Mass Effect
CoraxCorax
Üye
kürtü boşver de fairon yüzde 100 haklı
Edward The PaladinEdward The Paladin
Üye
Fairon dedi:

Koca ırkların yeni bir Citadel yapacak gücü yok sanki de inatla kullanmaya devam ediyorlar.

evet yok, citadelin teknolojisinin hala tam anlaşılamadığı 2 oyunda da söyleniyordu, en çok da ilk oyunda

Reaperların kendi teknolojisi çünkü

keeperları bile araştıran yoktu biz araştırana kadar bu saykılda, proteanlar da son anda araştırmıştı
tolga_pctolga_pc
Üye
Fairon haklı da herşey yazdığı kadar kolay olmuyor. Ne uzayın derinliklerindeki kolonilerde ne de günümüz dünyasında. Bir defa ortada yeterli zaman boşluğu yok öyle yeni citadel yapmaya, yepyeni teknolojiler savaş gemileri üretmeye. ME1 ile 3ün sonu arasında 2 sene ya var ya yok. Efendim gemiyi araştırsınlar da tehdidi ortaya çıkartsınlar olayı da kolay değil. Hem zamansızlık var hem de citadel dediğimiz yer zibilyon politik oyuna, karışıklığa, samanaltı ideallere hizmet eden çok boktan bir yer. Sovereign ölmeden önce eline mikrofon alıp '' biz reaperız hepinizi mkecez'' de deseydi gene aynı şeyler yaşanırdı citadelin şu konumunda. Konsey dediğimiz, apaçık arkasından iş çeviren bir sürü spectre'a göz yuman , bir sürü dengeyi bir arada tutmaya çalışan beceriksizler, tutup koca bir ırkın onları yoketmeye geliyor olduğunu doğal olarak ve ''isteyerek'' görmezden geldiler ve ben açıkçası bunda çok şaşılacak bir nokta görmüyorum.

Son oyunda tamam seçeneklerimiz yok sayıldı, sonu da tatmin edici olmaktan fersah fersah uzaktı lakin oyun öyle abartıldığı kadar kötü oyun falan değildi. Hatta birsürü epik sahnesi vardı. Crucible olayı neden size saçma geliyor anlamış değilim. Reaperları nasıl yeneceğimizi hala bilmiyoruz, catalyst ne nedir bilmiyoruz. Elimize nerden geçtiyse bir makine şematiği geçiyor protheanlara ait olan ve bir umut bunu geliştiriyoruz. Başka türlü oyunun ana odağını toparlamak çok sıkıntı olurdu. Her halukarda oyunun sonu ''hadi tüm ırklar toplanıp dalalım'' olmayacak mıydı? Ha crucible ile ha cruciblesız?

Tabii ki bunlar gene hep hikaye ve işleniş zayıflığı ama varolan materyale göre devasa bir mantıksızlık göremiyorum ben.
FadeToBlackFadeToBlack
Üye
serinin ana hikaye olarak en büyük mantiksizligi 50k yilda bir reaperlarin gelip bütün kendi bilincine varmis canlilari yok etmesi. o 50k degil de 500k olsaydi mantiga yine iyi kötü otururdu.
CoraxCorax
Üye

serinin ana hikaye olarak en büyük mantiksizligi 50k yilda bir reaperlarin gelip bütün kendi bilincine varmis canlilari yok etmesi. o 50k degil de 500k olsaydi mantiga yine iyi kötü otururdu.

bütün bilinçli canlıları değil, uzay yolculuğu yapabilen bütün canlıları yok ediyorlar. bir önceki döngüde de asari, salarianlar falan vardı ama uzay yolculuğu seviyesinde değildiler.
DarK.DarK.
Üye
image

Spoiler:
Kanyonimage
Starlet
Üye
The Art of Mass Effect Universe adlı MAss Effect Artbook'undan alınmış bir bölüm. O kitapta anlatıyordu bunu, yeni bir şey değil yani. O kitabın Claimshell Edition'ı var bende ve incelerken görmüştüm o resmi ve o yazıyı. DarK hevesini kırmak gibi olmasın ama bi kitap çıkalı bayağı oldu. Tabii bu ayrıntı yeni görüldüyse veya nette yeni moda olduysa, tartışılıyorsa, trendese vs. bilemem :)

Merak edenler için not düşeyim:

ÜStteki resmin olduğu kitap şu

https://www.amazon.co.uk/Art-Mass-Effect-Universe-ebook/dp/B00A820UF0/ref=sr_1_1?s=books&ie=UTF8&qid=1518292938&sr=1-1&keywords=the+art+of+mass+effect+universe

resimde de belirtildiği gibi 44.sayfa

Baktığım kitap şu: http://treehousebrandstores.com/holiday/images/meart-clam.jpg
FadeToBlackFadeToBlack
Üye
Satis ilani ne zaman gelecek bakalim

Beğenenler: Taxman, veever, Corax

502502
Üye
Uzun uğraşlardan sonra Origin hesabıma girmeyi başardım.

ME2 ve 3'ün DLC paketleri puan saçmalığı olmadan alınabiliyormuş bir süredir. İndirime rağmen hâlâ biraz tuzlu ama 2'ninkini aldım bakalım.
NesteressNesteress
Üye
Bu arada steamdeki mass effect collection'u alirsaniz, verdiği keyleri originde aktive edip oyunu dlcleriyle oynayabiliyorsunuz ayrica.
discussioncontroller