Half-Life 2: Episode Three - Teoriler
CoraxCorax
Üye
AstusAstus
Üye
Spoiler:
Expect no further correspondence from me regarding these matters; this is my final episode.

Yours in infinite finality,

Gordon Freeman, Ph.D.

wow...

vay be, artık başlığı değiştirebiliriz
PiccolaKidPiccolaKid
Üye
yazarlar firmadan ayrıldıktan sonra bir mucize gerçekleşmediği sürece üçüncü oyunun çıkmayacağı belliydi zaten.

daha bu sabah bu adama yaptıkları ayıp yüzünden sövmüştüm valve'a.neşelendim bu gelişmeye.bir de valve'ın dota2 kart oyunu duyurusuna milletin büyük tepki göstermesinin ardından bu olayın gerçekleşmesi gözden kaçmadı.bundan cesaret alıp da yayınlamaya kalkmış olabilir.
tolga_pctolga_pc
Üye
Yahu adam ''bu benim Ep3 hikayemdi'' diyor. Valve bunu iptal edip HL3 yapma kararını alalı bayağı zaman olmadı mı? Yani bu metinde yazan aşırı tahmin edilebilir sıkıcı oyunun yerine, bunları kısa kısa oyuncuya yedirecekleri yepyeni bir oyun yapma kararı almıştı valve zaten. Bu sızdı oyun bir daha çıkmaz falan demek komik oluyor o yüzden.

Çıkmamasının sebebini Gabe daha yeni anlattı bir röportajında. ''HL'ın bütün büyük ve dönüm kararlarını ben veriyordum. İşte şu ölsün bu kalsın, oyun şu mekana geçsin vs gibi. Yani HL demek ben demek ve ben de şu an yeni kararlar vererek bir oyun yapmak falan istemiyorum'' gibi şeyler söyledi açık açık. Bulursam atarım röportajı.

Yani şirket oyunu iyi yapamadı, yok efenim yazarlar hikaye bulamadı değil. Adamın yapası yok tl dr

Edit: Buldum

http://www.dualshockers.com/gabe-newell-half-life-3-number-3-must-not-said-talks-unannounced-projects/

Ben fazla söylemişim ama aşağı yukarı o anlama geliyor işte.

Asked which Valve Game was his favorite, Newell mentioned Portal 2 for single player, and DOTA 2 for multiplayer. He also explained why he did not bring up Half-Life.

“The issue with Half-Life for me is that I was involved in a much higher percentage of the decisions about the games, so it’s hard for me to look at them as anything other than a series of things I regret. There’s no information in my response about what we’ll do in the future. It’s simply easier for me to be a fan of things that in which I was less directive.”

He followed up later in the AMA, explaining the issue in more detail.

“If you are involved in a game, everything ends up being a set of trade-offs. Anything in a game is a sacrifice of things not in the game. I just feel those more personally about Half-Life for a bunch of reasons.

FadeToBlackFadeToBlack
Üye
Hl filan yapilacak diye son 5 yildir hicbir duyuru yapmadi ki valve. Ki dunyanin parasini kazaniyorken niye rahatini bozsun gaben. Ne zaman ki steam cokuse gecer belki o zaman eski serilere yuklenirler.
dodgerdodger
Üye
"steam çöküşe geçer"

evet
FadeToBlackFadeToBlack
Üye
Ne firmalar iflas etti steam mi bitmeyecek.
tolga_pctolga_pc
Üye
Bütün firmalar kin güdüp oyunlarını çekse bile, indie ve bağımsızlar, cs go dota gibi oyunlar gene yeter de artar valve a para yağdırmaya. Sanmıyorum açıkçası kısa - orta vadede şirkete bir halt olacağını
hebelehoohebelehoo
Üye

Hl filan yapilacak diye son 5 yildir hicbir duyuru yapmadi ki valve. Ki dunyanin parasini kazaniyorken niye rahatini bozsun gaben. Ne zaman ki steam cokuse gecer belki o zaman eski serilere yuklenirler.

E tam olarak bu yüzden Episode 3'ü yapmaları gerekmez miydi bu saate kadar? Parasal anlamda hiçbir sıkıntıları yok. Ortaya vasat birşey çıkarmış olsalardı bile hayvan gibi satardı. Rahat bozma meselesi değil bu, adamların yaptığı önceki oyunlar ortada (gerçi adamlar diye tabir ettiğim kadronun çoğu gitti ama gitmediğini varsayalım). Eskiden bunu isteyerek severek yapan insanlar niye bir anda oyun yapmayı bırakıversin? Zoraki mi yapmışlar yani Half-Life 2'yi, Portal'ı bilmemneyi falan? Hiçbir açıklama mantıklı gelmiyor bana. Mesela JK Rowling de paranın dibine vurdu, tam bilmiyorum kaçıncı kitaptan sonra ama mesela dördüncü kitaptan sonrasını yazmamış olsun durduk yere.(Harry Potter okumadım ha tamamen işkembeden sallıyorum bu arada) Resmen aynı şey. Bu noktada durmaları için geçerli hiçbir sebep yok. Bilmediğimiz birşeyler oldu ve hıyar herif bütün şevkini tutkusunu bir anda yitirdi, başka birşey gelmiyor aklıma.

FadeToBlackFadeToBlack
Üye
Oyun yapmayi kesmek degil ki. Gaben bi ara hlden gina gelmisti artik bile dedi. Firma calisanlari hangi projede calismaya can atiyorsa ona yoneliyoruz tarzi bi roportaji da var. Dotaya yukleniyorlar su an o yuzden. Karli ve daha degisik bir proje.
discussioncontroller