FRP oyunlarındaki efsane anlarınız!!
Shadow
Üye
.
Renton
Üye
Hmm. Bir oyunda wizard arkadaşın sürekli 1 atıp oyun boyunca Light bile yapamaması, sonunda FRP oynamaya tövbe etmesi güzel bir anımdır.
Bir diğeri de fighter'ın kalkanının üstüne koyduğu portable hole'la fireball tutmaya çalışan ranger'dır ki o ayrı bir tartışma konusu.
vaden belas
Üye
benim başıma gelen şey aslında komik değil traji komik bir olay  oyunun en heyecanlı yerindeyiz armagedon yapmak üzere olan bir warlock var ben saldırıyorum herkez heyecan için zarı atıyorum ve zar gerilim yaratarak dönerken gözden kaybolup tüm atmosveri yokediyor (balkonda frp yapılmaz ) :)
kocamis_druid
Üye
Ben genelde druid oynatırım. Nick'tende anlaşılacağı üzere...
Neyse efendim konuya dönelim. Oyunun yeni başaldığı bir vakitti ve dolayısıyla düşük levellere sahip idik. İki druid ve bir orc barbardan oluşan küçük bir grubuz. Bir yüzüğün peşindeyiz ve yüzük arsız bir assassin tarafından gözümüzün önünde gasp edildi. Ben assassini sabitlemek için yerden sarmaşıklar çıkarttım ama eleman bunları biçerek kurtuldu. Saldırı yapmak yerine bizimle dalga geçti falan. Barbara kaş göz yaptım. =) O zıplayarak atak yapacak bende aşşağıdan yanan küre yollayacaktım. Böylece kaçması engellenmiş olacaktı. Ancak barbarın zarları tutmadı ve benim kürenin önüne düştü. Tam o sırada diğer druidde ikinci bir yanan küre yolladı ve ikiside bizim barbarda patladı. =) Oyun yeni başlamış olduğundan ve barbarı oynatan arkadaşı sakinleştirebilmek açısından Oyun Efendisi insaflı davrandı ve onu öldürmek yerine 5 el baygın bırakmayı uygun gördü. =)
Navras
Üye
Warhammer40k oynanmaktadır. Büyük bir kerizlik ile RL verdiğimiz arkadaşımız ile DM arasındaki kısa bir konuşma.

Arkadaş: Ben şimdi roketi göndermek istiyorum. Tankın yanından girip altına çarptıracam ve tanka takla attıracam.

DM: Oldu istersen havada "imparotara  sevgilerle" yazsın ondan önce.
Kaelin
Üye
Zamanlardan bir zaman bir wizard(o ben oluyorum), 3 ranger(neden 3 tane ranger vardı ki? ne gereği var böyle şeylerin) 1 manyak insan barbar, 1 dene de faytır, çöl ortasında bir arcane tower'ın içini araştırıyoruz. Bütün millet aşağıda, ben yukarıdayım. Beni aşağı çağırıyorlar, ben de çok sorunlu bi büyücü olduğum için paso hava atmak için aksiyon yaratıyorum. Kulenin balkonundan aşağı atlayıp düşrken featherfall yapıcam aklım sıra. Tamam herşey düzgün, atlıyorum havadayım. Gerizekalı barbar da ödü kopmuş düşüyorum sanmış, hangi akla hizmetse beni tutmak için kollarını açmış dingil. Bir de miğfer bulmuş tepesi sivri. Adam hem benim tam altımda duruyo hem de kafasını eğmiş korkudan, öyle bekliyor. featherfall'i çaktım da düşüş rotasını değiştirmenin imkanı yok. Paniklemişim bi de... Deli gibi bağırıyorum çekil ulaaaan diye. Herif çekilmedi. Sonra da malumunuz adamın miğferinin sivri kısmı bana(karakterime ha :D ) girdi. Tabi bu utançla yaşayamayacağım için oyunu zorla iptal ettirdim, başka oyuna başladık. Sonradan ağzından aldım lafı, şefersiz anlamış benim featherfall çakıcağımı, aklı sıra şaka yaptı. Gitti gül gibin senaryo... :D
DharkanDharkan
Üye
Rpg değilde, frp olarak editlenirse daha hoş durur başlığın adı.

Forgotten Realms'de geçen bir oyundayız, Abyss'den kaçmaya çalışıyoz önümüze Drider'lar çıktı (drider, drow-örümcek tarzı birşey). Ben önden daldım charge ile, power attack missledi bu herifler beni aynen geri yolladı, bayıldım. Grubun pisikopat warrior'u şey dedi Dm'e, "Abi ben Dharkan'ı Drider'lara fırlatıyom!!" Şşşt noluyo falan baktı ikna edemiyor, iyi bakalım at zarı dedi, adam beni Kritik olarak fırlattı ve 4 tane drider'ı tek hamlede yemiş olduk :)
Ozan Inuluen
Üye
korsan karakterlerimiz en sonunda gemilerine döner ve intikam ateşi içinde şehre ateş açma kararı alır:

" İyi o zaman şehri havaya uçuralım... sonra da internet kafeye gideriz!"

sonra yanda garsonun korkmuş biçimde uzaklaştığı görünür.
croctheone
Üye
oyunculardan biri şanssız olmaa görsün oyunların tüm dengesi altıüst oluyor. HoW Con daki efsane olay Azriulth'a RL vermekde sessiz baskın olayını mavhetmekle sonuçlandı...
bu WH40K oyunlarında adam gibi biri RL alamıyor mu yaw?
[WT]Elessar
Üye
Benim de kafayı kırdırdığım (bazen de kırdığım) yerler var. Şimdi kırdığım yerlerden bir örnek vereyim:

Bir "Ice Mage" oynatıyorum ama saat sabahın 5'i olmuş (20.00 de başlamıştık). Bir mağaranın yanındaki bir taşa rune çizmem gerekiyor ama (maalesef :D) o kısmı duymamışım. Sadece mağaraya girmem gerektiğini biliyorum (o anda aklımda kalan bu yönde). Neyse ben ve birkaç arkadşım mağaraya geliyoruz (yolda neler oldu neler...). Mağaranın içinden öyle sesler geliyor ki yanımızdaki "elder warrior" tırsıyor, birkaç adım geriden bakıyor. Ama DM bana "Şimdi ne yapıyorsun?" sorusunu ben uyku komasında iken soruyor. Benden de öyle bir cevap geliyor ki hâlâ daha kafama kakılıyor: "Temkinli bir şekilde içeri giriyorum" (Aptal cesareti işte). Nereden bileyim mağarada "physical immune" bir "behemoth"un olduğunu?!?!? Şükür DM'de farkediyor uyuduğumu ve sadece kırık birkaç yüz kemik ile bırakıyor. :D

Bu da kırdırdıklarımdan bir örnek:

Bu sefer bir barbar oynatıyorum ve biraz enteresan bir karakter oldu bu. Açıklayayım: Elinde "giant hammer" var ve tek elli!! Yeteneklerinde "Dodge", "Courage" ve "Magic Resistance" var. (Zar sistemimiz (yanlış hatırlamıyorsam) 2nd Ed. türü.)(Bilmeyenler için: Mesela karakterdeki Dodge zarım 14 ise benim 20'likte 14 veya altı atmam gerek ki yapabileyim.) Herneyse... yolda bir wizard'a rastlıyoruz ve beni gruptan ayırıyor (orasını sormayın arkama baktığımda takım yoktu...)(Göker abi selamlar.). Ondan sora adamın yaklaşık 25 adet teleport girişimi başarısızlıkla sonuçlanıyor. ("MR" zarım 13 ve bütün attıklarım 13 altı oldu...) En sonunda (ilk başta teleport atacağını bilmediğimden sürekli blokluyordum...) DM kafayı kırdı ve bana doğru bapırdı: "Ulen adamcağız sadece teleport atacak, yesene şu büyüyü!!!!". Oyunda ilk defa kendi isteği ile büyü yiyen karakter oldum. :D
Nevermind
Üye
Benim doğrudan tanık olmadığım bir olaydır bu:

Parti için artık günün sonudur ve yeme vakti gelmiştir ne yazık ki yanlarında hiç yemek yoktur.Ne yapalım ne edelim derken avlanmaya karar verirler.Bu işe en müsayit iki kişi vardır: grubun barbarı ve paladini.İşte bu iki kafadar bir geyiğe rast gelirler ve paladin öldürmek maksadıyla great sword'unu çeker(öeagh!) akabinde fırlatır.Aşırı zar tutkunu bir dm'e denk gelince tabi zarları atmak mecburidir.Attack Role tutar fakat ne kader ki dmg zarlarını minumum atılmıştır ve ölmeyen geyik bedenine saplı bir great sword ile mekanını terketmektedir alel acele.Ansızın barbarda hem kılıç hemde yemek elden gitmesin diye great axe'ini çeker(huyelyleghh) ama temkinli ve bilge paladin(wis 16):

-Dur atma yoksa onuda götürür!

Diyerek en azından zararın neresinden dönülürse kardır bilinciyle great axe'inde geyikte rehin kalması tehlikesini savuşturur ama Dm hain ya; exp bile vermez bu queste...
discussioncontroller