereksiz olduğunu bildiğine eminim, buda tıpkı benim isimleri vermiş olmamla aynı şey.
Oyunda yenmek önemli elbette; ama esas amaç her zaman keyif almak olmalı.Sonuçta ne oldu?Enterproxy, Elegie ve Deddo gibi süpersonik bir kaç insanlar tanışabildim bu oyun sayesinde.Tıpkı geçen oyunda Monthius ve Dexter ile tanışabildiğim gibi.Bana bu yeter.
Ben şahsen oyunun bu gidişatından inanılmaz keyif aldım.Siviller gene çok pasif kaldılar fakat onun dışında çok güzel oldu bence.
Evet, enterproxy'nin Kira olması ve beni kullanarak oyunu bitirmesi bir yerde benim hatam fakat varsın öyle olsun.Böyle bir oyun karşısında zaten diyecek söz bulamıyorum.
Son olarak, enterproxy'ye kimliğimi söyleyikten sonra 'Sen Kira isen muhteşem bir oyun olacak bu' dedim, o ihtimali her zaman aklımda bulundurdum yani; ama düşünme işi değildi benimki.Benim işim insanlarla iletişime geçmekti ve herkesin keyif almasını sağlamaktı.
Tabii burada bir iletişimsizlikten söz edebiliriz.KİT toplantıları başta iyiydi fakat sonrada 2-3 üye ancak katıldı ve katılmayan üyeler bana neden katılamadıklarınıda yazmadılar.Ben Kira'nın ikinci mesajı için tüm KİT üyelerinin yazacağı bir cevap istiyordum, kimse tenezzül etmedi.
Birde KİT üyeleri, lütfen L'in kim olduğunu öğrenmeye çalışmayın.Hem gereksiz, hemde sizin oyun içindeki rolünüze aykırı bir durum bu.Size göz göre göre yalan söylemek zorunda kaldım ve bunu bir daha yapmak istemiyorum.

Yanlış anlamışsın, ben senin rolünü oynamanla ilgili birşey demiyorum. ''Verdin kimliğimizi, yaktın bizi'' diye birşey yok, benim gücendiğim nokta şu, senle proxy üzerine defalarca konuştuk ve bana her seferinde hepimizin kimliğinin verilmeyeceğini siz ölseniz bile bizim kimliğimiz bilinmediğinden bizim kalacağımızı söyledin. Üstelik kimliğimi verdikten sonra dahi haberdar etmedin. Beni gücendiren bu. En azından bu bilgiyi hakettiğimi düşünüyorum. Ben de saf saf dolaşıyorum nasılsa kimse tanımıyor beni birşey olmaz diye. Msnden iki satır yazıp söyleyivermek zor muydu bak senin de olduğun toplantının loglarını attık diye? Ha oyun güzel miydi, güzeldi ona sözüm yok, Kira'yı da buradan tebrik ederim bu kadar güzel oynadığı için.
[Deleted User]
The user and all related content has been deleted.
Beraysy
Üye
Üye alımı devam ediyor ise yazar mısın ?  :D
SweetNightmare
Üye
Bu FRP biteli yıl oldu.. (2008'de bitmiş.)
discussioncontroller