Beyond Good & Evil 2
JulianneJulianne
Üye
Demifiend dedi:

Offf. Wikide hikaye özetinin ilk cümlesi:

Spoiler:
Following the events of Prince of Persia and Prince of Persia Epilogue, the story begins with the split of the Prince and Elika.

Prince of Persia: The Fallen King is a third-person action-adventure video game developed by Ubisoft Casablanca. The game was released for the Nintendo DS in December 2008, as a spin-off of Prince of Persia.

DemifiendDemifiend
Üye
-2008'de PSP'de devam ettirmemişler miydi?
-Yok, Epilogue bölümü çıkmıştı galiba.
-DS'e çıktı bi tane. O hikayeyi devam ettiriyor.
-DS'e çıkan Spin-off. Hikaye Epilogue'dan sonra devam etmiyor.
-Aha hikayesi, epilogue'dan sonra geçiyor işte.
-Ama... Spin-off.
Sonuç: Ben Spin-off değil demedim. Hikayesi bu oyunla devam ediyor dedim.
JulianneJulianne
Üye
Demifiend dedi:

Sonuç: Ben Spin-off değil demedim. Hikayesi bu oyunla devam ediyor dedim.

Sands of Time, Prince of Persia ana serisinin (1 - The Shadow and The Flame - (ve ikisinden de alakasız) 3D) spin-off'u, 2008 de Sands of Time serisinin spin-off'u. Fallen King ile 2008 arasındaki ilişki, Sands of Time ile The Shadow and The Flame arasındaki ilişki kadar. Yani yok.

(Ulan Winamp (ve Shuffle Tanrısı), iki oldu bak; şimdi de Escape the Dahaka çalıyorsun... Quantum Break'te dürtmen yetmedi, buraya mı sardın lan?!)
MosquéteroMosquétero
Üye
Sands of Time serisi spin-off değil, reboot.
__skytalker____skytalker__
Üye
2008 de Sands of Time'ın spin-off'u değil, reboot'u. Julianne çok yanlış anlamış sanki spin-off olayını.
Black Dino RangerBlack Dino Ranger
Üye
2008 wikipedia'da spin-off diye geçiyor aslında, ama düşününce reboot olması daha mantıklı. tabi forgotten sands gibi bir vaka olduğundan serinin reboot'u bozulmuş gibi bişey oluyor. karışık meseleler zaar.

prince of persia'nın bi spin-off'u varsa o da assassin's creed'tir olsa olsa.
hebelehoohebelehoo
Üye
2008 reboot ya tamamen. Spinoff olması için aynı evrende geçmesi gerekmiyor mu?

Beğenenler: __skytalker__

__skytalker____skytalker__
Üye
Bambaşka evrenler yav nasıl spin-off olsun. Wiki şaşırmış.
MosquéteroMosquétero
Üye
JulianneJulianne
Üye
Şöyle bir sıkıntı var; Prens'in kimliğini açık olarak bilmediğimiz için (yeri, ismi, bulunduğu tarih vs) spin-off veya reboot tam uymuyor. Elimizde 3 tane farklı prens var evet ama bunların aynı evrende olup olmadığını, (sallıyorum) aynı kişinin farklı reankarnasyonu olup olmadığını falan bilmiyoruz çünkü etraftan aldığımız bilgiler inanılmaz "generic". Zamanın Kumları'nın 2008 evreninde olup olmadığını bilmiyoruz çünkü bunu dillendiren herhangi bir durum yok.

Kıyaslamak gerekirse, Tomb Raider reboot'u hiç şaşmaz bir şekilde reboot ama bunu Prince of Persia için diyemiyoruz (hikaye olarak tabi, firma beklentileri düzgün ayarlamak için "reboot bu" diye bağırabilir). Çünkü Prensi oturtabileceğimiz belli bir dünya veya evren yok. O yüzden spin-off terimini daha uygun buluyorum PoP için.

Edit: Bunun bir farklı nedeni de hiçbir zaman "herkesi etkileyen" bir olayın üstüne vurgu yapılmadı. Zamanın Kumları etrafa yayıldı ama o üçleme haricinde adı bile geçmedi. En yakın Ahriman tüm evrene sahip olacaktı ama onu da göremiyoruz Ubi sağolsun.

Bu üçlemeler, karakterler, olaylar aynı evrende, aynı zamanda geçiyor da olabilir, geçmiyor da olabilir. Schrödinger'in kedisi gibi, iki durum da doğru.
discussioncontroller