Half-Life 2: Episode Three - Teoriler
tolga_pctolga_pc
Üye
Ne mantıklı açıklaması abi, adam patron. Kararların çoğunu benim verdiğim bir oyun yapmak istemiyorum artık diyor, daha önce kararlarını ben verdiğim için de bensiz devam etmesine müsaade etmem, boşuna beklemeyin yapasım yok diyor işte. Mantıklı açıklama falan yok yani. Büyük ihtimalle tembelleşti herif sonuç olarak. Dediğin örnek de uymuyor ayrıca. Kitap yazmayı bıraksa bir süre sonra gelen para da durur. Steam öyle değil, programın öyle boş boş durması bile her gün kaç milyon dolar getiriyor.
RAGEPLUGRAGEPLUG
Üye
Bildiğin Valve'ın nasıl çalıştığını bilmiyorsun hocam sen. Programda Valve'da öyle boş durmuyor bu arada yok öyle bir dünya.

Programın öyle boş durması ne demek ya ahhahahaha

Hikayeye sıkıcı falan demişsin zaten lmao Gabenin regretten kastını anlayamamışsın. Şu son 2 sayfada yazdığı tonca şeyin hiçbir önemi yok lan.
tolga_pctolga_pc
Üye
O olayı abartmak adına yazdığım bir mecaz , uç bir örnekti. Daha şu dediğimi anlamıyorken şunu bunu anlamamışınız demen güldürdü smartass kardeş

Hikaye sıkıcı'dan kastım çok tahmin edilebilir olduğuydu. Zaten Ep3ün iptal edilip HL3 geleceğini de bildiğimiz üzere işler zamanında istedikleri gibi gitmemiş işte.

Valve'ın VR vesaire ile uğraştığını, motor vesaire kurcaladığını biliyoruz, HL mevzuusunda, oyun yapma mevzuusunda isteksiz adamlar. Tembellik falan değil sorun, Gaben ne derse o. Yazar da kalmadı zati şirkette.
TriumvirateTriumvirate
Üye
Geliştiricinin nasıl çalıştığı yada çalışmadığı beni ilgilendirmez, hiç değilse yapıyoruz yada yapmıyoruz şeklinde net bir kaç kelam edebilirlerdi. En son oyunun üzerinden 10 sene geçti, yapılıyor ama şu an hakkında bir şey söyleyemem gibi muallak söylemlerle yalan dolan umut satarak bu kadar insanı bekletmeye hakları yoktu.

Marc bir kitap yazsa da çatır çatır okusak.
erozbeyerozbey
Üye
tolga_pc dedi:

Yahu adam ''bu benim Ep3 hikayemdi'' diyor. Valve bunu iptal edip HL3 yapma kararını alalı bayağı zaman olmadı mı?

Olmadı. Çünkü ne Episode 3 için, ne Half-Life 3 için birşey yapmadılar.

tolga_pc dedi:

Çıkmamasının sebebini Gabe daha yeni anlattı bir röportajında. ''HL'ın bütün büyük ve dönüm kararlarını ben veriyordum. İşte şu ölsün bu kalsın, oyun şu mekana geçsin vs gibi. Yani HL demek ben demek ve ben de şu an yeni kararlar vererek bir oyun yapmak falan istemiyorum'' gibi şeyler söyledi açık açık. Bulursam atarım röportajı.

Aslında çıkmamasının sebebi basit. Eskiden para için oyun yapman gerekiyordu. Şimdi ise para için para getirecek şeyler yapman gerekiyor. Bu yüzden Valve VR teknolojisine yöneldi. Eski ekipten emekli olanlar ve gönderilenler bizim için büyük bir yara orası ayrı. Fakat HL daha uzunca bir süre çıkmayacak. Ne zaman VR ile işler rayına oturur, belki L4D3 ve TF3 çıkıp dertleri biter bu oyunlarla o zaman HL3 konuşulur.

Beğenenler: PiccolaKid

tolga_pctolga_pc
Üye
Birşey yapmamaları değil mesele. Yeni bir HL oyunu da iptal oldu bu plot yayılınca lafına cevaben söyledim ben onu, öyle parçadan kesip cevaplayınca olmuyor.

İkinci dediğini zaten biliyoruz yahu şerlok olmaya gerek mi var steam para basıyor diye üşendiklerini bilmeye. Bunun dışında Gabe'in bir sunduğu bahane daha var onu da bilin diye attım röportajı.

Uzunca bir süre mi? Adam '' hiç 3 dememeliydik'' diyor röportajda. HL çıkmayacak artık.
erozbeyerozbey
Üye
Üşenmiyorlar. Para getiren işi yapıyorlar. Akıllıcı olanı da o. Adamlar yeni teknolojiye ayak uydurmaya çalışıyorlar. İleride VR'ın kat kat daha iyi bir sürümünde iliklerine kadar oyunu hissettirecek bir sistemde Source motorunun en iyi versiyonunda oyun oynamayı kim istemez? Hikaye adamlarında dediği gibi tıkandı. Ayrıca Valve denildiği zaman akla gelen ilk oyunun HL olmaması istemelerini de anlıyorum.
discussioncontroller